'Zoiets gebeurt maar één keer' I940 Middelburg Grootmoeder in de Spanjaardstraat R.R. Lankhorst AFWEZIG 27 juli t/m 14 aug. ÉS Bekijk het vooroorlogse Middelburg BOEKETTENWEDSTRIJD Bloembindsters van 'In de Verbeelding' met z'n vijven naar NK M2Makelaars.nl Zaak llonka Toth pas in september voor rechter Nieuwe website informeert Veerse jongeren *400,- WAARD! DOMBURG - Informatie over alles wat met de Veerse jongeren te ma ken heeft, is vanaf volgende week te vinden op de nieuwe website veerejeugd.nl. De site is een initia tief van het jongerenwerk, de Jeugdraad Veere en Hooilkoorts. Veerejeugd.nl gaat op 22 juli onli ne. Jongerenwerk en jeugdraad zien de site als een extra middel om met de Veerse jongeren te com municeren. Daarnaast informeren zij over hun activiteiten en projec ten. Ook valt op veerejeugd.nl van- alles te lezen over Hooilkoorts, het Veerse podium voor beginnende bands. De site is vormgegeven door Vergezogt, een jong ICT-be- drijf uit Serooskerke. Waarneming: dr. Boejharat Noordweg 419 Tel. 612460 zaterdag 18 juli 2009 \J www.pzc.nl/middelburg1940 De bloembindsters van 'In de Verbeelding' uit Middel burg eindigden vorig week end met z'n vijven op het erepodium van de regionale boekettenwedstrijd. door Selma Osman Vijf van de negen finalis ten bij de boeketten- wedstrijd uit één zaak. Dat riekt bijna naar omkoping, lacht orga nisator Han Meerhoff van de wed strijd Floral Movement. „Het is óf stom toeval óf vakkennis wat daar prevaleert." Irma van den Driest, Willianne Verhage Linda Daniëlse, Judith Baas, en Daphne Haegens waren zaterdag door het dolle heen, toen na winnares Irma de een na de ander naar het po dium werd geroepen. „Het was een feestje. Zoiets overkomt je maar één keer. We stuiterden de volgende dag nog", roepen de mei den door elkaar heen. De Middelburgse bloembindsters mogen nu door naar het Neder lands Kampioenschap in Amers foort op 17 oktober. Daar maken ze ieder apart kans op de titel 'Beste Boekettenmeester van het jaar'. Hoe het komt dat ze zaterdag in Rilland met z'n allen in de finale stonden, kunnen ze zelf ook niet verklaren. „De inzendingen waren anoniem. We wisten van elkaar niet eens wat we gemaakt had den", vertelt Daphne.Het thema Don Arnoldus uit het Noord-Hollandse Oudkar spel stuurde bijgaande fo to van zijn grootmoeder in de Spanjaardstraat. Hoewel de foto niet uit de jaren dertig is, willen we hem u niet onthouden. „Mijn oma heette lohanna Jacoba Dikkenberg. De foto moet van voor 1920 dateren, want na haar hertrouwen is mijn oma naar Am sterdam verhuisd", schrijft Arnol dus in zijn mailtje. Arnoldus weet niet zeker of zijn grootmoeder voor haar eigen huis staat aan het begin van de Span jaardstraat. In het pand rechts naast zijn grootmoeder is tegen woordig een groente- en fruitzaak gevestigd. Veel huizen in de Spanjaardstraat verkeerden tot in de jaren zeventig van de vorige eeuw in een desolate staat. Eind jaren zestig kwam een omslag in het beleid dat vooral be stond uit slopen van de oude buur ten. De Spanjaardstraat werd één van de eerste grote restauratiepro jecten in de stad. Het leverde Mid delburg de titel van Voorbeeldstad op in het Monumentenjaar 1975. Reacties: Middelburg1940@pzc.nl Vlnr: Irma, Linda, Judith, Willianne en Daphne met hun wedstrijdcreaties. van de wedstrijd, 'vriendschap', was het team van In de Verbeel ding op het lijf geschreven. Daph ne: „We zijn allemaal zo enthou siast, dat we elkaar aansteken. En we houden allemaal van gezellig heid." Linda merkt op dat aan het eind van de dag nog niemand naar huis wil. „Een vrije dag is bijna een straf." Die gezelligheid hopen de bloem bindsters ook af te stralen op hun klanten. In het trendy bloemen- zaakje aan de Wijngaardstraat staan potjes thee en koekjes de klant op te wachten tussen de bloe men. Hun werkplek is 'de allerleuk ste en origineelste winkel van Mid delburg', vinden ze. „Door- snee-bloemwerk zie je hier niet", zegt Willianne. „We hebben ieder heel duidelijk onze eigen stijl. Sa men passen die toch weer in el kaar." De bloemisterij is onderdeel van de vennootschap André's Bloe men. Trots worden de wedstrijd boeketten erbij gehaald. Daphne voorziet ze van commentaar: „Wil lianne heeft een grote rozenbol ge maakt zonder blad. Irma's boeket is heel strak en technisch netjes ge bonden. Linda is weer heel crea tief Zij heeft een serviesje en klei ne taartjes in het boeket gestopt. Ju dith houdt van kleur en vrolijk. Ik zelf ben dwars; ik had maar één foto Lex de Meester soort bloem, een tuinanemoon. Daarin heb ik allemaal woordjes ge hangen die met vriendschap te ma ken hebben." Eigenlijk hadden ze - om hun ster ke vriendschapsband te symbolise ren - ieder een boeketje willen ma ken en die met elkaar willen ver binden. „Maar dat mocht niet vol gens de regels." Het 'groepsboeket' komt er alsnog. In september als Willianne gaat trouwen. Linda: „In haar bruidsboeket moet van ons al lemaal iets zitten." Dat betekent overigens niet dat de bruid zich door haar collega's laat verrassen. „Ik ga precies zeggen hoe het eruit moet zien. Ze krijgen instructies." MIDDELBURG - De rechtszaak over de moord op de Vlissingse llonka Toth is uitgesteld tot september. Het rapport van de gétuige-deskun- digen die donderdag en vrijdag in de rechtbank zouden vertellen over hun onderzoek, is nog niet klaar. Begin augustus zouden de of ficier en de advocaat het woord voeren, maar ook deze zittingen zijn naar september verplaatst, llonka Toth (42) werd vorig jaar juli dood gevonden op de Noorder begraafplaats in Vlissingen. u jemanc| z'n huis gaat verkopen? TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75