Vergunning sloop Brit ingetrokken jsgSfiS1*»1 PZCI21 OPENING uWhui 22 en 23 25 Projectontwikkelaar legt beslag op Britannia almanak Vitaal Draaien maar. lf*F NEËLtlE 3ANS u Je hebt geen vogel nodig om te leven, wel echte vrienden Zaterdag 18 juli 2009 Bloembindsters uit Middelburg stoten door naar het NK "Tip? walcheren@pzc.nl Hotel Britannia wordt geen mo nument. De bezwarentermijn te gen dat besluit is gisteren afgelo pen. Maandag had er dan einde lijk echt gesloopt mogen wor den. Maar de gemeente heeft nu de sloopvergunning ingetrok ken. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen heeft de bouw-, maar ook de sloopvergunning van hotel Britan nia ingetrokken. Dat is opmerke lijk, omdat wethouder Piet Polder man gezegd heeft het pand te wil len slopen zodra hij de aandelen van Britannia verworven heeft. Volgens Polderman is het niet raar. „De vergunningen staan al jaren op naam van de projectontwikke laar. Maar die heeft er tot nu toe niets mee gedaan. Het is niet onge woon dat de vergunningen dan worden ingetrokken. Bovendien willen wij graag slopen, maar niet rücksichtslos. In elk geval gaan wij proberen die mozaïeken te behou den. Die zullen er voorzichtig uitge zaagd moeten worden. En daar over willen wij zelf de regie hou den." Hoewel de gemeente nu zelf een nieuwe sloopvergunning moet aanvragen, denkt Polderman dat hij nog dit jaar met de sloop kan beginnen. Vlissingen maakte in april bekend de aandelen van Britannia Waterto ren b.v. te willen overnemen van de laatste eigenaar, Frans Buijs. Als dat rond is, wil Vlissingen het koopcontract dat bestaat tussen Bri tannia Watertoren b.v. en project ontwikkelaar AW Beheer uit Mid delburg, ontbinden. AW Beheer is van mening dat er een geldig koopcontract ligt en heeft daarom beslag gelegd op ho tel Britannia. De rechter heeft dat goedgekeurd. De projectontwikke laar heeft nu ook de levering van hotel Britannia geëist. De gemeen te heeft daar nog niet op gerea geerd. „Van zo'n beslaglegging worden wij niet warm of koud", reageert Polderman. „En op die eis reageren wij pas als de akte over de overna me van de aandelen bij de notaris gepasseerd is. Dat kan elk moment gebeuren. Een week of drie gele den heeft de provincie haar goed keuring verleend aan de overname van de aandelen. Nu hoeft het al leen nog maar bekrachtigd te wor den." AW Beheer vindt de hele gang van zaken uiterst vreemd. „Ieder een wil dat er iets gebeurt met Bri tannia. Ook wij en de gemeente willen dat", zeggen Arnold van Vel- zen en Jorgen Geurts van AW Be heer. Na een jarenlang juridisch ge vecht tegen de aanwijzing van Bri tannia als Rijksmonument is nu onomstotelijk vast komen te staan dat Britannia geen monumenten status krijgt en dus gesloopt mag worden. De bezwarentermijn te gen dat besluit is gisteren afgelo pen. Dat betekent dat er maandag écht gesloopt had mogen worden. „Maar nu heeft de gemeente die vergunning ingetrokken. Onbegrij pelijk. Wat wij willen, is zo snel mogelijk duidelijkheid", aldus Van Velzen van AW Beheer. VLISSINGEN - De Vlissingse binnenstad staat vol met botsauto's, draaimolens en andere attracties. Gisteren aan het einde van de middag is de kermis geopend. Tot en met 26 juli staan er zo'n veertig attracties. Dit jaar zijn ze niet alleen te vinden op het Arsenaalplein, de Zeilmarkt, het Bellamypark, De Ruyterplein en de Nieuwendijk, maar ook op de Spuistraat en de Oude Markt. Donderdag 23 juli wordt er traditiegetrouw om 22.30 uur vuurwerk afgestoken vanaf de Westerschel- de. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Het hondje van het gezin in Terneuzen is vijftien jaar oud en dat was de laatste tijd duidelijk te merken. Maakte hij vroeger luid blaffend jacht op passerende fietsers, de laatste tijd suk kelde hij bij het uitlaten vermoeid ach ter z'n baasje aan. Uitgeblust op weg naar het einde, zo leek het. Zijn bazinnetje besloot hem in zijn laat ste dagen nog eens fiks te verwennen: dagelijks een finke biefstuk of een stuk kip. En zie, de hond dartelde plots weer door de kamer, als herboren. Het baasje daarentegen was niet meer vooruit te branden. Logischde als herboren hond kreeg al zijn vlees. Daniëlsweg 44 - Heinkenszand Tel. 0113-568491 DELTAPARK. Heb je altijd al eens willen zwemmen met zeeleeuwen? Dat kan nu in ons nieuwe zeeleeuwen theater! Zorg dat je er snel bij bent, want VOL VOL. Dagelijks te zien van 01-07 t/m 04-09-2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71