zeeland 125 Dutch Power is klaar voor vertrek sasl - Tóch wel behoefte aan jop livera Putten spil 'nieuw' Yerseke OPRUIMING TOT 50% KORTING LlNDESSA 3500 stemmen voor McDonald's op Coeree makelaar M2Makelaars.nl Noord-Beveland blijft trouw aan Muziekschool €400,-WAARD! BAD STRANDKLEDING; nog veel keuze met minimaal 25% korting of meerü live life love livera zaterdag 18 juli 2009 door Melita Lanting SCHARENDIJKE - 'Wij dopen u Dutch Power en wij wensen u een behouden vaart', zeiden de vijf kleinkinderen van Rinus Hubregt- se gistermiddag in koor. Vervol gens spatte met een doffe klap de fles champagne uiteen tegen de romp van de sleper. Daarmee was de nieuwste aanwinst van de Scha- rendijkse reder gedoopt. Het is inmiddels de zesde sleper die Hubregtse heeft laten bouwen maar die zijn niet allemaal meer in zijn eigendom. „De meeste zijn ver kocht; ik heb zelf nog twee sche pen." Daags voor de doop is het nog een drukte van belang bij het schip in de haven van Scharendijke. Hu bregtse loopt zich de benen uit het lijf om alles op tijd af te krijgen voor de ceremonie en het vertrek naar de Kaspische zee. „We vertrekken maandag en dan komt dit schip nooit meer terug", zegt hij. De Dutch Power wordt op de Kaspische Zee ingezet om sleep- werk te verrichten voor het Turkse bedrijf Enka Isaat, dat werkzaamhe den verricht voor de booreilanden in deze olierijke binnenzee. „We doen van alles. Ankers verzet ten, mensen transporteren, het transport van goederen, we leve ren drinkwater dat we zelf maken van zeewater, somt Hubregtse op. „We hebben daar nog voor vijftien jaar werk." De Dutch Power is een hypermo dern schip, helemaal toegerust op het zware werk en de moeilijke weersomstandigheden op de Kaspi sche zee. In de zomer loopt de tem peratuur op tot dik boven de 35 graden terwijl in de winter de ge middelde temperatuur uitkomt op 26 graden onder nul. Daar is het schip helemaal op toegerust met airco en een uitgebreide verwar mingsinstallatie zodat ook in barre omstandigheden doorgewerkt kan worden. Alle apparatuur is boven dien dubbel geïnstalleerd, legt Hu bregtse uit, zodat bij uitval geen problemen kunnen ontstaan. Terwijl medewerkers van het plaat selijke schoonmaakbedrijf de laat ste hand leggen aan het soppen van het hele schip, maakt iemand anders de bedden op. In een ruim onderin het schip staan de etens waren al uitgepakt. Grote stellin gen staan vol met koffie, pakken macaroni, blikken groente en al het andere dat de bemanning de komende tijd nodig zal hebben. Nog een paar uur doorwerken en dan is de Dutch Power klaar voor de reis die ongeveer 16 dagen zal duren. De kleinkinderen van eigenaar Rinus Hubregtse dopen samen de nieuwe sleper. door Dewi Gigengack BROUWERSHAVEN - De stadsraad van Brouwershaven geeft niet op: het lijkt erop dat de plaatselijke jeugd tóch interesse heeft voor een jongerenontmoetingsplek (jop). Dat blijkt uit een peiling onder kin deren van 12 tot 15 jaar waarin ge vraagd werd naar de wensen die zij hebben voor de smalstad. De stadsraad is al sinds dit voorjaar op zoek naar jongeren die behoefte hebben aan een jop. De hangplek mag er na jaren van procedures vol gen eindelijk komen, maar de oor spronkelijke initiatiefnemers zijn al lang uit beeld. De gemeente Schou- wen-Duiveland wil zeker weten of ze in iets investeert waar behoefte aan is, en zette het project in maart dit jaar even 'stil'. De stadsraad ging vervolgens op zoek naar nieuwe geïnteresseerden van 15 tot 17 jaar om de jop te be mannen en te beheren. Toen dit niet lukte, verplaatste de zoektocht zich. Stadsraadlid Mieke van Vos sen, lerares op basisschool De Schoener, schakelde ouders van leerlingen in. De vraag aan hen was de behoeftes en wensen te te peilen van oudere broertjes van zusjes van de leerlingen. Een hang plek bleek toch gewenst te zijn. „We weten niet precies hoe repre sentatief die peiling is", zegt Oscar Fonteine van de stadsraad. „Maar het lijkt erop dat een jop toch zou voorzien in een behoefte." Wat uitvoering van de jop betreft, gaat de stadsraad een paar stappen achteruit. De plek, aan de Loswal naast de skatebaan, blijft hetzelfde. „Maar we willen wel weer praten over het ontwerp", zegt Fonteine. „De jeugd wil iets simpels: vier pa len met een dak erop, aan één kant beschut en met een paar bankjes." Na de zomer wil Fonteine met de gemeente praten over de jop. foto Ronald den Dekker SOMMELSDIJK - Bijna 3500 mensen zijn al lid: de Hyves 'McDonald's op Flakkee' blijft sinds de oprich ting in januari maar groeien. „Het is minstens een half uur rij den naar .de dichtstbijzijnde McDo nald's. Daar moet verandering in komen", schrijven de initiatiefne mers op de website. Leden van de Hyve vinden het 'triest' en 'bizar' dat er geen Mac is op het eiland, en zien de fastfoodketen het liefst in Middelharnis. McDonald's heeft vooralsnog geen plannen voor een vestiging op het eiland. macopflakkee.hyves.nl mWBSBUtti gRPOBg BMBBBH OPRIL GROTE MARKT 11 GOES door Luc Oggel YERSEKE - De oesterputten moeten de spil worden van het 'nieuwe' Yerseke, waarvoor ambitieuze plan nen worden gesmeed. Dat betoog de Marty van de Klundert van ste denbouwkundig bureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft deze week tij dens de presentatie van een uitge werkt scenario voor het dorp. De oesterputten zijn volgens Van de Klundert zo uniek dat moet wor den geprobeerd om ze op de lijst van Europees cultureel erfgoed te krijgen. Met wat aanpassingen zouden ze de highlights van 'De Oesterkaai' kunnen worden; een idee voor een verlichte wandelroute die langs al lerlei bezienswaardigheden aan de waterkant van Yerseke voert. Inmid dels wordt al meer dan een jaar ge werkt aan plannen om Yerseke op te peppen. Het mosseldorp moet in tien jaar een metamorfose ondergaan. Daar voor zijn mensen van buitenaf inge schakeld. Bewoners mochten ook zelf ideeën aandragen. WISSENKERKE - De Zeeuwse Mu ziekschool kost de gemeenten in Zeeland 20 procent minder dan het landelijk gemiddelde voor mu ziekonderwijs. Directeur Willem Smit gaf deze week op verzoek van de raad Noord-Beveland uitleg over de financiële situatie bij de Muziekschool. Muziekverenigin gen uit Wissenkerke, Kortgene en Colijnsplaat onderstreepten dat zij geen afscheid willen nemen van de Muziekschool. PvdA en WD ga ven daarop aan dat zij vooral meer wilden weten over de financiële huishouding. Weet u iemand die z'n huis gaat verkopen? UW GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 o.a. lingerie van 'marlies dekkers' bij llndessa 'sapph lingerie' bij livera GOES - MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59