Muzikanten voelen zich tekortgedaan PZCI21 Het Koepeltje opnieuw verwoest door brand Vitaal 22 en23 25 Eilandelijk contactorgaan verwijt gemeente opdrijven van huren en korten op subsidies BBBBQ moet jaarlijks feestje worden f«at NEËLTJE 3ANS almanak A Onze Lieve Vrouwe op Zeekerk viert 50-jarig jubileum Sleper Dutch Power vaart na doop door naar Kaspische Zee Zaterdag 18 juli 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Het Eilandelijk Contactorgaan Majorette- en Muziekverenigin gen klaagt in een brief aan de ge meenteraad over te lage subsi dies, tè hoge huren en de kos ten van podiumdelen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Muziek- en majorette verenigingen voelen zich stiefmoe derlijk behandeld door de gemeen te. Voor de huur van dorpshuizen en gymzalen als repetitieruimte moet steeds meer worden betaald. Dit jaar werden de verenigingen ge confronteerd met huurverhogin gen van 20 tot 30 procent. Het Ei landelijk Contactorgaan Majorette- en Muziekverenigingen (EKO) ver wacht dat ook in 2010 en 2011 de huren weer met een dergelijk per centage zullen stijgen. Het EKO vindt verder dat er onvoldoende subsidie wordt uitgekeerd. De ge meente zou slechts 75 procent beta len van het minimum-normbe drag dat is afgesproken tussen de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en de Nederlandse mu- ziekbonden. Een andere klacht betreft de podia. Het zint het EKO niet dat podium elementen tegenwoordig moeten worden gehuurd van een bedrijf. De gemeente had deze materialen destijds bij het EKO moeten onder brengen. Dat was voor de vereni gingen goedkoper geweest. In een brief aan de gemeenteraad klaagt het EKO er verder over dat het ge meentebestuur onvoldoende duide lijkheid geeft over wat er zal gebeu ren. Volgens cultuurwethouder Wijnand Renden gaat het veelal om oude klachten. „Dat van die ho ge huren, hoor ik jaarlijks, vooral vanuit Brouwershaven. De gemeen te subsidieert muziekgezelschap pen volgens de norm. Hoe het met de majorettekorpsen zit, weet ik even niet. Dat moet ik nagaan. Maar we zijn momenteel bezig met het herijken van alle subsidies en zullen dit daarin meenemen." De klacht over de podiumdelen is ook een oude, volgens Renden. „Een jaar of drie geleden hebben we besloten het zo te doen. Als je de podiumelementen bij het EKO onderbrengt, hoe moet het dan met andere clubs die een podium nodig hebben?" ZIERIKZEE - Aan de Lange Blokweg in Zierikzee werd gister middag de eerste Blokweg Buurt Barbecue (kortweg BBBBQ) gehouden. Buurtvereniging Voor het Blok vierde feest omdat het verleggen van de weg, ten behoeve van de nieuwe wijk Noorderpolder 2, is afgerond. Voorzitter Piet van Gelder dank te de gemeente, de projectontwikkelaar en het wegenbouwbe drijf voor durf, investering en het snelle werk. Volgend jaar worden de nieuwe bewoners van Noorderpolder 2 uitgeno digd voor het festijn. foto Ronald den Dekker DELTAPARK^y/ iT Heb je altijd al eens willen zwemmen met zeeleeuwen? Dat kan nu in ons nieuwe zeeleeuwen theater! Zorg dat je er snel bij bent, want VÓL VOL. Dagelijks te zien van 01-07 t/m 04-09-2009. door Dewi Gigengack SCHARENDIJKE - Het Koepeltje, de monumentale uitkijkpost tfver de Grevelingen in Scharendijke, is door brandstichting vernield. Het rieten dak van het monument aan het Baken, brandde donderdagoch tend rond zes uur helemaal uit. De schade bedraagt tussen de tien en vijftienduizend euro, zegt Dick Kooman van Stichting Renesse en Stichting Monumenten Schouwen- Duiveland, eigenaar van het monu ment. „Alleen een zwartgeblakerd geraamte staat er nog. We hebben bij de politie aangifte gedaan van vandalisme. Vervelend dat een mo nument door vernieling ten gronde gaat." In 2000 werd Het Koepeltje ook verwoest door brandstichting. De eigenaar liet het opnieuw opbou wen. Dat moet nu weer gebeuren. „De onderste twee meter kan mis schien blijven staan, de palen zijn nog redelijk gaaf', zegt Kooman. Hij verwacht dat de herbouw na de zomer kan beginnen. „De aan nemer die dat destijds deed, heeft de tekeningen nog liggen." Het Koepeltje is een overblijfsel van het buitenhuis Repard. De theekoepel diende sinds 1598, gedu rende de Tachtigjarige Oorlog, als uitkijkpost. Tip? redactie@pzc.nl Het hondje van het gezin in Terneuzen is vijftien jaar oud en dat was de laatste tijd duidelijk te merken. Maakte hij vroeger luid blaffend jacht op passerende fietsers, de laatste tijd suk kelde hij bij het uitlaten vermoeid ach ter z'n baasje aan. Uitgeblust op weg naar het einde. De bazin besloot hem in zijn laatste da gen nog eens fiks te verwennendage lijks een flinke biefstuk, een stuk kip of een tartaartje. En zie, de hond dartelde plots weer dooi de kamer. Het leek wel of hij herboren was. De echtgenoot van de bazin daarente gen was sinds die tijd niet meer vooruit te branden. Logisch, de hond kreeg al zijn vlees.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55