zeeland 125 Schoon maakt schoon op het strand Putten spil 'nieuw' Yerseke LlNDESSA li vera OPRUIMING TOT 50% KORTING makelaar M2Makelaars.nl Scooterrijder belaagt vrouw Zaak llonka Toth later voor rechter Irritatie over afsluiting Coese transferium 1400,-WAARD! Goesenaar (17) aangehouden Geslaagd BAD 81 STRANDKLEDING: nog veel keuze met minimaal 25% korting of meer» live life love livera zaterdag 18 juli 2009 door Mieke van der jagt KAMPERLAND - Volkomen verrast was ]os van Halst van strandpavil joen De Banjaard. Het zon- en strandminnend publiek bleek zijn strandtent plots te hebben uitge roepen tot de schoonste van Neder land. Gisteren werd hem het schild je overhandigd, waarmee de uitver kiezing op de gevel wereldkundig kan worden gemaakt. „Het was een internetverkiezing waarvan volgens mij de meeste strandtentexploitanten geen weet hadden. Wij in ieder geval niet. We hebben dus niet extra kunnen poetsen om er gunstig uit te ko men. Niet dat we dat gedaan zou den hebben, want we houden het hier altijd goed proper. Dat is de beste manier om ervoor te zorgen dat het ook schoon blijft. Als klan ten overal rommel en zand op de grond en de tafels zien liggen, heb ben ze kennelijk geen reden om naar een vuilnisbak te zoeken." Schoon is het niet alleen binnen, in het paviljoen, maar ook buiten op het strand zelf „Wij beheren het strand ook en daar halen we 's avonds en 's morgens alles weg. Ie vindt meestal maar een paar pa piertjes, want op een schoon strand gooien mensen niet zo gauw iets weg. ik moet er eerlijk bij zeggen dat het hier wel een an dere situatie is dan bijvoorbeeld in Scheveningen. Daar is het strand lang zo ruim niet en met alle druk te kun je de afvalbak nauwelijks vinden. Daar maken ze het strand elke dag schoon met een machine, omdat er anders geen beginnen aan is." Een schoon strand veroorzaakt vol gens Van Halst ook keurig gedrag in het paviljoen, op het terras en andersom. „En voldoende afvalbak ken natuurlijk, die ook veelvuldig worden geleegd. Het geldt eigenlijk overal: schoon maakt schoon." KAPELLE - Een 43-jarige vrouw uit Kapelle is dinsdag om 21.30 geval len op de Noordvveg in Kapelle, na dat ze werd geduwd door een scoo terrijder. De vrouw liep hard toen ze werd belaagd door twee jongens met donkere helmen en kleding op een zwarte scooter. Ze is bij de huis artsenpost behandeld. De afgelo pen tijd zijn bij de politie meerde re aangiften binnengekomen van mensen die in de buurt van Kapel le door een scooterrijder met de zelfde kenmerken zijn geduwd. MIDDELBURG - De rechtszaak over de moord op de Vlissingse llonka Toth is uitgesteld tot september. Het rapport van de getuige-deskun- digen die donderdag en vrijdag in de rechtbank zouden vertellen over hun onderzoek, is nog niet klaar. Begin augustus zouden de of ficier en de advocaat het woord voeren, maar ook deze zittingen zijn naar september verplaatst, llonka Toth (42) werd vorig jaar juli dood gevonden op de Noorder begraafplaats in Vlissingen. door Luc Oggel YERSEKE - De oesterputten moeten de spil worden van het 'nieuwe' Yerseke, waarvoor momenteel am bitieuze plannen worden gesmeed. Dat betoogde Marty van de Klun- dert van stedenbouwkundig bu reau Rothuizen Van Doorn 't Hooft deze week tijdens de presen tatie van een uitgewerkt scenario voor het dorp. De oesterputten zijn volgens Van de Klundert zo uniek dat moet worden geprobeerd om ze op de lijst van Europees cultureel erfgoed te krijgen. Met wat aanpassingen zouden ze de highlights van 'De Oesterkaai' kunnen worden; een idee voor een verlichte wandelrou te die langs allerlei bezienswaardig heden aan de waterkant van Yerse ke voert. Inmiddels wordt al meer dan een jaar gewerkt aan plannen om Yerse ke op te peppen. Het mosseldorp moet in tien jaar een metamorfose ondergaan, zodat Yerseke vooral toeristisch-recreatief beter uit de verf komt. Daarvoor zijn mensen van buitenaf ingeschakeld die met een frisse blik naar het dorp kij ken. Bewoners mochten ook zelf ideeën aandragen. De inventarisa tieperiode is afgerond. Nu kan een concreet plan worden gemaakt dat dit najaar naar de gemeenteraad moet kunnen. De deze week gehouden presenta ties waren bedoeld om de mogelijk heden te tonen. Een idee dat al aar dig is uitgewerkt, is mosselexperien- ce: een overdekt belevingscentrum van maximaal 6.000 vierkante me ter op de plek van dorpshuis De Zaete, met een aquarium, museum en onderwaterrestaurant. Dit zou 200.000 a 300.000 bezoekers per jaar moeten trekken. Een marktpar tij wordt nog gezocht. Er is ook een serieus plan voor een kennis centrum aquacultuur. Vooralsnog is een subsidieverzoek daarvoor af gewezen. GOES - Het transferium bij de Zee landhallen in Goes is zaterdag ge sloten, omdat op het terrein het evenement Speed 8c Gein plaats vindt. Het college van B en W van Goes is daarover ontstemd en zal exploitant Libéma erop aanspre ken. Libéma zegt verrast te zijn over de kritiek, omdat al vroeg toe stemming is gevraagd, ook. voor het wielerevenement Delta Toer tocht Zeeland, waarvoor het trans ferium ook even dicht moest. Van af het transferium rijdt een pendel bus naar het centrum van Goes en Weet u iemand ^ie z'n huis gaat verkopen? UW GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 GOES - Een 17-jarige Goesenaar is gisterochtend om vijf uur in de Westerstraat in Goes opgepakt op verdenking van bedreiging en mis handeling van een 18-jarige stadsge noot en een 17-jarige Kapellenaar. Hij is vastgezet in gevangenis To- rentijd in Middelburg. Pascal Martens, afkomstig uit Hein- kenszand, is aan de Universiteit van Tilburg afgestudeerd in Neder lands recht. afëssBBB&snBföHressssagBgj OPRIL GROTE MARKT 11 GOES o.a. lingerie van 'marlies dekkers' bij llndessa 'sapph lingerie' bij livera GOES - MIDDELBURG J foto Willem Mieras Eigenaar Jos van Halst bij zijn strandpaviljoen op het Banjaardstrand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43