Zelfs een tweehonderd 221 zeeland Sloopvergunning Hotel Britannia ingetrokken Jongerencontainers na overlast weggehaald Openluchtdienst op Motie tegen besparing erf Van der Meulen op Zeeuwse politie Natuurwandeling door Muziekexamen tijdens Yerseke Moer Manhuistuinconcert Geen kwik in lucht en bodem na grote brand Noord-Beveland blijft trouw aan Muziekschool zaterdag 18 juli 2009 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen heeft de bouw- maar ook de sloopvergunning van hotel Britan nia ingetrokken. Dat is opmerkelijk omdat wethouder Piet Polderman gezegd heeft het pand te willen slo pen zodra hij de aandelen van Bri tannia verworven heeft. Volgens Polderman is het niet raar. „De vergunningen staan al jaren op naam van de projectontwikke laar. Die heeft er nog niets mee ge daan. iHet is niet ongewoon dat de vergunningen dan worden inge trokken. Wij willen graag slopen, maar niet rücksichtslos. Wij probe ren die mozaïeken te behouden." Hoewel de gemeente nu zelf een nieuwe sloopvergunning moet aan vragen, denkt Polderman dat de sloop nog dit jaar kan beginnen. De gemeente maakte in april be kend de aandelen van Britannia Watertoren b.v. te willen overne men van de laatste eigenaar Frans Buijs. Als dat rond is, wil Vlissin- gen het koopcontract dat er bestaat tussen Britannia Watertoren b.v. en projectontwikkelaar AW Be heer uit Middelburg, ontbinden. AW Beheer vindt de gang van za ken uiterst vreemd. „Iedereen wil dat er iets gebeurt met Britannia", zegt Arnold van Velzen van AW Beheer.Omdat Britannia geen mo numentenstatus kreeg, mag dus ge sloopt worden. De bezwarenter- mijn hiertegen liep gisteren af Dat betekent dat er maandag "écht ge sloopt had mogen worden. „Onbe grijpelijk dat de gemeente die ver gunning heeft ingetrokken. Wat wij willen, is zo snel mogelijk dui delijkheid", aldus Van Velzen. 'Ze passen niet meer in het interieur en ik kan niet alles bewaren' Mieke Karelse 'Zeg gewoon dat je het niet meer mooi vindt' Hans Karelse 'S-HEER ABTSKERKE WISSENKERKE Op het erf van de gerestaureerde hoeve van wijlen Adrie van der Meulen aan de Zuidweg bij 's-Heer Abtskerke vindt morgen om 10.30 uur een openluchtdienst plaats. Thema is 'het land bewaren'. De kerken van Nisse, 's-Heer Arends- kerke en 's-Heer Abtskerke teke nen voor de organisatie. Klapstoel tjes zelf meenemen. De dienst is bij slecht weer in de schuur. De fractie van Noord-Bevelands Be lang wil met een motie een aanzet geven tot een collectief Zeeuws ver zet tegen aangekondigde bezuini gingen op de politie. Minister Guus- je ter Horst denkt dat er pijnloos kan worden bezuinigd, maar de Zeeuwse korpsbeheerder Koos Schouwenaar vermoedt dat bespa ringen wel degelijk ten koste gaan van agenten en rechercheurs. YERSEKE GOES Sitchting Het Zeeuwse Landschap houdt vandaag een excursie door de Yerseke Moer. De Yerseke Moer is een natuurgebied waar veel vo gels broeden en bijzondere planten voorkomen. Ook mensen hebben er hun sporen nagelaten door veen af te steken voor brandstof. De ex cursie begint om 14.00 uur, vanaf de Reeweg, een zijweg van de Schelvrijwegeling. SINT-MAARTENSDIJK Bij de grote brand op het bedrijven terrein van Sint-Maartensdijk op 13 juni zijn geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen. Dat concludeert het RIVM in zijn eindrapport Omdat één van de bedrijven kwik gebruik te, werd gekeken of dit in de lucht of de bodem terecht was gekomen. Het wekelijkse concert in de Man- huistuin in Goes krijgt morgen iets speciaals. De Geersdijkse hoorniste Lindy Karreman legt haar D-exa- men af tijdens het optreden van muziekvereniging Apollo uit Wis- senkerke. Lindy (17) is lid van Apol lo. Zij is onlangs toegelaten tot de vooropleiding van het Conservato rium in Amsterdam. Het concert begint om 12.00 uur. V V de Meeuwen zoekt voor het seizoen 2009-2010 een enthousiaste DAM ESTRAIN ER voor ons damesteam dat uitkomt in de 4e klasse. Trainingen op maandag- en woensdagavond. Begeleiding op zaterdag. Nadere informatie: Bram Marcusse, tel 0118-562554 of brammarcusse@xs4all.nl KINDEROPVANG OP MAAI Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 Weekendopvang 0 tot 12 jaar SLOT BAARLAND Deze fraaie omgeving vormde vrijdag het decor voor een taxatiedag. Een vi deo staat op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Al net Thoolse nieuws op een rijtje? Kijk op www.pzc.nl/tholen Te! 0115-686100 Locaties: Axel Goes Hulst Philippine SchoondIJke Terneuren Vlissingen 2aamslag Zuiddorpe Komt V gerust vrijblijvend langs j juultje is geopend van maandag t/m zondag „van 06.30 tot 19.00 uur www.juultje.nl hVP aUB^rrenrrum Juulljc maakt deel uit van Stichting ProVino door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De drukbezochte jongerenontmoetingsplek (jop) bij het gemeentehuis in Heinkens- zand, is weg. Jongeren die de jop bezochten, gaven teveel overlast en ze kwamen afspraken over het ge bruik van de jop niet na. De ge meente Borsele heeft daarop beslo ten de twee containers waaruit de jop bestond, te verwijderen. Wethouder Marga Vermue (CDA, jeugd) vindt het jammer dat het zo gelopen is, maar een aantal bezoe kers van de jop maakte het volgens haar te bont. „We hebben regels af gesproken over het beheer van de jop's in Borsele, onder meer over het voorkomen van overlast. Wor den die niet nagekomen, dan is het duidelijk wat wij doen: de jop ver wijderen." Een aantal jongeren dat eind 2007 het initiatief nam voor de jop, had zich al teruggetrokken. Ze konden geen vat krijgen op nieuwe bezoe kers. Er zou worden gedeald in soft drugs. Een bar die in één van de containers was gebouwd, was ver nield. Inmiddels is een heel andere groep opgestaan die een jop wil bij de sportvelden van Heinkenszand. Hierover is maandag een informa tieavond voor bewoners in de kan tine van voetbalclub Luctor'88. WISSENKERKE - De Zeeuwse Mu ziekschool kost de gemeenten in Zeeland 20 procent minder dan het landelijk gemiddelde voor mu ziekonderwijs. Directeur Willem Smit gaf deze week op verzoek van de raad Noord-Beveland uitleg over de financiële situatie bij de Muziekschool. De muziekvereni gingen Apollo uit Wissenkerke, EMM uit Kortgene en Wilhelmina uit Colijnsplaat onderstreepten dat zij 'geen afscheid willen nemen van de Muziekschool. PvdA en WD ga ven daarop aan dat zij niet over tuigd wilden worden van de nood zaak van muziekonderwijs, maar dat zij vooral meer wilden weten van de financiële huishouding. W Jeroen de Kuyper (zittend) en René de Visser van het Zeeuws Veilinghuis beoordelen schilderijen in slot Baarland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40