duizenden voor de lunch zeeland 123 Schippersprotest bij sluis Evergem hond en paf Popconcerten tijdens de kermis in Clinge CDA-Statenfractie ook achter zwembad Wél plastic zakken in de grijze container Zaak llonka Toth pas na zomer voor rechter paard zaterdag 18 juli 2009 tijdens Herfstrit in oktober Lieven Depredomme, Bart Heyman, Christiaan Vanriet en Philippe Snoeck (van links naar rechts) van motorclub De Hartrijders Hamme. foto Peter Nicolai CLINGE De bands ClingtBekend en After Li ve geven dinsdagavond, direct na de kermiskoers in Clinge, een con cert op het podium aan het Nego tieplein. Punkrockband After Live heeft inmiddels meegedaan aan Kreekrock Mini, Kunstbende Zee land, Rock Around The Bridge en was winnaar van The Battle of the Bands. Coverband ClingtBekend werd uit meer dan honderd in schrijvingen geselecteerd voor the Road to Graauwrock, waar de groep een derde plaats behaalde. AARDENBURG AARDENBURG - In navolging van de PvZ en de WD schaart ook de Sta tenfractie van het CDA zich achter het openhouden van het Aarden- burgse zwembad. De Statenleden hebben de dreigende sluiting, die overigens door het Sluise gemeen tebestuur is afgewend, onder de aandacht gebracht van CDA-Euro- parlementariër Lambert van Nistel- rooij, die maandag Sluis bezoekt. Omdat het bad een grensoverschrij dende voorziening is, zou Europa iets kunnen betekenen. TERNEUZEN Half september komen er in de ge meente aparte afvalbakken voor plastic. Dit betekent niet dat er in de grijze rolemmers geen plastic vuilniszakken meer gegooid mo gen worden, benadrukt de gemeen te. Volgens de gemeente gaat in de regio een containerreinigingsbe- drijf langs de deuren dat beweert dat het huisvuil met de komst van de afvalbakken voor plastic niet meer in plastic zakken in de grijze container gegooid mag worden. „Deze informatie is niet juist." MIDDELBURG De rechtszaak rond de moord op de Vlissingse llonka Toth is uitge steld tot september. Het rapport van de getuige-deskundigen, die donderdag en vrijdag in de recht bank zouden vertellen over hun on derzoek, is nog niet klaar. Begin au gustus zouden de officier en de ad vocaat het woord voeren, maar ook deze zittingen zijn naar september verplaatst. llonka Toth (42) werd vorig jaar juli dood gevonden op de Noorderbegraafplaats in Vlissin- gen. KINDEROPVANG OP MAAT Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 laar Weekend opvang O tot 12 jaar door Wout Bareman Tel 0115-686100 Goes Hulst Philippine Schoondijke Temeuzen Vlissingen Zaamslag Zulddorpe jfKomt gerust vrijblijvend langs juultje is geopend van maandag t/m zondag van 06.30 tot 19.00 uur ||<ak -v www.juullje.nl ■ïi jsWtWtKentmm Juultjt maakt deal uit van Stichting Piokino EVERGEM - De oude binnenvaart- sluis in Evergem is na een maand noodgedwongen weer in gebruik genomen. Dat gebeurde na protes ten van schippers, die bij het slui- zencomplex werden geconfron teerd met lange wachttijden, om dat de nieuwe sluis defecten ver toonde, terwijl de oude al buiten bedrijf was gesteld. De nieuwe sluis, met 293 bij 25 me ter de grootste van België, bleek al direct na de opening, half juni, met kinderziektes te kampen. Dat leidde aanvankelijk tot een strem ming, maar na een noodreparatie kon de helft van de sluis weer wor den gebruikt. De wachtende schip pers drongen er aanvankelijk tever geefs bij de dienst Waterwegen en Zeewezen op aan om de oude sluis tijdelijk weer in gebruik te nemen, maar daarvoor was te weinig perso neel beschikbaar. Na felle protesten en bemiddeling van de Vereniging van Belgische Reders der Binnen- en Rijnvaart werd de oude sluis alsnog in be drijf gesteld. Er kan voorlopig wor den geschut tussen zes uur 's mor gens en zes uur 's avonds. De sluizen bij Evergem op de Gent se Ringvaart vormen een belangrij ke schakel op de Noord-Zuid-route tussen Rotterdam en Noord-Frank rijk. De oude en de nieuwe sluis sluiten aan op het Kanaal Gent-Ter- neuzen. De verwachting is dat de nieuwe sluis begin augustus weer volledig gebruikt kan worden. OOSTBURG - Hondenschool Coun try Dogs uit Boerenhol houdt van middag een speciale training in Oostburg. Cursisten gaan naar de weide van de C-Ranch in Oude- stad in het dorp om hun honden kennis te laten maken met en te la ten wennen aan paarden. Anders om kunnen jonge en oude paar den eens op hun gemak naar klei ne keffers en grotere honden kij ken. De 'paard-hondtraining' be gint om 15.00 uur en is deze keer ook toegankelijk voor kijkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25