Geen haast met de Tour PZC 10 en 11 8 en 9 Zeeland is nog in de 'denkfase' Bestelbus rijdt slaapkamer in verder Met Amadore de ZOMER in! Man overleden na straatruzie in Vlissingen Terugkeer terreur schokt Indonesië Enkele buierTtV^' 1 M 19° i Zeeuwen maken zich op voor de Vierdaagse ZATERDAG 18 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 167 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Kamperen in de natuur is populair Het is tijd voor- komkommers Ongenode gasten: de bedwants WALCHEREN Zeeland is nog niet ver met de voorbereidingen voor de door komst van de Tour de France, op zondag 4 juli volgend jaar. De provincie laat kansen lopen om Zeeland te presenteren. door René Schrier MIDDELBURG - De provincie Zee land maakt niet veel haast om eens flink op de trom te slaan bij de pre sentatie van het parcours van de volgende Ronde van Frankrijk. Die presentatie is in oktober in Parijs. Rotterdam wil bij die presentatie fors uitpakken, maar Zeeland heeft nog niets concreet voorbereid. De volgende Tour de France ver trekt zaterdag 3 juli in Rotterdam en gaat de dag erna door Zuid-Hol land en Zeeland. Zeeland heeft de kans de provincie over drie maanden aan de wereld pers te presenteren, maar is nog niet verder dan de 'denkfase'. Het lijkt te schorten aan echte samen werking met startplaats Rotter dam. Een eerste gelegenheid om promo tie voor Zeeland te maken is al voorbij. Rotterdam was met een fraaie brochure aanwezig bij de start van de Tour, deze maand in Monaco. In die brochure stond alleen een kaart van het parcours, maar ver der werd met geen woord over Zee land gerept. Volgens coördinerend ambtenaar P. Klip van de provincie moet er nog met verschillende partners worden overlegd. Inmid dels bestaan er wel een paar ideeën over wat er gedaan kan worden op de dag dat de Ronde van Frankrijk door Zeeland trekt. De gemeente Middelburg is op haar beurt al veel verder met de voorbereidingen voor de komst van de Ronde van Italië, die vol gend jaar mei eveneens Zeeland aandoet. Vandaag doet een Italiaan se delegatie de Zeeuwse hoofdstad aan om verschillende opties voor de finish van .een etappe te bekij ken. Ook het Zeeuwse bedrijfsleven geeft al signalen af druk bezig te zijn met het oog op de komst van Giro en Tour. pagina 2 en 3: Zeeland zien door een fietswiel pagina 3: commentaar Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 31; Sport: 33 t/m 39; Bijlagen: Zo- merkrant, Spectrum en Reizen/Wonen/Media, waarin opgenomen Televisie op pagi na's 48 t/m 51. SLUIS - „Zeker en vast", is ze hevig geschrokken. Wie zou dat niet zijn als er 's nachts een bestelwagen je slaapkamer binnenrijdt. Het overkwam de 78-jarige Erna van de Sompele in Sluis, in de nacht van donderdag op vrijdag. Rond kwart voor drie werd ze ruw uit haar slaap gewekt. Even dacht ze nog dat het zwaar onweerde, maar toen ze haar ogen opende, zag ze een ravage in haar slaapkamer en kon ze zo naar buiten kijken. Een bestelbus had zich dwars door de gevel van haar huis aan de Rondweg geboord. Eigenlijk is het bureau, dat tussen de gevel en haar bed stond, haar redding geweest, vertelt Erna. „Die bus is op het bureau gebotst en toen terug naar buiten gestuiterd. Het bureau is tegen mijn bed ge klapt. Dat is ook beschadigd." Het eenzijdig ongeval veroorzaakte een ravage. De erker van de woning werd volledig vernield en de voorge vel raakte zwaar beschadigd en moest worden gestut. De bestuur der van de bestelbus, een 34-jarige man uit Loon op Zand, belde zelf de hulpdiensten, zegt Erna. „Hij was ge wond aan zijn arm. Eerst wist hij niet waar hij was." De man verklaar de tegen de politie dat hij, vermoe delijk door de zware regenval, de macht over het stuur was kwijtge raakt. De kinderen van Erna hebben haar gisteren door de dag heen ge holpen. Wat ze zelf heeft gedaan? „Opgekuist, natuurlijk. Want het was de moeite, hoor!" Voorlopig is de gevel van haar huis met platen dichtgetimmerd. De afgelopen nacht heeft Erna gewoon in haar ei gen huisje geslapen. foto boven familie Van de Sompele foto onder Peter Nicolai •kArneville In september m compleet vernieuwd! 9| 0118638456 qjmcafót Jersey jHiOn Stefano s rayrfiónao -|§sr 0118410502 0118418019 0118441441 0113232323 Ms 13e Etappe 1. Haussier (Dui) 2. Txurruka (Spa) 3. Feillu (Fra) 46. Posthuma Algemeen klassement 1. Nocentini (Ita) 2. Contador (Spa) 3. Armstrong (VSt) 54. Ten Dam 4.56.26 +0.411 0.613 0.643 53.30.30 +0.06 +0.08 +25.22 zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 33,34, en 35 VLISSINGEN - De man die donder dagavond bewusteloos werd aange troffen op de hoek van de Vlissing- se President Rooseveltlaan-Bloe- menlaan is later die nacht in het ziekenhuis overleden. Volgens een woordvoerder van de politie moet sectie uitwijzen wat de doodsoor zaak van de 40-jarige Vlissinger is. De politie vermoedt dat er rond tien uur een schermutseling is ge weest tussen het slachtoffer en een groepje mannen. Twee Vlissingers van 18 en 19 jaar zijn donderdag avond al aangehouden op verden king van betrokkenheid en zitten jvast in Torentijd. pagina 27: ik zeg je, het is hier vervloekt Hondenpoep kliklijn is geweldig idee zie pagina 2 reageer op www.pzc.nl reacties: 380 Een mooi gebit mag best wat kosten eens 52% oneens 48% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1