PZC Klap was groter dan verwacht Strijdgewoel bij Veere Meisje verdrinkt Levendige discussie voor ogen vader in de Covra 28 zaterdag 18 juli 2009 door Wout Bareman Het was een bizarre week voor Paul Dhondt. Een dag nadat de Philips-directie aankondigde dat bij de vestiging in Terneuzen ruim zestig banen van de honderdvijftig worden ge schrapt, werd de 45-jarige voorzitter van de ondernemingsraad donderdagmiddag in de bloemetjes gezet in verband met zijn 25-jarig dienstjubileum. Dhondt met een grimas: „Ja, zoiets verzin je niet. Maar goed, dat kon ik vijfentwin- Philips Terneuzen De Philipsvestiging in Terneuzen werd in 1965 geopend door Prins Bernhard. Er werden flits- en miniatuurlampjes ge produceerd, later ook de eerste spaarlam pen. Op het hoogtepunt werkten er ruim 1200 mensen, onder wie veel Vlamingen. - De startersmarkt heeft geen toekomst. Philips mikt nu op andere verlichtingssys temen en wil 'Terneuzen' afstoten. tig jaar geleden ook niet voorzien natuur lijk..." De OR zag de bui al maanden han gen. De markt voor starters van tl-buizen zakte wereldwijd snel in. De productie daalde spectaculair. Dhondt: „Dat er maat regelen zouden worden getroffen, stond vast. Maar op zóveel ontslagen hadden we absoluut niet gerekend. We waren er vanuit gegaan dat het aantal ontslagen ge lijke tred zou houden met de daling van de productie: dertig procent. Dat het om veel meer mensen ging, kwam inderdaad keihard aan." Paul Dhondt was overigens blij verrast toen 's avonds bij het wisselen van de ploegen, de avondploeg spontaan aan bood een uurtje langer door te werken, zodat de pas opgekomen nachtploeg ook uitgebreid kon worden geïnformeerd over de reorganisatieplannen. „Hadden ze anders gereageerd, dan had ik daar alle begrip voor gehad, maar dit getuigde toch wel van een grote verbondenheid met het bedrijf." De komende weken buigt de onderne mingsraad zich over de herstructurerings plannen van de directie. „Onze grootste zorg is de omschakeling van een vijf- naar een drieploegendienst. Dat gaan we heel zorgvuldig bekijken en bespreken, want het is sowieso een extra zware belas ting voor de mensen." De Philipsvestiging staat al een jaar in de etalage. Is een afgeslankte vestiging een aantrekkelijkere prooi? Dhondt weet het niet zeker, maar denkt van wel. „Zo'n re organisatie kost natuurlijk geld, maar het is wel een manier om de zaak weer winst gevend te maken. Tel daarbij op dat we in Terneuzen twee nieuwe interessante projecten op stapel hebben staan - een 'intelligente' starter, die zich aanpast aan de lichtsterkte en een waterzuiveringssys teem voor aquariums - en dan zou je in derdaad kunnen spreken van een aantrek kelijke bruid. Maat daar ligt niet onze prioriteit. Nu eerst de herstructurering." Paul Dhondt Vierde' donderdag zijn 25-jarig jubileum bij Philips. foto Peter Nicolai MAANDAG 20 JULI QUOTE VAN DE WEEK De Zeeuws-Vlaamse vlag wap pert. 195 jaar geleden kwam Staats-Vlaanderen bij Zeeland. DINSDAG 21 JULI Honderden Zeeuwen lopen mee in de vierdaagse die van daag begint in Nijmegen. MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Meisje (12) verdronken in zee (15 juli) 2. Matige opkomst bij Scheldepop (11 juli) 3. Rabo stelt bouw kantoor uit (13 juli) Zo'n 17.000 mensen zien toe hoe het Britse leger bij Veere de Fran se soldaten van Napo leon verslaat. Met de nagespeelde veldslag wordt de invasie van Walcheren door de Britten, tweehonderd jaar geleden, herdacht. Flet stadje is één groot historische decor. I II Laatste dag speel-o-theek Hulst. Door een tekort aan vrij willigers sluit de voorziening. DONDERDAG 23 JULI Uniek panorama van vijftig meter lang laat de Zeeuwse kust te zien in kerk Veere. VRIJDAG 24 JULI Laatste kans voor een natuur- vaartocht over de Oosterschel- de om zeehondjes te zien. ZATERDAG 25 JULI Picknick-feest op het Schelde- terrein met een lunch aan een 200 meter lange tafel. Lord of the Rings aan coke Turner Yuri van Gelder bekent tijdens een persconferentie dat hij al jaren cocaïne ge bruikt. De oud-wereldkampioen moet zijn gouden medaille van het NK op het onder deel ringen inleveren. Van Gelder die in het dagelijks leven militair is, wacht boven dien ontslag uit het leger. Vliegramp in Iran: 168 doden Een vliegtuig van de Iraanse luchtvaart maatschappij Caspian Airlines stort neer in Iran. Alle 153 passagiers en de vijftien be manningsleden komen om. Het vliegtuig was van Russische makelij en was van het type Toepolev 154. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend. Fraude met sloopauto's Frauderende importeurs hebben miljoe nen verdiend door tweedehands scha de-auto's naar Nederland te halen. Nadat de sloopauto's een Nederlands kenteken hadden gekregen deden de fraudeurs net alsof de schade in Nederland was ontstaan en inden ze verzekeringsgeld. VIDEO VAN DE WEEK 'Ik krijg taart, vier vrijkaartjes én ik mag op de foto met zeehonden. Mijn dag kan niet meer stuk' Nel van Maurik, bezoekster van jarig Deltapark Neeltje Jans Voor- en tegenstanders van kernener gie troffen elkaar tijdens het PZC-de- bat in de Covra in Borssele. In de bomvolle zaal kruisden de aanwezi gen twee uur lang de degens. Na een levendige discussie kon de conclusie getrokken worden dat iedereen duur zame energie wil. Een van de deelne mers aan het debat was PvdA-Twee- de-Kamerlid Diederik Samson. reacties: 434 Mexicaanse griep is een storm in een glas water eens 1ÜMHI 53% m 47% Een 51-jarige Duitse vader heeft tever geefs geprobeerd zijn twaalfjarige dochter uit zee bij Kamperland te red den. Het meisje was samen met haar broertje door de sterke stroming in problemen gekomen. Een omstander wist het jongetje aan land te krijgen, maar de vader raakte uitgeput bij de poging zijn dochter te redden. Zij ver dronk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 146