M 31 reizen Henk Krol reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 18 juli 2009 Krant, televisie, radio, weekbladen of toch liever internet? Wie gebruikt welke media en waarom? Deze week: 3005 (geschikt VOO/- plantenbak) ijzerdraad bakstenen (oude of nieuwe) tuingrond tentharingen tuinplanten KERMIS Dit is de week van de massale evenementen. Tenminste in Tilburg en in Nijmegen. In Til burg is het kermis. De grootste van Nederland en ver daarbuiten welteverstaan. Kilometers straat gevuld met botsauto's, zweefmo lens, schietkramen, spookhuizen, suikerspinnen, oliebollen en pret. Heel veel pret. Tot en met de 26e kun je er terecht. Op www.kermis- tilburg.nl vind je meer informatie. VIERDAAGSE Druk wordt het ook in Nijmegen, waar vandaag de de Vierdaagsefeesten beginnen. De hele week staat de stad vol met podiums en terrasjes. Van smartlappen tot dance, van wereld muziek tot poëzie. Genoeg keus voor de feestvierder. De wande laars beginnen dinsdagochtend vroeg aan hun kilometers. De ech te party-animals die hun bed dan nog niet hebben gezien, staan ze langs de kant aan te moedigen. Op www.vierdaagsefeesten.eu staat het feestprogramma. OPBLAASKUNST Niet zo n fan van grote massa's? Zoek dan de rust Qp in bijvoorbeeld de Botani sche Tuinen van de Uithof in Utrecht. Je kunt daar kijken naar de opblaasbare sculpturen van kunstenaar Paul McCarthy. Denk aan mollige, roze varkens, XL-hon- dendrollen, een kerstman met buttplug en een levensgrote ketchupfles. Op www.airpress- ure.nl staan de openingstijden. Als het harder waait dan windkracht 5, blijf dan maar thuis. De tentoon stelling is dan gesloten. LEZEN Als je besluit thuis te blij ven, kruip dan met een boek op de bank. Bijvoorbeeld met de de buutroman De Harsclub van Senay Özdemir, hoofdredacteur van SEN Magazine. Deze mediterrane chick- lit gaat over drie vrouwen die iede re maand een avond bij elkaar ko men. Terwijl ze van top tot teen onder handen worden genomen door een harsvrouw, vertellen ze elkaar hun levensverhalen. Liever iets minder 'vrouwelijks'? Pak dan de verzamelde verhalen van Martin Bril erbij. Vlak voor zijn overlijden in april voltooide Bril het manuscript van Dertig gra den in de schaduw. Vier korte ver halen (drie over de zomer, een over de winter) over gewone men sen in de bedwelmende hitte van een zomerdag. KRANT „De man van het oud pa pier is heel blij met mij: ik ben ge abonneerd op zeven krantendus dat tikt lekker aan. In de trein naar Amsterdam lees ik ze in an derhalfuur. Dan neem ik ook al le gratis kranten mee. Twee sprin gen er uit. In de ochtend Trouw, vooral het katern De Verdieping vind ik heel goed. In de avond, voor de band met Amsterdam waar ik lang heb gewoond, lees ik Het Parool. Ik ben een van de drie Parool-abonnees in Eindho ven. Ik lees heel snel. Als mijn man vertelt over een leuk stukje dat hij net heeft gelezen, zeg ik: 'O, dat ken ik al.' Het zit in me, ik wil bovenop het nieuws zitten. Vroeger als we met het gezin op vakantie gingen, was de wereld ontvanger het eerste dat in de koffer ging." RADIO „Het stoort mij, en vast ook anderen, dat Radio een ge combineerde actualiteiten- en sportzender is. Ik heb niks tegen sport, maar als ik naar nieuws luister, wil ik niet onderbroken worden door wedstrijdverslagen, en andersom waarschijnlijk ook niet. Er moet gewoon een aparte sportzender komen." WEEKBLADEN Je moet ergens op bezuinigen, dus op tijdschrif ten heb ik geen abonnement. Ik ben niet van de glossy's. Mijn honger naar informatie stil ik met Vrij Nederland, De Groene Amsterdammer, Elsevier. Soms neem ik Quest mee. Als ik een weekje niet in Nederland ben, is er altijd net dat ene commentaar dat ik heb ge mist. Dan ga ik bij alle ken nissen langs om te kijken of ze nog een Vrij Nederland heb ben liggen." TELEVISIE „Naar televisie kijk ik weinig, maar zo'n drie keer in de week zie ik Nova. Een mooie roundup van het nieuws. Het af gemeten lachje van Clairy Polak, die ondeugende ogen waarmee ze de gasten uitspraken ontlokt. Van dat spel geniet ik. Ook ben ik verslaafd aan zenders van ver afgelegen landen. Geweldig dat ik via mijn schotel naar Taiwan en Cuba kan kijken, maar ik doe het bijna niet." INTERNET „Het zal geen verras sing zijn dat NU.nl de meest ge volgde website is. Als ik in het buitenland ben, kan ik het niet nalaten op de site van de Gay krant te kijken en de redactie mailtjes te sturen: 'Hadden we niet beter dit of dat kunnen doen?"' Eline Besselink Henk Krol, hoofd redacteur Gay krant. foto ANP Poncho DOT Regenkapje Basil Rosa Nubrella Beschrijf 'm eens? Revolutionair ontwerp van Amerikaan Alan Kaufman. Hij probeerde net als de ontwerpers van de stormpara- plu een oplossing te vinden voor de nadelen van de traditio nele paraplu, die gauw wind vangt, inklapt of kapot gaat. De Nubrella rust op je schouders, maar houdt je hoofd vrij. Hij wordt geleverd in een handza me tas die je ook op je rug kunt dragen. Wat kost ie? 69,95 euro. Waar te koop? Via www.nubrel- la.nl en binnenkort bij de ANWB-vestigingen. Houdt ie het water buiten? Ja, en je haar blijft ook goed zitten. Als je gaat fietsen, worden je benen wel nat. Kun je je ermee op straat verto nen? Als je aanspraak wilt zeker. Het werkt beter dan een hond. Hou voorlopig rekening met ver baasde blikken en bekijks. Alsof je van de maan komt! En be denk: aan Crocs zijn we ook ge wend geraakt. Vooral geschikt als...? Handsfree regenkleding. Waardering en een extra plus voor het gewaagde ontwerp. Beschrijf 'm eens? Nieuwe wijn uit oude zakken kan ook lekker zijn. Dit is een opgepimpte ver sie van de goede, oude regenpon cho. De serie DOT van Fastrider heeft stippen in blauw of roze en is te combineren met acces soires zoals fietstas, shopper en jasbeschermers. De poncho is ge maakt van nylon voorzien van pvc-coating. Daarnaast aanwe zig: capuchon, rits met overslag, mouwbanden aan de binnenzij de en veilige reflectie. Wat kost dit dotje? 27,95 euro Waar te koop? Fietsspeciaalza- ken Houdt ie het water buiten? Ja. Kun je je ermee op straat verto nen? Deze poncho is lekker re tro. Als je te lang kijkt, krijg je opeens trek in beschuit met muisjes. Vooral geschikt als...? DOT is een aanwinst op de fiets. Ga je wan delen, dan zullen haar diensten ook van pas komen. Hoefje in ieder geval niet steeds een para plu vast te houden. Waardering Agu regenpak Beschrijf 'm eens? Regenpak Bol ster bestaat uit jas en broek, is waterproof en niet ademend. Het pak is gemaakt van polyami de en heeft: twee zakken. Onder aan de broek zitten ritsen, zodat je er makkelijk in komt. Met klit tenband kun je de broekspijpen bij elkaar houden, zodat ze niet tussen de spaken komen tijdens het fietsen. Wat kost ie? Regenpak Bolster kost 59,95 euro. Zijn broertje 'Breeze', dat wel ademt, kost 99 euro. Waar te koop? Bij (Wielersport- zaken. Houdt ie het water buiten? Abso luut. Je komt er droog mee on der de douche vandaan. Laat het natte pak nooit nat in een plas tic zak in bijvoorbeeld de auto liggen als het zonnig is. Als het gaat broeien, kan de coating wor den aangetast en is het niet wa terdicht meer. Kun je je ermee op straat verto nen? Je shockeert niemand in de ze klassieker. Vooral geschikt als...? Oerdegelijk regenpak op de fiets. Waardering Beschrijf 'm eens? Dit lieve regen kapje kan binnenstebuiten wor den gedragen. De ene kant is rood met witte stippen (zoals de paddenstoel van Kabouter Spille been), de andere kant heeft een romantisch rozenprintje op ruit- jesstof Wat kost ie? Rosa kost 9,95 euro. Waar te koop? Fietszaken. Houdt ie het water buiten? Hmm- mm... Je haar blijft droog onder het kapje, de rest niet. Maar hier is over nagedacht door de fabri kant. Je kunt er twee accessoires bijkopen in stijl 'Rosa': een para plu (9,95 euro) en een zadeldek- je (6,95 euro), zodat je geen nat te billen krijgt op de fiets. Kun je je ermee op straat verto nen? Absoluut. Kapje is wel ty pisch vrouwelijk. Er bestaat geen mannenlijn. Who cares? Vooral geschikt als...? Je door het bos loopt om je zieke oma een mandje vol lekkers te brengen. Waardering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 115