juichen met wereldgoal stof(fen) tot nadenken ie sport 135 9-i-overwinning Dagboek van een landskampioen Jan Grauss wint skeelerwedstrijd Hockeysters Oranje laten kans liggen vrijdag 17 juli 2009 „Ik denk dat ik dit moment nooit meer zal vergeten. Het was onze doelstelling vanavond om een doel punt te maken en dat is gelukt. ]e weet op voorhand dat je kansloos bent voor de winst." Jong Ajax won het duel uiteindelijk met 1-9. De oefenwedstrijd kon in alle op zichten geslaagd worden genoemd. Het publiek wist sportpark Duin helm in groten getale te vinden, het weer werkte mee en de jonge Ajacieden maakten er een demon stratiepartij van. Dat het doelpunt van Pattenier van grote afstand kwam, mocht geen toeval worden genoemd. Alleen Ricks broer Ar jen was kort na rust dicht bij een treffer, maar de paal was op dat moment nog spelbreker. Voor de rest was het één en al Ajax dat de klok sloeg. De jonge Ajacieden trai w> foto Ruben Oreel nen vandaag (10.00 uur) nog een keer op Zeeuwse bodem, waarna een einde komt aan de vierdaagse trainingsperiode. Trainer Pieter Huistra, de opvolger van Adrie Kos ter, keek alvast terug op een 'nuttig trainingskamp'. „We hebben goed kunnen trainen. De velden waren weliswaar iets aan de droge kant, maar dat is logisch met dit weer. We zijn deze week goed ontvan gen, dus we hebben niets te kla gen." De kans is groot dat in de na bije toekomst weer een selectie van Ajax in de voorbereiding naar Zeeland zal uitwijken. „We komen wel vaker deze kant op en hebben daar goede ervaringen mee." In de eerste helft, afgesloten met 0-5, eiste Ajacied Darko Bodul een hoofdrol voor zich op. Vijf optre dens in de hoofdmacht, vijf goals. Die rapportcijfers kon Bodul over leggen na de eerste drie voorberei- dingsweken op het nieuwe sei zoen. Geen gekke score, maar toch moest de Kroaat zich deze week weer 'ge woon' melden bij Jong Ajax. Met drie treffers in de eerste 45 minu ten en een handvol goede acties gaf hij zijn visitekaartje meer dan af „Het maakt niet uit waar ik speel: altijd doe ik mijn best", keek Bodul terug. „Ik maak nu deel uit van de A-selectie en hopelijk kan ik daarin blijven. Het is natuurlijk altijd lekker om met het eerste elf tal mee te doen en als ik m'n kan sen krijg, dan pak ik die." In de tweede helft wist Ajax nog vier maal het net te vinden. Naast Bo dul waren Javier Martina en Edgar Manucharyan de andere blikvan gers bij Jong Ajax. Martina debu teerde vorig seizoen onder Marco van Basten in het thuisduel met FC Twente in de hoofdmacht en kwam op de slotdag van het sei zoen nog een keer in actie voor de eerste ploeg. De Armeniër Ma nucharyan speelt al sinds 2005 voor Ajax, maar brak - mede door toedoen van blessures - nooit door. In de 45 minuten die trainer Huistra de linkspoot gunde, was hij eenmaal trefzeker. Na afloop was Manucharyan één van de vele spelers die bedolven werden onder de handtekeningenjagers. Oostkapelle - Jong Ajax 1-9 (0-5). 6. Darko Bodul 0-1, 19. Daylon Claasen 0-2, 26. Darko Bodul 0-3, 32. Darko Bo dul 0-4, 42. Danilo Sousa Campos 0-5, 56. Edgar Manucharyan 0-6, 66. Renal- do Jongebloet 0-7, 79. Rick Pattenier 1-7, 84. Tom Overtoom 1-8, 90. Geof frey Castillion 1-9. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Aantal toeschou wers: 1500. Het is de ochtend na een lek ker oefenpotje tegen het Zeeuws elftal, waarin AZ elf keer heeft gescoord. Zo'n score met dubbele cijfers levert bij me nig profclub vaak een voordeel tje op. Een vrije dag, een trai ning die geschrapt wordt, of een andere activiteit dan trai nen. Bij het ambitieuze AZ gaat die vlieger niet op. In hotel De Wielingen wordt ie dereen deze dag al om zeven uur gewekt. Een kwartier later moeten de spelers klaar staan op het strand in Cadzand. Twee keer een kwartier maken de spelers tempo op het mulle zand, daarna wacht het ont bijt. Een paar uur later wordt de spe lersbus weer naast het veld in Sluis geparkeerd, waar een ste vige training volgt. Theo Taze- laar is er vanzelfsprekend ook weer. Het bestuurslid van de Stichting Zeeuws Elftal is het aanspreekpunt voor AZ in Zeeuws-Vlaanderen en kijkt te vreden terug op de oefenwed strijd in Middelburg. Ik vond het een geslaagde avond", zegt Tazelaar. „Een leuke wedstrijd, elf doelpunten en veel publiek. Maar ik ben na afloop niet lang gebleven. Ik zat er een beetje doorheen." Dat is niet zo gek. Vakantie heeft Tazelaar niet, waardoor hij zijn werk combineert met het trainingskamp van AZ. „Ik draai nu al een paar weken dubbele dagen." Zonder te kla gen, want hij haalt veel voldoe ning uit het geregel voor de Alk- maarders en merkt dat de lands kampioen het naar z'n zin heeft aan de Zeeuwse kust. De eerste dag heeft iedereen even moeten wennen, want door de Europese avonturen van de af gelopen seizoenen zijn veel jon gens vaak een bijzonder luxe omgeving gewend geweest. „In het begin wordt er altijd wel wat geklaagd", vertelt AZ's er varen teammanager Piet Hart- land. „Maar nu hoor je nie mand meer. We zitten hier pri ma." Bij AZ weten ze dat ze bij Theo Tazelaar moeten zijn. Als er iets geregeld moet worden, doen ze een beroep op de inwoner van Waterlandkerkje. Dus op het moment dat Martin Haar tijdens de training het veld af stapt, weet Tazelaar al hoe laat het is. Hij wordt heel even op het verkeerde been gezet. „Theo", zegt assistent-trainer Haar, „mag ik nog iets vragen? We willen graag vijftien krat ten bier, vijf flessen champagne en voor de technische staf vier flessen whisky..." Er wordt gelachen en dan komt Haar met het echte verzoek. Of het gras nog even gemaaid kan worden, voordat de middagtrai ning begint. Komt in orde, knikt Tazelaar. Hij is kort daar voor al bezig geweest met het regelen van volleybalnetten, want de selectie mag 's mid dags een voetvolleytoernooi af werken. Theo Tazelaar komt dan ook weer even kijken. „Ik heb om twee uur een afspraak voor mijn werk gepland. Dat kan mooi tussendoor." Ondertussen is hij ook al bezig met de zomer van 2010. Welke club moet er dan naar Zeeland komen? „Een naam kan ik nog niet noemen, maar de eerste contacten met een mooie club zijn al gelegd. Of het doorgaat weet ik nu nog niet. Maar we gaan wel weer een poging wa gen." Want het bezoek van AZ smaakt ook voor Theo Tazelaar naar meer. Barry van der Hooft bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl Middelburg. Aanvang: 9.00 uur. Finales Reimerswaal Veteranentoer- nooi. Tennisvereniging Kruiningen. Aan vang: 9.00 uur. Finales C1000 Vechthanentoernooi. De Boskreek te Breskens. Aanvang: 8.30 uur. WIELRENNEN ZATERDAG Ronde van Philippine. 17.00 uur: Elites, beloften, amateurs A. 15.30 uur: nieuwe lingen. Vanaf 10.30 uur jeugcategorieën 1 tot en met 7. Permanence: Gemeen schapscentrum De Kaaie aan de Water poortstraat. Ronde van Lewedorp. 13.00 uur: ama teurs 40+. 13.01 uur: S/P-klasse. 14.15 uur: amateurs B. 15.30 uur: amateurs A. Inschrijven: café De Goede Verwachting, Lewedorp. ZWEMMEN ZATERDAG Langebaanwedstrijd. Luctor Langs de Loskaai, Loskade te Middelburg. Eerste start om 11.00 uur. Laatste nummer om 16.30 uur. Vanaf 11.25 uur: 2000 meter schoolslag meisjes en vrouwen, 11.30 uur: 2000 me ter schoolslag jongens en mannen, 15.35 uur: 2500 meter vrije slag jongens en mannen, 15.55 uur: 2500 meter vrije slag vrouwen en meisjes. MEEST GELEZEN 1. AZ haalt dubbele cijfers 2. Zeeuws elftal onder indruk van AZ 3. Die nummer 9 van AZ is toch Ali? STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto/fotoalbum/ SEROOSKERKE Jan. Grauss heeft in Serooskerke de zevende wedstrijd in het kader van de Zeeuwse ABN Amro Skeelercup gewonnen. De rijder uit het skeelerbolwerk Brakel haalde het voor zijn plaatsgenoot Gerrit Schriever. Leo Janse uit Yerseke, lei der in het tussenklassement, ein digde op de derde plaats. Bij de jeugd ging de zege voor de eerste keer dit seizoen niet naar Antwan Tolhoek. De inwoner van Yerseke moest Clarence Havelaar uit Bavel voor zich dulden. SYDNEY De Nederlandse hockeysters wacht morgen een spannende confronta tie in de laatste voorronde van de Champions Trophy tegen Austra lië. De olympisch kampioen moet in Sydney waarschijnlijk van het gastland winnen om zich voor de finale te plaatsen. Oranje had giste ren al een belangrijke stap kunnen zetten, maar liet in de laatste minu ten de voorsprong tegen titelverde diger Argentinië glippen. Het duel eindigde in 2-2. Argentinië is door het gelijke spel zeker van de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73