taart voor de toerist livera zeeland 23 Bouw oefencentrum rampen Terneuzen onzeker LlNDESSA OPRUIMING TOT 50% KORTING Paauwe en Jobse winnen sjezenrijden GERARD nT BAD STRANDKLEDING: nog veel keuze met minimaal 25% korting of meerü live life love livera vrijdag 17 juli 2009 W verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouvvense.nl door Sjaak janse MIDDELBURG - Jennie Paauwe en Abco Jobse hebben na een span nende kamp voor het derde jaar op rij de sjezenwedstrijd gewonnen tij dens de Eerste Folkloristische Dag in Middelburg. Na achttien rondjes waarbij in to taal 72 ringen gestoken kon wor den, bleken vier van de 39 combina ties die de maximale score te heb ben. Om met de overwinning aan de haal te gaan, moesten Jennie en Abco de kleinste ring van 10 mm steken. Dat lukte. Ina Wattel en Ad- ri Verhage wonnen de tweede be ker en Lieneke en Adriaan Reijnier- se de derde beker. Naast de prijzen voor de meest ge stoken ringen is er ook veel aan dacht voor de klederdracht en de versiering van paard en sjees. Chris tel en Rinus Moens waren het best geklede paar, vóór Jolien en Simon van den Broeke en derde werden Marije Schreijenberg en Remco Heijboer. Bij de versiering ging de eerste prijs bij de trekpaarden naar Rianne Francke en Wim Maljers, de twee de prijs naar Yvonne de Visser en Wim Geldof en was de derde plaats voor Marije Schreijenberg en Remco Heijboer. Bij de overige rassen ging de eerste prijs naar Esther en Simon Lous, de tweede beker naar Christel en Rinus Moens en de derde naar Jo lien en Simon van den Broeke. De artistieke prijs was voor Jennie Paauwe en Abco Jobse, met hun mooigevormde Zeeuwse knopen met bloemen. Volgens het publiek was de mooiste combinatie van Christel en Rinus Moens, die hier mee de publieksprijs wonnen. Naast de 39 sjezencombinaties wa ren er ook 27 ringrijders die in kle derdracht streden om de titel. Krijn Coppoolse was de enige deelnemer die alle dertig ringen wist te steken en zodoende deze titel won. Mar- tijn Minderhoud won de tweede beker, na kamp met zes rijders die allemaal 29 ringen wisten te steken. Ronald Geertse mocht de derde be ker mee naar huis nemen. Bij de ringrijders was de mooiste combinatie ruiter en paard van Eri ca Wisse met haar paard Tjimme, de tweede prijs voor Karei Geldof en de derde voor Cedric Dobson. Lieke Janssen uit Vlissingen, drie maanden jong, op de sjees met moeders vriendin, Willeke Janse uit Middelburg. Doorkijkje door de poort vanaf de Balans naar het Abdijplein, waar de sje zen stonden verzameld. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bouw van het in ternationale oefencentrum voor ca lamiteitenbestrijding in de Koegors- polder bij Terneuzen is voorlopig van de baan. Initiatiefnemer Ricas heeft de ge meente laten weten dat 'op basis van de huidige economische situa tie besloten is de bouw van het oe fenterrein uit te stellen voor onbe paalde tijd. Dit betekent dat wij stoppen met de verdere ontwikke lingen van het oefenterrein'. Het college van B en W van Ter- neuzen betreurt het besluit van Ri cas. „De komst van het rampencen trum zou flink wat indirecte werk gelegenheid hebben opgeleverd in de regio", zegt loco-burgemeester Co van Schaik. „Het centrum is weliswaar niet de finitief van de baan, maar er is geen enkel zicht op realisering", al dus Van Schaik Ricas was al sinds 2006 bezig met plannen, maar er zat weinig schot in. Zo is de grond voor het oefen centrum nog niet aangekocht. Het uitstel heeft volgens Van Schaik geen grote gevolgen voor de bouw van een nieuwe brandweer kazerne en onderkomen voor de gemeentelijke dienst beheer en on derhoud. De aanbesteding daar voor is al geweest en er zijn enkel wat kleine aanpassingen nodig. „We gaan er vanuit dat dit geen vertraging zal opleveren." De gemeente en Ricas zouden ge zamenlijk gebruik maken van facili teiten als kantoorruimte, de kanti ne en parkeervoorzieningen. OPRIL GROTE MARKT 11 GOES o.a. lingerie van 'marlies dekkers' bij llndessa 'sapph lingerie' bij livera GOES - MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61