Folkloristische Dag kers op de Vlaamse, Zeeuwse en Brabantse zorginstellingen samen op stap 22 Extra geld voor Veerse akkerparels Zomerconcerten van Veere's Genoegen Biblioservicebus bezoekt De Kreek Klein voetbalterrein komt bij speelveld Kampioenen openen mountainbikeparcours vrijdag 17 juli 2009 Muziekvereniging Veere's Genoe gen geeft weer twee zomerconcer ten. De eerste is jaarlijks zomercon- cert vanavond in de Grote Kerk in Veere. Het fanfareorkest van de Veerse muziekvereniging, onder leiding van Bram van Overbeeke, treedt op. Daarnaast is het fanfare korps van muziekvereniging Vlijt Volharding uit Oost-Souburg te horen. Het gratis concert begint om 19.30 uur. Woensdag 22 juli geeft het fanfareorkest van Veere's Genoegen een concert in het cen trum van Vrouwenpolder. Dit con cert begint om 19.00 uur. DOMBURG De gemeente Veere gaat 20.000 eu ro verdelen onder mensen die het agrarisch landschap 'verrijken' met akkerparels. Het gaat om 'verras sende elementen met een relatie tot de landbouw en de cultuur historie, die de beleving van het landschap intensiveren'. Ook eve nementen vallen eronder. Per 'pa rel' is maximaal 2000 euro beschik baar. Aan de subsidie zijn strikte voorwaarden verbonden. Daarna geldt 'wie het eerst komt, het eerst maalt'. WESTKAPELLE Het woonzorgcomplex De Kreek in Westkapelle krijgt vanaf septem ber wekelijks bezoek van de biblio servicebus. Die blijft daar dan drie kwartier staan. Bewoners van het wozoco hadden zelf om de biblioservicebus ge vraagd. De Zeeuwse Bibliotheek re kent voor de nieuwe standplaats jaarlijks 7200 euro. De gemeente Veere en woningbouwcorporatie Woonburg betalen daarvan ieder de helft. GRIJPSKERKE Het speelveld aan de Nieuwstraat in Grijpskerke wordt uitgebreid met een verhard minivoetbalter- reintje. En de brug naar het veldje wordt verbreed. De gemeente Veere haalt daarvoor 4420 euro uit het leefbaarheidsfonds. De dorps raad betaalt de rest: 3180 euro. Het voetbalterrein moet het speelveld aantrekkelijker maken voor de jon gere jeugd. De verbreding van de brug is om de jeu de boules-baan ook bereikbaar te maken voor men sen die slechter ter been zijn. 1. Meisje (12) verdronken in zee 2. KNRM waarschuwt badgasten 3. Rechtbank acht moord in AZC niet bewezen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Tussen de duizen den dagjesmensen die gisteren Middelburg bezochten, zat een bij zonder gezelschap. Cliënten, begeleiders en verzorgers van een Vlaamse, een Zeeuws- Vlaamse en een West-Brabantse zorginstelling maakten gisteren een uitstapje naar de Zeeuwsé hoofdstad. Het reisje was opgezet door het Uit-bureau, een onderdeel van het grensoverschrijdende project 'Glu ren bij de buren'. Het project wil een brug slaan tus sen de zorg in instellingen en de thuiszorg. De Vlaamse deelnemer in het project is de Landelijke Thuiszorg, actief in de provincies Antwerpen, Limburg, Vlaams-Bra bant en Oost-Vlaanderen, de West-Brabantse stichting tante- Louise-Vivensis die naast thuiszorg een aantal verzorgings- en ver pleeghuizen heeft en de Oost- Zeeuws-Vlaamse stichting Cu ra- mus met een aantal zorginstellin gen in Hulst, Koewacht en Kloos- terzande. Met financiële hulp van Europa, het is tenslotte een grensoverschrij dend project, kunnen de drie in stellingen experimenteren met nieuwe vormen van zorg en het ontwikkelen van hulpmiddelen en handige apparatuur in huis op proeflocaties in de grensregio. Het Uit-bureau is daar een voor beeld van. Middelburg was de be stemming van de eerste wat groter opgezette reis. Voor zorgbehoeven de mensen die thuis wonen is het lastig om een uitstapje te organise ren. Via het Uit-bureau kunnen men sen zich aanmelden voor een van de reisjes die op het programma staan. Het Uit-bureau zorgt dan voor vervoer en professionele bege leiding en verzorging tijdens de reis. www.zorgoverdegrens.eu WESTENSCHOUWEN Mountainbikekampioenen Bart Brentjens en Patrick Tolhoek ope nen woensdag 22 juli het vernieuw de mountainbikeparcours in de Boswachterij van Westenschou- wen. Dat gebeurt om 14.30 uur op het parkeerterrein aan de Adriaan van der Weijdeweg. De baan wordt dit najaar gebruikt tijdens de Seniorgames. Voor deze gelegenheid verlengde de gemeen te de baan met drie kilometer, zo dat die nu bijna zeven kilometer lang is. Uitbreiding van de baan stond al op het programma, maar werd vervroegd vanwege de Senior games. Het parcours in de West hoek staat op nummer zes in de top tien van beste MTB-routes in Nederland. Gisteren werd op en rond de Middelburgse Abdij de Eerste Folkloristische Dag gehouden. foto's Ruben Oreel De Abdij is al prachtig en dan krijg je er dit nog gratis bij!" Het mag dan een lange traditie zijn, veel toeristen worden elk jaar toch- aangenaam verrast door de boeren- pracht en praal van de Eerste Folk loristische Dag. En een zonovergo ten dag als gisteren, maakt het plaatje helemaal af De machtige paarden met ingevlochten staarten en manen, de met bloemen versier de sjeesjes en de deelnemers in Zeeuwse dracht oogsten, even tra ditioneel, veel bewondering. Er moeten gisteren weer uren video film en duizenden foto's zijn ge maakt. Want de Middelburgers mo gen dan zelf gewend zijn aan het spektakel, toeristen kijken er vol be- en verwondering naar. Hoewel gewend, door de late schoolvakan tie waren veel Middelburgers nog in de stad en in de gelegenheid het evenement te zien. De Folkloris tische Dag is geen exclusief Wal- chers feestje. Zuid-Bevelanders zor gen voor een rijke variatie in drach ten. Burgemeester Siebe Kramer van de gemeente Kapelle kwam zelf een kijkje nemen om de deel nemers uit zijn gemeente te be wonderen. Er waren er die van veel verder kwamen. Zoals een echtpaar uit Australië, dat bégin ja ren zestig uit Nederland was geëmi greerd. De Folkloristische Dag zorg de voor een extra nostalgisch tintje aan hun reis. De sjezen worden rijk versierd. Deze heeft een bloemstuk in de vorm van een Zeeuwse knoop achterop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60