sport 135 Oostkapelle juichen X /M Dagboek van een landskampioen Oostenrijk verbiedt vuvuzela 104 Nieuw woonzorgcomplex de Boog in 's-Gravenpolder Bouwbedrijf vrijdag 17 juli 2009 entertainment met een 9-1-overwinning leggen na de eerste drie voorberei- dingsweken op het nieuwe sei zoen. Geen gekke score, maar toch moest de Kroaat zich weer melden bij Jong Ajax. Met drie treffers in de eerste 45 minuten en een hand vol goede acties gaf hij zijn visite kaartje meer dan af. „Het maakt niet uit waar ik speel: altijd doe ik mijn best", keek Bodul terug. „Ik maak nu deel uit van de A-selectie en hopelijk kan ik daarin blijven. Het is natuurlijk altijd lekker om met het eerste elftal mee te doen en als ik m'n kansen krijg, dan pak ik die." In de tweede helft wist Ajax nog viermaal het net te vin den. Naast Bodul waren Javier Mar tina en Edgar Manucharyan de an dere blikvangers bij Jong Ajax. Mar tina debuteerde vorig seizoen on der Marco van Basten in het thuis duel met FC Twente in de hoofd macht en kwam op de slotdag van het seizoen nog een keer in actie voor de eerste ploeg. De Armeniër Manucharyan speelt al sinds 2005 voor Ajax, maar brak - mede door toedoen van blessures - nooit door. In de 45 minuten die trainer Huistra de linkspoot gunde, was hij eenmaal trefzeker. Na afloop was Manucharyan één van de vele spelers die bedolven werden onder de handtekeningen] agers. Oostkapelle - Jong Ajax 1-9 (0-5). 6. Darko Bodul 0-1, 19. Daylon Claasen 0-2, 26. Darko Bodul 0-3, 32. Darko Bo dul 0-4, 42. Danilo Sousa Campos 0-5, 56. Edgar Manucharyan 0-6, 66. Renal- do Jongebloet 0-7, 79. Rick Pattenier 1-7, 84. Tom Overtoom 1-8, 90. Geof frey Castillion 1-9. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Aantal toeschou wers: 1500. Het is de ochtend na een lek ker oefenpotje tegen het Zeeuws elftal, waarin AZ elf keer heeft gescoord. Zo'n score met dubbele cijfers levert bij me nig profclub vaak een voordeel tje op. Een vrije dag, een trai ning die geschrapt wordt, of een andere activiteit dan trai nen. Bij het ambitieuze AZ gaat die vlieger niet op. In hotel De Wielingen wordt ie dereen deze dag al om zeven uur gewekt. Een kwartier later moeten de spelers klaar staan op het strand in Cadzand. Twee keer een kwartier maken de spelers tempo op het mulle zand, daarna wacht het ont bijt. Een paar uur later wordt de spe lersbus weer naast het veld in Sluis geparkeerd, waar een ste vige training volgt. Theo Taze- laar is er vanzelfsprekend ook weer. Het bestuurslid van de Stichting Zeeuws Elftal is het aanspreekpunt voor AZ in Zeeuws-Vlaanderen en kijkt te vreden terug op de oefenwed strijd in Middelburg. Ik vond het een geslaagde avond", zegt Tazelaar. „Een leuke wedstrijd, elf doelpunten en veel publiek. Maar ik ben na afloop niet lang gebleven. Ik zat er een beetje doorheen." Dat is niet zo gek. Vakantie heeft Tazelaar niet, waardoor hij zijn werk combineert met het trainingskamp van AZ. „Ik draai nu al een paar weken dubbele dagen." Zonder te kla gen, want hij haalt veel voldoe ning uit het geregel voor de Alk- maarders en merkt dat de lands kampioen het naar z'n zin heeft aan de Zeeuwse kust. De eerste dag heeft iedereen even moeten wennen, want door de Europese avonturen van de af gelopen seizoenen zijn veel jon gens vaak een bijzonder luxe omgeving gewend geweest. „In het begin wordt er altijd wel wat geklaagd", vertelt AZ's er varen teammanager Piet Hart- land. „Maar nu hoor je nie mand meer. We zitten hier pri ma." Bij AZ weten ze dat ze bij Theo Tazelaar moeten zijn. Als er iets geregeld moet worden, doen ze een beroep op de inwoner van Waterlandkerkje. Dus op het moment dat Martin Haar tijdens de training het tftld af stapt, weet Tazelaar al hoe laat het is. Hij wordt heel even op het verkeerde been gezet. „Theo", zegt assistent-trainer Haar, „mag ik nog iets vragen? We willen graag vijftien krat ten bier, vijf fessen champagne en voor de technische staf vier fessen whisky..." Er wordt gelachen en dan komt Haar met het echte verzoek. Of het gras nog even gemaaid kan worden, voordat de middagtrai ning begint. Komt in orde, knikt Tazelaar. Hij is kort daar voor al bezig geweest met het regelen van volleybalnetten, want de selectie mag 's mid dags een voetvolleytoernooi af werken. Theo Tazelaar komt dan ook weer even kijken. „Ik heb om twee uur een afspraak voor mijn werk gepland. Dat kan mooi tussendoor." Ondertussen is hij ook al bezig met de zomer van 2010. Welke club moet er dan naar Zeeland komen? „Een naam kan ik nog niet noemen, maar de eerste contacten met een mooie club zijn al gelegd. Of het doorgaat weet ik nu nog niet. Maar we gaan wel weer een poging wa gen." Want het bezoek van AZ smaakt ook voor Theo Tazelaar naar meer. Barry van der Hooft ibeert een aanvaller van Ajax de doorgang te beletten. foto Ruben Oreel WENEN - De Oostenrijkse voetbal bond heeft de vuvuzela in de sta dions verboden. Het betreft hier de luidruchtige toeter, die tijdens de Confederations Cup in Zuid-Affika recentelijk de wereld verbaasde. Volgens de autoriteiten gaat het niet zozeer om de herrie, maar om het gevaar. Het ding kan ook als projectiel worden gebruikt. Op de hoek van de Langeweg en het Nazareth in 's-Gravenpolder is nieuwbouwcomplex De Boog gerealiseerd. Nadat de huurders van R&B Wonen hun intrek namen in de ruime nieuwbouwappartementen en ook de bewoners van Stichting Siloah hier zijn gehuisvest, vond op 2 juli de officiële opening van De Boog plaats. stichting gehandicaptenzorg Gereformeerde Gemeenten H O O F D A A N N M Spoorstraat 16a 4431 NK s-Gravenpoider T 0113 31 1627 F 0113 31 2727 E info^bouwbedrtjfschrijver nl www.bouwbcdrijfschrijvor.nl IN VERTROUWEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55