Keijmel voor Radio Scheldemond zeela? 23 Scheldemond blijft aan in huize Keijmel Kampioenen gekozen op Fokveedag Oostburg Vier dagen wandelen in en om Craauw Bagijnestraat in Hulst dag lang afgesloten vrijdag 17 juli 2009 Z 'De telefoon stond niet stil op het gemeentehuis, toen het 'Ik moest de gemeenteraad eraan herinneren dat we gewoon recht verzoekplatenprogramma een paar weken niet was te horen' Kees Hoek hadden op de volledige subsidie' fmp Keijmei over de 'eeuwige' strijd over bijdragen foto's Peter Nicolai GRAAUW - Voor de 34e keer vindt van 20 tot en met 24 juli de wan delvierdaagse plaats in Graauw. Deelnemers kunnen kiezen uit een route van vijf - of een van tien kilometer langs de mooiste plekjes in Graauw en omgeving. Inschrij ven is maandag en dinsdag moge lijk vanaf 18.30 uur in café Van Grol in de Dorpsstraat. Het vertrek van de wandelingen is om 19.00 uur. Oprichter stichtingsvoorzit ter Philip Keijmel heeft Ra dio Scheldemond verlaten. Opvolger Kees Hoek ziet een mooie toekomst gloren. door René Hoonhorst Dat was even schrik ken bij iedereen van Radio Scheldemond, toen Philip (Flip voor ieder die hem kent) Keijmel begin dit jaar aan kondigde dat hij er nu echt mee gaat stoppen. Flip was Radio Schel demond: zonder hem - initiatiefne mer, oprichter en voorzitter - was de West-Zeeuws-Vlaamse Omroep Stichting ten dode opgeschreven. Toch? Flip zelf wist een halfjaar terug ook nog niet hoe hij die vraag moest beantwoorden. Maar intus sen staat de lokale omroep weer stevig op de rails. De ongeveer vijf tien vaste vrijwilligers gaven direct al te kennen niet te willen stop pen. Nu er een nieuwe studio én een nieuw bestuur zijn, is het elan om mooie radio voor en over West-Zeeuws-Vlaanderen te ma ken helemaal terug. De West-Zeeuws-Vlaamse Omroepstichting heeft niet alleen een nieuw be stuur. Radio Scheldemond neemt (waarschijnlijk) zondag 2 augustus ook de nieuwe studio op de bega ne grond van de watertoren in Oostburg officieel in gebruik. Op de watertoren staat tevens een nieuwe zendmast, die voor een hel der geluid zal zorgen. „We richten ons natuurlijk op West-Zeeuws- Vlaanderen, maar de nieuwe mast heeft een bereik tot over de grens en tot aan de Zeelandbrug", zegt voorzitter Kees Hoek trots. De studio is alleen tijdens het zon dagse verzoekplatenprogramma be- mensd. De overige programma's worden door medewerkers op loca tie gemaakt en vanaf huis doorge zonden naar de centrale uitzend- computer in de watertoren. Die Op 14 juli 2009 is door (t.k.-) deur waarder N.A. Polderman op verzoek van AUTONOBEL B.V., gevestigd te Terneuzen, aan R.R.P.P. VAN GORP, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen Nederland en daarbuiten, aan het parket van de Officier van Justitie te Middelburg aan de Kousteensedijk 5, betekend een vonnis d.d. 10 juni 2009 gewe zen door de Rechtbank te Middel burg, sector Kanton locatie Terneu zen, bij welk vonnis R.R.P.P. van Gorp is veroordeeld tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V.Ondernemersweg 5 4691 SLTholen Kees Hoek twijfelt er dan ook niet aan dat Radio Scheldemond een mooie toekomst tegemoet gaat. De rector van het Oostburgse Zwin College heeft de voorzittershamer van Flip Keijmel overgenomen. Hij kende het plezier en enthousiasme van de radiomakers van nabij, om dat zoon Tim ook een programma presenteert. En hoewel er geen luis tercijfers van Radio Scheldemond beschikbaar zijn, hoorde Hoek re gelmatig uit zijn omgeving dat mensen graag afstemden op de lo kale zender. „Vooral het zondagse verzoekplatenprogramma is onge kend populair. Toen de zender een paar jaar geleden enkele maanden uit de lucht was, kwam ik erachter dat veel mensen in de streek er naar luisterden. Ook al omdat ik hoorde dat ze op het gemeente huis dol werden van de telefoon tjes." Aan dat zondagse verzoekplaten programma was Keijmel tot deze maand zelf als technicus en platen- afkondiger verbonden. „Maar de 'Scheldemondbabes' Irene en Wen dy presenteerden het en blijven dat doen. Wilco Brakman en Tim Hoek nemen mijn taak bij toer- werkwijze werd ook al in de oude studio toegepast en voldoet uitste kend, weet Hoek. De kersverse voorzitter geeft nog niet al zijn plannen prijs. Maar het idee van zijn voorganger om raadsvergade ringen via de radio uit te zenden, pakt hij binnenkort weer op. In huize Keijmel - waar naast Flip ook zijn vrouw Jans uit het be stuur is gestapt en zoon Laurence zijn disq'ockeycarrière aan de wil gen hangt - volgen ze toekomstige uitzendingen met belangstelling, laat lans weten. Lachend: „Radio Scheldemond staat hier sinds de oprichting dag en nacht aan, dus misschien is het wel eens aardig om een andere zender te beluiste ren. Maar we zullen de oude fre quenties zeker weten te vinden." Die FM-frequenties zijn: 106.5 (ka bel), en 105.5 en 107.5 (ether). wnMtaas OOSTBURG - Op de fokveedag in Oostburg werden weer kampioe nen gekozen. Mare Versprille uit Groede deed goede zaken, met drie winnaars. Jet ut de Groe (categorie vaarskalveren 0-6 maanden), Ives uit de Groe (categorie stierkalveren 7-12 maanden) en Tosca van de Breesteeg (kampioen koeien min stens twee keer gekalft). Ook Erik van de Pol uit Waterlandkerkje beurt over, dus mensen hoeven niet bang te zijn dat hun favoriete programma verdwijnt", verklaart Keijmel. Hij benadrukt dat hij niet vertrekt omdat hij het maken van radio niet leuk meer vindt. Alleen het getouwtrek om subsidie stond hem wel eens tegen en de last van de organisatie werd Flip - ook al door gezondheidsproblemen van vrouw Jans en hemzelf - soms wat te zwaar. De West-Zeeuws-Vlaamse Om roep Stichting is al in 1986 opge richt. Jaren daarvoor waren Flip - die eerder 'piraatje speelde' vanuit België en bij de ziekenomroep van het Hulster Liduinaziekenhuis - en vrouw Jans al bezig met het optui gen van een lokale streekzender. Kees Hoek heeft alle begrip voor het terugtreden van Keijmel. „Zon der Flip was er helemaal geen Ra dio Scheldemond geweest.""" Keijmel lag in het verleden regel matig overhoop met het gemeente bestuur. Na het jaren zonder subsi die gedaan te hebben, deed hij la ter een beroep op het bedrag dat de omroep wettelijk toekwam. Het college kortte de zender eerst, om dat Radio Scheldemond geen tele- scoorde hoog met Rambo van de Goudenpolder (kampioen stierkal veren 0-6 maanden, tevens verko zen tot Mister Toekomst) en Ophe lia van de Goudenpolder (kam pioen vaarsen vanaf 1 jaar). Harrie ut de Groe van Michel de Smidt uit Eede is kampioen stieren twee jaar en ouder en Imperial ut de Groe van Gebroeders Gijzeis uit Sluis is kampioen stieren 1 tot 2 jaar. visieprogramma's uitzendt. Nadat Keijmel de raad nog eens op de toen geldende regels en afspraken wees, kreeg hij uiteindelijk toch het eerder beloofde bedrag. De subsidietermijn loopt volgend jaar weer af Keijmel zag er al tegen op om opnieuw in de clinch te moeten gaan. Hoek verwacht ech ter dat hij constructieve afspraken kan maken. „Het gemeentebestuur hecht nog steeds aan televisieuit zendingen. Met de huidige technie ken zie ik mogelijkheden. We heb ben op het Zwin College jaarlijks een bonte avond. De drie voorstel lingen zijn binnen een mum van tijd uitverkocht. Maar we nemen de voorstellingen tegenwoordig wel op, dus waarom zouden we ze niet aan heel de regio laten zien?" Datzelfde kan met voorstellingen op basisscholen en Hoek ziet ook mogelijkheden om op eenvoudige wijze evenementen in de streek te 'coveren'. „Scholieren kunnen als maatschappelijke stage bijvoor beeld een reportage van gebeurte nissen in de samenleving maken." Scholieren zouden het werkne- merspotentieel van de omroep lek ker kunnen uitbreiden." Voor de rest hoopt Hoek dat vrijwilligers de weg naar de radio weten te vin den, nu ze weten dat Schelde mond 'levendiger is dan ooit', informatie: www.scheldemondJhi.nl. HULST - De Grote Bagijnestraat in Hulst is dinsdag 21 juli een dag lang afgesloten voor het doorgaand verkeer. De afsluiting van de straat houdt verband met de bouw van het ap partementencomplex in die straat. Die dag worden de funderingsbal- ken gestort. De Grote Bagijnestraat is af gesloten tussen 7.00 uur en 17.00 uur. 'Waarom zouden scholieren geen televisiereportages over evenementen uit de streek kunnen maken?' Flip Keijmel in de oude studio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25