'Zwemles verplichten' m Dorstig weer Geen beperking snelheid schepen Bouw rampencentrum uitgesteld Zwaargewonde in Vlissingen verder Reddingsbrigade slaat alarm na groot aantal incidenten met drenkelingen LC p. 4 en 5 8 en 9 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 TERNEUZEN - Initiatiefnemer Ricas Ricas gaf aan dat de crisis reden is VLISSINGEN - Een man is gister- Agenten hebben twee verdachten heeft de gemeente Temeuzen la ten weten dat de bouw van het in ternationale oefencentrum voor ca lamiteitenbestrijding in de Koegors- polder voorlopig van de baan is. voor uitstel. Terneuzen vreest ech ter dat dit uitstel afstel betekent. pagina 23: bouw oefencentrum van de baan avond zwaargewond geraakt bij een geweldsincident op straat in de President Rooseveltlaan in Vlis- singen. Hij is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. aangehouden. Een forensisch team stelde gisteravond laat eventuele sporen veilig. De politie roept getuigen op zich te melden. .8 1688"555530 Wegens de vele incidenten met drenkelingen pleiten hulpverle ners voor terugkeer van het ver plichte schoolzwemmen. door Mayke Calis DEN HAAG - Schoolzwemmen moet zo snel mogelijk verplicht worden, vindt Reddingsbrigade Ne derland. Hulpverleners hebben dit jaar de handen vol aan het redden van drenkelingen die nooit goed hebben leren zwemmen. Woensdag moesten alleen al bij Scheveningen ruim dertig mensen uit het water worden gered. Een deel was anders zeker verdronken, zegt Raymond Van Mourik, direc teur van de Reddingsbrigade. Bij Kamperland verdronk een 12-jarig meisje nadat zij werd meegesleurd door de sterke stroming. Ook ver dronken veertien dagen geleden in één week drie jongeren in de leef tijd van veertien tot zestien jaar in natuurwater. „Het is niet meer vanzelfsprekend dat iedereen kan zwemmen in een waterland als Nederland", zegt Van Mourik. Veel jongeren leren zichzelf zwemmen. Dat is op zich goed, maar niet voldoende als er iets onverwachts gebeurt, zoals een sterke stroming." Sinds de ja ren zeventig nemen steeds minder scholen zwemmen op in hun les programma, omdat veel ouders hun kind zelf al op les doen. Ook in Zeeland is het schoolzwem men in een aantal gemeenten, zo als Hulst en Terneuzen, al verdwe nen. pagina 2 en 3: tegen de stro ming valt niet op te boksen pagina 3: commentaar 1. Sorensen (Noo) 4.52.24 2. Lefevre (Fra) +0.48 3. Pellizotti (Ita) z.t. 12. Dejongh z.t. Algemeen klassement 1. Nocentini (Ita) 48.27.21 2. Contador (Spa) +0.06 3. Armstrong (VSt) +0.08 40. Ten Dam +11.44 O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 31,32, en 33 VLISSINGEN - De tijdelijke snelheids beperking voor de scheepvaart voor de Walcherse kust blijkt vorig jaar 22 augustus te zijn ingetrok ken. De beperking was ingesteld omdat badgasten in problemen kwamen door hoge golven. Daarna mochten schepen tijdelijk niet har der varen dan 10 knopen. Nu moet de scheepvaart voor de Walcherse kust zijn snelheid zoda nig aanpassen, 'dat geen hinderlij ke golfslag en/of oeverzuiging op treedt, als gevolg waarvan op de stranden recreanten te water kun nen geraken'. Een mooi gebit mag best wat kosten zie pagina 4 reageer op www.pzc.nl UW reacties: 298 Vlaktax is alleen goed voor rijken eenslXHMflMMHi 71% oneens" 29% MIDDELBURG - Deelnemers aan de Eerste Folkloristische Dag in Middelburg lessen hun dorst. Aan het evenement op en rond de Abdij in Middelburg deden ringrijders en sjezenrijders gehuld in klederdracht uit heel Walche ren en Zuid-Beveland mee. Op 20 augustus is het volgende grote ringrijevenement in Middelburg. Plaats van handeling is dan het Molenwater. foto Ruben Oreel pagina 22 en 23: kers op de taart voor de toerist Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 27; Binnenland 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie 12 en 13; Meningen: 14; Auto: 15 en 17 Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 35 Televisie: 38 en 29; Bijlage; Zomerkrant. 12e Etappe WALCHEREN Molens krijgen eerherstel bij het waterbeheer Jóhanna Sigurdardóttir wil IJsland EU binnenloodsen VRIJDAG 17 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 166 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Populaire plek aan" de Westerschelde Zeilen op het Grevelingenmeer Zwijgend genieten van pittoresk dorp Stevige buien 20°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1