een Zeeuwse traditie 13 w w j\ I y- 0. Viltkunst en schilderijen Tentoonstelling Jacobuskerk O Cadzand wordt 'klein Parijs' De Onrust vaart weer foto Ruben Oreel en Lex de Meester donderdag 16 juli 2009 ?0e\e<* ,dae\e middelburg AbdijJ 9 Markt v°s c>V-e1 Kanaal bij Loskadej "°-?e «Wk. Meiveld I Agenda Vandaag de dag heeft bijna ieder dorp op Walcheren zijn eigen ringrijdersvereni- ging. Op Zuid-Beveland daarente gen zijn alle dorpen onderge bracht in één afdeling. Al deze af delingen zijn verenigd in ZRV. Iedere afdeling organiseert haar ei gen toernooi, waarbij wordt vastge steld welke ringrijders de afdeling zullen vertegenwoordigen. Ringrijders werken duidelijk on der het motto 'jong geleerd is oud gedaan'. Het.is toegestaan om met een wedstrijd mee te doen in het jaar dat je twaalf wordt. Er is geen maximumleeftijd voor het ringrij- den en veel deelnemers maken daar dankbaar gebruik van door op hoge leeftijd mee te doen. Het l'ingrijden is nog altijd door weven van tradities. Zo dragen alle ringrijders een oranje sjerp om de hechte relatie met het koningshuis te symboliseren. Het Zeeuwse ringrijden werd namelijk door ver schillende vorsten bezocht. Zowel koning Willem III als koningin Wilhelmina, Juliana en Beatrix hebben het ringsteken bijge ef J Abdij 16 juli: Ringrijden op de eerste folkloristische dag. Op het abdijplijn wordt op een ringbaan zonder sjees ringestoken. De paarden met sjezen rijden het rondje Abdijplein, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Onder den Toren, Koorkerkhof, Abdijplein. 18 juli: Concert Brassband Middelburg. woond. In 1954 werd prins Bern- hard beschermheer van de vereni ging. Alleen de rijder met het hoogste aantal punten draagt een groene sjerp. Ook gelden strenge kledingseisen. Bij een gewone wedstrijd gaan alle ringrijders geheel in het wit ge kleed. Maar bij bijzondere wedstrij den en demonstraties gaan alle ringrijders, ook vrouwen, gekleed in de Zeeuwse mannendracht. Bij het sjezenrijden daarentegen dra gen de vrouwen de traditionele boerrinnendracht. J Kanaal bij Loskade 18 juli: Open water zwemwedstrijd Markt 17 juli: Nachtmarkt 18 juli: Snuffelmarkt fD Meiveld 18 juli: Southpark festival 16 juli t/m 18 juli: Mosselfeesten ^^Winkelstraten van Middelburg 16 juli t/m 18 juli: Straattheater Praktische informatie: Op 16 juli is doorgaand verkeer gestremd voor de volgende straten: Balans, Bogardstraat, Bachtensteene, Walplein, Nieuwe Kerkgang, Koor kerkstraat, Reigerstraat en Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor éénrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren is niet mogelijk langs de sjezenroute vanaf woensdag 15 juli 18.00 uur tot donderdag 16 juli 19.00 uur. Op het Koorplein en het Wal plein is parkeren niet mogelijk op donderdg 16 juli tot 19.00 uur. Meer informatie over de festiviteiten 8www.mosselfeesten.nl www.southparkfestival.nl middelburg - Pottenbakkerij en Keramiekwinkel 'Aardewerk' in Middelburg laat deze zomer het werk zien van viltkunstenares Dor- othée Sybenga en schilderes Riet Sturm-Van Schaik. De viltkunst van Dorothée Sybenga bestaat uit onder andere sjaals en handschoe nen. Riet Sturm-Van Schaik is in haar schilderijen voortdurend op zoek is naar een combinatie van vorm en kleur, soms figuratief, soms abstract. Naast het werk van deze kunstenaressen is ook het werk van andere kunstenaars te zien. Pottenbakkerij en Keramiek winkel 'Aardewerk', Zusterstraat 6c, tel. 0118-501706. Geopend op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak. RENESSE - Het recreatiepastoraat Ja cobuskerk in Renesse organiseert tijdens de zomervakantie een groot aantal activiteiten, zoals wan delingen, concerten en gelegenhe den 0111 de kerk te bezichtigen. In de kerk is er een expositie van foto's van Schouwse fotografen die het thema 'Op zoek naar een rode draad...' verbeelden. Ook zijn er verschillende schilderijen van Jo- pie Minnaard te zien met hetzelf de thema. De Jacobuskerk is iedere dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur ge opend. Tijdens de avondmarkten is de kerk ook open van 19.00 tot 22.00 uur. www.vantkerkplein.nl/idl 01 .htm Dagje weg? Zie 'alle activiteiten op een rij' voor tips voor een boeiend dagje uit. Uit eten? Kijk voor recensies van Zeeuwse restaurants. MAIL TIPS: ZOMER@pzc.nl Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto en kies voor album Zomer 2009 cadzand-dorp - De kunstmarkt 'Place du Tertre' in Cadzand-Dorp is in juli en augustus elke zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur gratis te be zoeken. De kunstmarkt heeft haar naam te danken aan het beroemde plein in Parijs. In Cadzand-Dorp is het nu dus mogelijk om professionele kunst te kijken en te kopen. Deel nemers zijn Marie-Louise Char- pentier, Peter Clijsen, Anita Frenks, Jep Groenhagen, Frans Ke gels, Gabriële Kliem, Wilma van der Lee, Anne' Mannaerts, Jef 8c Miek, Mira Peters, Nancy Smets en Arie Vinke. Ook is de plaatselijke molen 'Nooitgedacht' omgedoopt tot de Moulin Rouge. www.cadzand-dorp.nl middelburg - De veerpont de On rust vaart sinds deze week weer het traject Burghsluis - Colijns- plaat - Zierikzee van maandag tot en met donderdag. Het fietsvoetveer vertrekt vanuit Burghsluis om 9.30 en 13.45 uur, vanuit Colijnsplaat om 11.15 en 15.30 uur en vanuit Zierikzee om 12.15 en 16.30 uur. Een kaartje kost voor volwassenen 10 euro en voor kinderen 6 euro. Rondvaarten van anderhalf uur worden georganiseerd op zondag om 11.00 en 13.30 uur. Speciaal om zeehonden te kijken worden natuur vaartochten over de Oosterschelde georganiseerd van 20 tot 24 juli van 18.30 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: www.ms-onrust.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99