buitenland 9 Vliegramp in Iran: 168 doden SANhDUMP KGeimimwMi&musTK Bankpersoneel mag geen handen schudden WWW.SANIDUMP.COM opstijgen neer y ~^yAc Engeland wil Blair als EU-president Boomtak doorboort Duitse automobilist Meer kinderkanker rond Duitse centrales Doden door explosie in fabriek van Total Afgezette president roept op tot opstand Tv-zender Al-Jazeera voorlopig uit de lucht Oudste kraamvrouw overleden A- merken sanitair tegen bodemprijzen donderdag 16 juli 2009 PSSf De meeste slachtoffers zijn af komstig uit Armenië, waar het vliegtuig naar op weg was. Het is de dodelijkste vlieg ramp in Iran sinds 2003. De vliegtuigvloot van Iran be staat uit oude vliegtuigen die niet in goede staat verkeren. TEHERAN - In het noordwesten van Iran is gisteren zestien minuten na de start een passagiersvliegtuig neergestort van de Iraanse lucht vaartmaatschappij Caspian Airli nes. Alle 153 passagiers en de vijf tien bemanningsleden zijn om het leven gekomen. De meeste slachtoffers zijn Arme niërs. Ook zouden er enkele Geor- giërs aan boord zijn geweest en le den van het nationale Iraanse judo team van junioren. Alle slachtof fers zijn zo ernstig verbrand dat identificatie moeilijk zal worden. Het gaat om het derde grote vlieg tuigongeluk in zes weken. Het is de dodelijkste vliegramp in Iran sinds 2003. Op televisiebeelden was een me tersdiepe krater en smeulende brokstukken, enkele lichaamsdelen en kledingstukken te zien. Restan ten van het toestel lagen honder den meters ver in de omtrek ver spreid, meldde de brandweer. Over de oorzaak konden de autoriteiten nog geen mededelingen doen. „Het vliegtuig viel uit de lucht en ontplofte toen het de grond raak te", aldus een ooggetuige. Het driemotorige toestel uit 1987 van het Russische type Toepolev 154 kwam neer in een akker bij het dorp Jannat Abad, 120 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad Teheran. Het vliegtuig was onder weg naar de Armeense hoofdstad Jerevan. Ruim een kwartier nadat Vliegtuigcrash Jerevan ARMENIE AZERBEIDZJAN ^Tabriz Kaspische Janat Abad 'Ui Vliegtuig van Caspian Airlines neergestort, 168 doden IRAK Teheran IRAN infographic* CRW/AFP het was opgestegen vanaf interna tionale luchthaven Imam Khomei ni, verdween het van de radar, meldden Iraanse media. Volgens een hoge functionaris had het vliegtuig te kampen met techni sche problemen en probeerde het een noodlanding te maken. „He laas vatte het toestel vlam in de lucht en stortte het neer." De afgelopen jaren kwam het tot meerdere crashes van Iraanse toe stellen. De burger- en militaire luchtvloot van Iran bestaat uit oude vliegtuigen die in slechte staat verkeren wegens gebrek aan onderhoud en hun hoge leeftijd. Sinds het handelsembargo van wes terse landen na de Islamitische Re volutie in 1979 zag het regime in Te heran zich gedwongen Russische en Oekraïense toestellen te kopen. Daarnaast stuitte het onderhoud van de Amerikaanse en Europese vliegtuigen op steeds grotere pro blemen. De Britse omroep BBC wees op verhalen dat Iraanse be manningsleden bij vluchten uit Eu ropa westerse onderdelen zouden hebben gesmokkeld in de cockpit. STRAATSBURG Tony Blair wordt de officiële kandi daat voor de toekomstige functie van president van de Europese Unie. De Britse minister van Euro pese Zaken Glenys Kinnock heeft dat gisteren in Straatsburg gezegd. De functie van EU-president ont staat zodra het Verdrag van Lissa bon in werking treedt. Nog niet al le landen hebben dat geratificeerd. ERFURT Een automobilist in Duitsland is door een vallende tak doorboord. De 65-jarige man uit Erfurt be zweek vrijwel meteen aan zijn zwa re verwondingen. Hij reed met zijn vrouw door het Oost-Duitse Thüringen, toen een acht centime ter dikke tak van een beuk afbrak en door de voorruit sloeg. De man werd in zijn borst getroffen. BERLIJN Deskundigen hebben nog geen oor zaak gevonden voor het stijgend aantal gevallen van kinderkanker rond kerncentrales. De belasting door straling is te klein om het ver hoogde risico te verklaren, meldt een instantie voor stralingsbescher ming. Toch krijgen kinderen onder de vijf vaker kanker naarmate zij dichter bij een centrale wonen. CARLING Door een ontploffing gisteren in een petrochemische fabriek in het oosten van Frankrijk zijn zeker twee mensen omgekomen. Vijf mensen raakten gewond. Hoe de explosie in de fabriek van Total in Carling kon gebeuren, is onduide lijk. Er is geen brand ontstaan. In de fabriek worden petrochemische producten gemaakt. GUATEMALA-STAD Manuel Zelaya, die vorige maand werd afgezet als president van Hon duras, heeft de bevolking van het Midden-Amerikaanse land opgeroe pen in opstand te komen tegen de nieuwe machthebbers. Hij spoorde ze aan tot stakingen, betogingen en burgerlijke ongehoorzaamheid. Ze laya wordt gesteund door zijn aan hangers en door de buitenwereld. WESTOEVER De Palestijnse regering heeft giste ren tijdelijk de Arabische nieuws zender Al-Jazeera uit de lucht ge haald. Het ministerie van Informa tie wil zo 'een einde maken aan op ruiing en onevenwichtige verslagge ving' van de zender. Dinsdag werd de Palestijnse president Abbas in een show beschuldigd van betrok kenheid bij de dood van Arafat. MADRID - Carmen Bousada, die in 2006 de oudste kraamvrouw ooit werd toen zij op 67-jarige leeftijd beviel van een tweeling, is zater dag overleden aan kanker. Dat heb ben Spaanse media gisteren ge meld. Zij werd 69 jaar. Bousada loog destijds tegen Ameri kaanse doktoren in een vruchtbaar heidskliniek waar zij werd behan deld dat ze 55 jaar was. De vrouw beviel op 26 december 2006 in Bar celona van haar zoontjes Cristian en Pau. De vrouw had er vertrouwen in dat Zij net zo oud zou worden als haar moeder, die 101 werd. Een jaar na de geboorte van haar kinderen werd kanker vastgesteld. BRUSSEL - In België neemt de angst voor een Mexicaanse griepepide mie flink toe. Veel bedrijven voor zien grote problemen als het perso neel zich massaal ziek meldt en ver strekken tips om besmetting te voorkomen. Zo raadt bankverzekeraar Dexia zijn medewerkers aan geen han den meer te schudden. Andere ad viezen: in plaats van de vingertop pen de 'kneukels' gebruiken om druktoetsen te bedienen en deu ren openen met de elleboog. Ook de NMBS, de Belgische spoor wegen, bereiden zich voor op een griepgolf Er liggen tienduizend mondmaskers klaar voor het perso neel. Conducteurs krijgen een des infecterende gel mee. Mocht zich te veel personeel ziek melden, dan komt er een beperkte dienstrege- ling. Het bedrijf Janssen Pharmaceutica probeert niet alleen besmetting met het griepvirus te voorkomen, maar beschikt ook over apparatuur om bij het binnenkomen de li chaamstemperatuur te meten. Grieppatiënten kunnen er zo di rect worden uitgepikt. Niet alle Belgen zijn overtuigd van de noodzaak van deze maatrege len, zo blijkt uit reacties op de web site van de publieke omroep VRT. 'Massahysterie', schrijft iemand. Hoogwaardige A-mcrken voor Bodemprijzen dat is Sani-Dump - Geen dump/aak v oor sanitair 'mol een foutje', maar hoogwaardige A-merken legen bodem-prijzen, dal is Sani-Dump. Merken zoals onder meer Sphinx, L cosan, Grohc. Duravit (Philippe Slarck). Novellini. Dornbrachl. iliippe en Yillcrov Doch ges en al aan om wat voor kwaliteit hel gaat Maar. vanwaar die hoge kortingen? Die kan Sani-Dump geven dooreen nieuwe formule: kijken, kopen en zelf meenemen (eventueel op een later tijdstip)! Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 lel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12 Daarbij koopt Sam-Dump in hel groot in bij de leveranciers en dal zorgt voor hele lage prijzen. Vaak denken de mensen dat hel bij ons om restpartijen ol B-keuzcn gaal, maar niets is minder waar Uw sanitair wordi speciaal voor u besteld. Verder kijken is vaak overbodig, want in onze showroom vindt u een enorm assortiment, waaronder 90 baden, S5 badmeubels en 80 douchecabines. Daar- naast hel gehele assortiment kranen van Grohe. verschillende merken tegels, al hei keramisch sanitair van Spins en Villeroy Boch. kortom, u kijkt uw ogen uil' Gelukkig wordl kiezen makkelijk omdat nu alle producten onder ccn dak slaan in al onze winkels. Waar u anders verschillende samiairzaken moei bezoeken om een keuze ie kunnen maken voor uw badkamer ziel u bij ons in één oogopslag wal er allemaal ie koop is. Tel daarbij op darde A-merken sanitair een fabrieksgarantie van I toi 5 jaar geven en in de meeste gevallen ook nog een nalcvcrgaraniie voor onderdelen van 5 tol 10 jaar dan begrijpt u dat Sani-Dump de juiste keuze is Wu zeggen altijd tegen de mensen: 'Ga genist overal kijken, onthoud de prijzen goed en dan zien we u v anzelf wel weer bij Sani-Dump terug'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9