sport 37 van eindzege ES KRA5.NL Ruud Havermans veruit de sterkste in wielerkoers van Westkapelle Luis Suarez nieuwe aanvoerder Ajax Yvonne Wisse breekt teen Polderman naar WK met Raadtgever Pfeiffer vertraagt herstel Van de Ven JVOZ ook komend seizoen in Kortgene Blom op het podium in Ronde van Dongen 8- t/m 22-daagse zonvakantie INCLUSIEF BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm donderdag 16 juli 2009 W Na drie van de vijf wedstrijden van het PZC stratenloopcircuit zijn de kaarten voor het eind klassement al geschud. Kevin de Pagter verraste gister avond in eigen dorp met de derde plaats, net voor Jesper Francke. door Koen de Vries WESTKAPELLE - Na drie van de vijf wedstrijden van het PZC straten loopcircuit is de spanning al een eind verdwenen. De eindzege bij de mannen gaat vrijwel zeker naar Vlissinger Tim Pleijte en bij de vrouwen kan Anjolie Engels uit Middelburg bijna niet meer verlie zen. Engels, bezig aan haar tweede jeugd, versloeg gisteravond in Westkapelle voor de derde keer op rij Sandra de Block uit Hulst. Om dat voor het eindklassement vier van de vijf wedstrijden tellen, moet Engels nog "één goed resul taat neerzetten. Dat moet volgende week in Burgh-Haamstede gebeu ren, want de week erna - wanneer er op de Vlissingese boulevard gelo pen wordt - is ze op vakantie. De Block maakte het Engels dit keer behoorlijk lastig. In de vierde van de vijf te lopen ronden van het bochtige en winderige parkoers in Westkapelle kon ze zelfs een gaatje slaan, maar dit liep Engels in de slotfase dicht. Haar gevreesde eindsprint was andermaal beslis send. „Ik heb toch goed gelopen", vond De Block (26) na de 8,5 kilo meter. „Want ik was vijftig secon den sneller dan vorig jaar. Mijn tijd was ook sneller dan die Anjolie toen liep, maar zij heeft zich ook behoorlijk verbeterd." Net als in de vorige drie stratenlopen werd Ma rianne de Kok uit Lewedorp, die volgende week 38 wordt, derde. Bij de mannen profiteerde Tim Ple ijte van de absentie van Michel Schrier. De leraar economie was er voor de tweede keer niet bij en komt daarom niet meer aan de vier vereiste wedstrijden. Pleijte kon er niet blij om zijn, temeer om dat Schrier vanwege nare familie omstandigheden wegbleef „Het is jammer voor hét circuit, want de spanning is er nu al hele maal uit", reageerde Pleijte. Hij sloeg al in de tweede ronde een gaatje en finishte met ruime voor sprong op de nummer twee, de vol gens kenners behoorlijk zwaar ge worden Wim Nieuwkerk uit Fij naart. Kevin de Pagter werd verras send derde. Hij liep een thuiswed strijd en dat inspireerde duidelijk. „Het motiveert als iedereen je aan moedigt", erkende hij. De Pagter bleef in de eindsprint Jesper Fran cke uit Koudekerke een neuslengte voor. Ronnie Overgaauw uit Zoute- lande(24), die De Pagter afgelopen zaterdag bij een stratenloop in Alp hen een minuut voorbleef, werd derde. „Pap in de benen", was zijn commentaar. De Pagter zorgde er met zijn presta tie voor dat het circuit nog niet van alle spanning ontdaan is. De strijd om de tweede plaats tussen de 22-jarige Westkappelaar en Ron nie Overgaauw is weer helemaal open. Ook Jesper Francke is nog niet helemaal kansloos. De Pagter constateerde gisteravond dat hij eindelijk weer op het oude niveau is van voor zijn brommer ongeluk, ruim anderhalf jaar gele den. Daarbij brak hij een enkel. „Op 1 november 2007 liep ik in Roosendaal een persoonlijk record op de 10 kilometer. Dat heb ik za terdag in Alphen eindelijk verbe terd. Maar het kan nog sneller, want deze winter kon ik nog nau welijks trainen." AMSTERDAM Luis Suarez is de nieuwe aanvoer der van Ajax. De heeft trainer Mar tin Jol gisteren aan de spelersgroep laten weten. Vorig seizoen droeg de Uruguayaan de band al enkele malen. „Luis is één van de belang rijkste spelers en heel betrokken", zo verklaarde Jol zijn besluit. „Zo wel binnen als buiten het veld heeft hij veel indruk op mij ge maakt." De afgelopen competitie was Thomas Vermaelen aanvoer der. De Belg zit nu bij Arsenal. AMSTERDAM Meerkampster Yvonne Wisse heeft een teen gebroken. De voormalige Vlissingse stootte haar voet aan een tafel in haar huis in Amster dam. In het ziekenhuis bleek dat een teen van haar linkervoet gebro ken is. De blessure zorgt voor wat oponthoud in Wisses voorberei ding op het WK zevenkamp, vol gende maand. De looptraining ligt even stil, de krachttraining wordt noodgedwongen wat opgevoerd. WESTKAPELLE - Ruud Havermans. uit Nieuw-Vossemeer liet er gistera vond in Westkapelle geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste was in de wielerkoers voor amateurs A van trimbond TMZ. De veteraan uit West-Brabant sleu- red eigenhandig het peloton uit el kaar en was ook de sterkste van de kopgroep van drie die om de eind zege streed. Pechvogel van dit trio was Michel Stroosnijder uit Hans- weert, die twee ronden voor het einde een lekke band kreeg en zich NIEUWEGEIN Wielrenner Arnold Polderman is opgenomen in de Nederlandse se lectie voor het WK aangepast wiel rennen op de weg. De renner uit Axel neemt samen op de tandem met Dennis Raadtgever uit Kapelle deel in de categorie blind en visu eel beperkten. Het WK wordt van 8 tot en met 13 september verreden in Bogogno (Italië). De Nederland se ploeg onder leiding van bonds coach Eelke van der Wal bestaat momenteel uit elf renners. VLISSINGEN Motorcrosser Rinus van de Ven heeft opnieuw met tegenslag te kampen. De 21-jarige Vlissinger mocht na zijn knieoperatie deze week weer op de motor stappen. Zijn herstel loopt echter opnieuw vertraging op, doordat de ziekte van Pfeiffer bij hem geconstateerd is. „De klappen komen hard aan", aldus Van de Ven. Het herstel zal opnieuw enkele maanden vergen. Zijn seizoen is daardoor ten einde. moest verzoenen met de zevende plaats. Voor hem was extra zuur dat Havermans ook lek reed, maar dat al op acht ronden van het eind deed. Hij kreeg een ronde de tijd om een nieuw wiel te steken, Stroosnijder kreeg dat niet, omdat het in de finale gebeurde. In de laatste ronde reed Haver mans zijn enig overgebleven mede vluchter Richard Slabbekoorn uit Hoogerheide uit het wiel. De voor malige Zeeuw werd daardoor twee de. Bij de B-amateurs sprintte MIDDELBURG De Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) blijft ook komend sei zoen vanuit Kortgene opereren. Er waren plannen om naar Middel burg te verkassen, maar de finan ciële middelen ontbreken hier vooralsnog voor. „Maar is het nog niet van de baan", zei stichtings voorzitter Peter Verburg. Roompot Vakanties werd gisteren als de nieuwe hoofdsponsor van de JVOZ gepresenteerd. Het bedrijf tekent een overeenkomst voor drie jaar. DONGEN Wielrenner Mare Blom is in de Ronde van Dongen op de tweede plaats geëindigd. In de eindsprint met Daan Olivier kwam de junior uit Oost-Souburg net iets tekort. Blom maakte in eerste instantie deel uit van een kopgroep van der tien man. Hieruit ontsnapten vier renners. Blom en Olivier gingen er daarna nog een keer vandoor. Het duo bleef voorgoed uit de greep van de achtervolgers. Remy Potappel uit Sint Maartens dijk naar de zege. Hij bleef Maar ten Verduijn uit Zwijndrecht en Gert-Jan van Dijke uit Wemeldin- ge net voor. Bij de 40-plussers stond er zoals verwacht geen maat op Jack van der Horst uit Oost-Souburg. Hij werd zaterdag in Hoofdplaat nog Europees kampioen bij de Bel gische bond Waod en won met overmacht. Glenn van Gessel uit Heinkenszand won ook in Westka pelle de koers voor beginners. GOZO Gozo is één van de drie bewoonde eilanden die deel uitmaken van de eilandengroep Malta, gelegen in de Middellandse Zee. Het is een klein eiland met een rijke historie en biedt u nog onbedorven charme. Temidden van de mooie omgeving kunt u hier heerlijk tot rust komen. Met de huurauto kunt u in uw eigen tempo Gozo verkennen. Bovendien zijn er in de warme zomers volop watersportmogelijkheden en schitterende baaien om veel plezier te beleven. Wacht dus niet langer en boek een reis naar deze prachtige bestemming! waarom zou je meer betalen HOTEL CALYPSO**** Dit luxe 4-sterren hotel is gelegen in het gezellige vissersdorpje Marsalforn aan de noordkust van Gozo. Het ligt aan het water en kijkt uit over het strand en de vissershaven en beschikt over vele faciliteiten waaronder een dakterras, daktuin met restaurant en cocktailbar en een zwembad op het dak. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Malta v.v. per Air Malta of transavia.com, hostess, verblijf in Hotel Calypso o.b.v. logies en ontbijt en een introductieduikcursus. I Vertrekdata: dagelijks van 23/7 t/m 18/10 8 dagen 15 dagen Juli v.a. 722 v.a. 1037 Augustus v.a. 644 v.a. 922 September v.a. 628 v.a. 873 Oktober v.a. 589 v.a. 833 Prijzen zijn per persoon op basis van 2 personen. Zie www.kras.nl/31099 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van X-reizen of "C/ Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81