NAC PZC Cavendish heeft alle antwoorden 34 31 34 en 35 Britse sprinter wint vierde etappe en herovert groene trui NAC vangt eindelijk eerste glimp op van Armeense opponent Donderdag 16 juli 2009 Kaarten zijn geschud na drie stratenlopen in PZC-circuit Tip? sport@pzc.nl En dat is vier. Tyler Farrar komt dichterbij dan in de voorgaande sprints, maar opnieuw kan Mark Cavendish juichen. foto Peter Dejong Hoe versla je Mark Cavendish in de sprint? Renners en ploeglei ders breken zich er het hoofd over, maar de oplossing hebben ze nog niet gevonden. Ook 'Cav' zelf maakt de rivalen niet wijzer na zijn vierde ritzege. „Ze moe ten zelf maar iets bedenken." door Ad Pertijs SAINT-FARGEAU - Er gloorde giste ren een beetje hoop aan de einder. De finishstraat in het bijna 1800 zielen tellende dorpje Saint-Farge- au liep volgens het routeboek aar dig bergop. 'Dit zou wel eensvonze kans kunnen zijn', viel er voor de start in Vatan te horen bij de teams die deze rónde keer op keer klop kregen van 'Manx Machine' Mark Cavendish en zijn Columbia-trein. Het gevecht op de Rue de Lavau was inderdaad hard, maar op het einde won Cavendish weer. Tyler Farrar van Garmin en Yauheni Hu- tarovitsj konden de Brit nog enigs zins volgen, maar daarachter heer ste opnieuw de kansloze verslagen heid. Gavendish leek erg blij met zijn vierde ritzege van dit jaar. Niet denk dat we nog altijd een grotere kans hebben in een massasprint dan in een ontsnapping." Zo zijn er meer. Anderen denken dat ze het Cavendish lastiger kunnen ma ken door zijn ploeg voortdurend achter ontsnappingen te laten aan- jagen. Ondertussen is dé oplossing nog niet gevonden. Milram probeerde gisteren met een snoeiharde aanloop Cavendish voortijdig 'de nek af te snijden'. Het werkte niet. „Ik heb hem deze Tour nog niet kunnen betrappen op een foutje", zegt de Nederland se sprinter Kenny van Hummel. „En dan is hij onklopbaar." Van Hummel vindt niet dat de concur- rentie moet grijpen naar onoirbare middelen als afsnijden of klemrij den. De Franse pers probeerde dat giste ren op haar manier wel. Met uit spraken van anonieme Franse ren ners werd Cavendish in een kwaad daglicht gesteld. „Dat krijg je als ze niets verkeerds kunnen schrijven over mijn rijden. Dan zoeken ze an-r dere shit op", reageerde de sprin ter." Heeft Cavendish misschien zelf een adviesje voor de concur rentie? „Nee, 'ze moeten zelf maar iets bedenken." alleen omdat hij daarmee zijn aan tal zeges van vorig jaar evenaarde en opnieuw in het bezit is geko men van de groene trui, maar voor al omdat de man die zichzelf graag omschrijft als 'klootzak' liet zien dat hij ook 'up hill' kan sprinten. „We hebben er wel ons plan voor aangepast. Normaal heb ik twee man over in de laatste kilometers. Nu moesten dat er vier zijn. Ze moesten me, omdat de weg opliep, zo laat mogelijk afzetten." Cavendish zegt niet genoeg te kun nen benadrukken dat zijn succes het werk van het team is. „We heb ben allerlei types renners binnen de ploeg. Van klassementsrenners tot tijdrijders en allemaal willen ze op een dag als vandaag hetzelfde: winnen." De concurrentie moet er moede loos van worden, maar Gar- min-teambaas Jonathan Vaughters zegt hoopvol te blijven. „Iedere dag verzinnen we een ander plan, maar niets werkt. Op dit moment kunnen we alleen maar hopen op een slechte dag of een foutje van Cavendish en zijn ploeg", zegt de Amerikaan. Hij zegt dat zijn sprinter Farrar nog altijd vol vertrouwen is en klaar is voor de dag dat 'Cav' er even niet is. Erik Breukink ziet het niet zo. „We moeten onze sprinter laten zien dat we vertrouwen houden in hem", verklaarde de Rabobank- ploegleider het feit dat zijn team meewerkte in de totstandkoming van de massaspurt. Freire bleef daarin steken op de vierde plek. Had de ploeg niet beter kunnen gokken op een ontsnapping? „Ik Barry Hoban krijgt gezelschap Mark Cavendish behaalde gisteren zijn achtste etappezege in de Tour de France. Daarmee evenaarde hij het Britse record van Barry Hoban. Hoban won zijn acht Touretappes tussen 1967 en 1975. Chris Board man, David Millar, Robert Millar en Michael Wright boekten elk drie ritzeges. De eerste zege van Hoban in 1967 was een sentimentele overwinning. Hij mocht winnen van het peloton, omdat een dag eerder zijn landge noot en inspiratiebron Tommy Simpson het leven had gelaten op de flanken van de Mont Ventoux. Ook zijn tweede overwinning, een jaar later, was bijzonder. Hoban pakte veruit zijn meeste zeges in de sprint, maar in de Tour van 1968 won hij een bergetappe! Barry Hoban

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75