Ondernemers zien ook kansen Mortiere eerder in handen gemeente 22 Klant geeft wel geld uit aan iets bijzonders In het begin maakten we werkweken van 80 uur Beachparty op het Dorpsplein Fietsster gewond bij aanrijding met auto Bezwaar tegen bouw in Stationsgebied van de reepe Jongens aangehouden met balletjespistool donderdag 16 juli 2009 KOUDEKERKE Op het Dorpsplein in Koudekerke wordt komende zaterdag een beachparty gehouden. Er is een bar- becue, er kan voetvolleybal wor den gespeeld en een dj zorgt voor muziek. Het feest begint om 18.00 uur en duurt tot ongeveer 23.30 uur. De beachparty is georganiseerd door eetcafé De Oude Smidse en de scouting. Mee-eten van de barbe cue kost 12,50 euro (bij vooraf opge ven); anders kost het 15 euro. Opge ven kan bij De Oude Smidse (0118-553193). VLISSINGEN Een 69-jarige fietsster uit Vlissin- gen is gisterochtend rond kwart voor elf gewond geraakt bij een aanrijding op de Nieuwe Zuidbeek- seweg in haar woonplaats. De vrouw kreeg geen voorrang van een 71-jarige Vlissingse automobi list. Ze is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Boekhoudcursussen starten weer in September: MBA en SPD mondeling/schriftelijk www. degroot-adviesentipsnl 0111 671828//06 51218126 MIDDELBURG Tegen de bouwplannen in het Sta tionsgebied (Ondernemingshuis, Woongoed) is bezwaar aangete kend door een bewoner van de Se- geerssingel. De hoogte van het On dernemingshuis (26,5 meter) is vol gens hem 'buiten proportie' en in strijd met het bestemmingsplan uit 2000, toen volgens hem nog uit werd gegaan van een hoogte van 15 meter. Volgens de bezwaarmaker getuigen de veranderde plannen van 'minachting' voor met omwo nenden gemaakte afspraken. SCHOENMODE I Crisis? Welke crisis?! Er zijn nog genoeg onderne mers op Walcheren te vin den die in deze economisch onzekere tijden wél durven te investeren. door Theo Giele Rabo stelt nieuwbouw in Middelburg uit: de miljoeneninvestering is niet verantwoord in deze tijd van economi sche neergang. Woningbouwpro jecten komen moeilijk van de grond, leegstand in winkelstraten neemt toe. Je zou haast denken dat het alleen maar kommer en kwel is in ondernemersland. Toch zijn er ondernemers, klein en groot, die het wel lukt om een zaak op te zetten, te vernieuwen of uit te breiden. Neem Auto Sturm in Sint Laurens. Een lege showroom. Ze zullen toch niet failliet zijn? „Dat dachten ze in het dorp in eerste instantie ook", lacht Hans Sturm van het ge lijknamige autobedrijf in Sint Lau rens. Niet de curator, maar de aan nemer heeft dezer dagen zijn han den vol. Sturm is druk aan het ver bouwen. De crisis biedt de auto branche ook nieuwe kansen, ver wacht Hans Sturm. Mensen zoe ken naar energiezuiniger auto's en fabrikanten spelen daarop in. Of neem Sonja Engels van kinder- woonwinkel Adriaan en Olivier, die haar zaak aan huis verhuisde naar een volwaardig winkelpand in de Middelburgse binnenstad. De uitbreiding dwong haar ook tot een keuze tussen haar werk in het ziekenhuis en de winkel. „We zijn nu vijf dagen in de week open. Dat is niet te combineren met diensten als kinderverpleegkundige. Ik heb dus gekozen voor de winkel, je kunt je maar op één ding concen treren." Tenslotte het duo Martin van der Poel en Jacob Francke. Zij gaven hun baan op om een eigen ict-be- drijf te beginnen: Dytech Solu tions. De iet is een ideale branche voor starters. Twee computers en twee bureaus, meer hebben de twee niet nodig. Op de begane grond hebben ze hun werkruimte, in de kelder een vergaderzaaltje. Er komt nog een projectiescherm voor presentaties, maar dan heb je het wel gehad met de investerin gen. Financieel zullen de heren geen bokkensprongen maken. „We bouwen de zaak langzaam op. Eerst eigen vermogen opbouwen." Sonja Engels Kinderwoonwinkel Adriaan en Olivier opende onlangs in het Hof onder den Toren in Middelburg. De winkel van Son ja Engels heeft een groot vloerop pervlak, ideaal om de kindermeu bels en -bedden, beddengoed, ver lichting en accessoires te presente ren. De winkel richt zich op een breed publiek. „We hebben inge kocht om ieder wat wils te kunnen bieden. In deze tijd zien we dat de klant nog wel geld wil uitgeven, maar het liefst aan iets wat bijzon der is en zeker niet standaard." Tweeënhalf jaar geleden opende kinderverpleegkundige Sonja En gels haar winkel-aan-huis in het koetshuis van landgoed Tooren- vliedt. Via internet vonden klanten uit de wijde omtrek al snel de weg naar de Koudekerkseweg. De win kel was twee dagen per week open. „Door het succes drong de vraag zich op: blijven we hier of zoeken we een pand in de stad?" Om de uitbreiding mogelijk te ma ken, was een financiering nodig. Dat viel niet mee. De bank wilde eerst niet meewer ken. „We hebben toen een finan cieel adviseur in de hand geno men. Die heeft ons heel goed gehol pen en uiteindelijk is het financieel ook gelukt." Sonja Engels is nu ook werkgever. „De winkel is te groot om het al leen te doen. Ik moest op zoek naar personeel. Voor mij een heel nieuwe ervaring. Je moet je in aller lei zaken verdiepen, als cao's." Met de winkel in de binnenstad breidt ook het klantenbestand uit. Aan de Koudekerkseweg kwamen nauwelijks toevallige passanten langs, nu stappen ook in de stad winkelend publiek en toeristen uit nieuwsgierigheid binnen. Door de ligging aan het binnen plein heeft de winkel nog iets extra's: het terras van restaurant Pa so Doble. „Wie voor ons komt, kan daar wat drinken. En wie wat op het terras zit, komt bij ons een kijk je nemen." Martin van der Poel (links) en Geen krediet, dus ook geen crisis. Martin van der Poel en Jacob Francke zitten in een business die gebaseerd is op kennis, niet op kapitaal. In een historisch pandje aan de Middelburgse Bierkaai zetelt sinds kort hun iet-bedrijf Dytech Solu tions. Het is gespecialiseerd in het ontwikkelen van geavanceerde in- ternet-applicaties met een zo ge bruiksvriendelijk mogelijke bedie ning. Hiermee kunnen klanten on der meer eenvoudig hun website uptodate houden. Daarnaast verhu ren ze webruimte. De twee kennen elkaar van hun op leiding aan het ROC Zeeland. Ze werkten daarna bij een reclamebu reau. In het begin deden ze wat op- drachtjes in hun vrije tijd. Maar HHneBSMeen door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil met het bouwconsor- tium onderhandelen over het eer der overnemen van het beheer en onderhoud van de eerste fases van de Mortiere. Oorspronkelijk zou de gemeente het beheer over straten, groen en dergelijke pas overnemen na vol tooiing van de hele wijk. Door de economische crisis duurt dit echter veel langer. Ook streeft de gemeen te ernaar om vanaf april 2010 de Mortiere een eigen wijktafel te ge ven. Nu moet de Mortiere dit plat form voor overleg met de gemeen te nog delen met Dauwendaele. De Mortiere stond afgelopen maan dag op de agenda van de gemeente raad. Aanleiding was een rapport van de Rekenkamer, waarin kritiek werd geuit op het gebrek aan 'trans parantie' in het beleid. Daarbij draaide het vooral over het omzet ten van aanvullende afspraken tus sen het consortium en de gemeen te, de zogeheten allonges, in wijzi gingen van het bestemmingsplan. De oppositie was verbolgen dat de verdichting van de wijk, van 900 naar 1350 woningen, niet formeel in het bestemmingsplan is geregeld en dat de burgers daardoor ook geen bezwaar hadden kunnen ma ken. Wethouder Hannie Kool was het hiermee volstrekt oneens. Alle wijzigingen zijn door raadsbeslui ten bekrachtigd. Volgend jaar zal een voorstel komen voor een aan gepast bestemmingsplan. MEEST GELEZEN 1Aanvraag voor coffeeshop 2. Vies van het schoonmaakwerk 3. Aanhoudingen na achtervolging STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HET NIEUWS UIT UW OMGEVING www.pzc.nl/walcheren VLISSINGEN Twee 16-jarige jongens zijn dins dag rond 21.45 uur aangehouden wegens het in bezit hebben van een balletjespistool. De jongens zijn afkomstig uit Hilversum en La ren. Op het Veerhavenplein in Bres- kens had één van de jongens met het pistool lopen zwaaien. Na over tocht werden de jongens in Vlissin- gen aangehouden. Ze hadden het pistool gewonnen op een kermis in België, maar in Nederland is dit een verboden wapen. Het pistool is in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66