PZC Overleg Ondernemingshuis hervat opruiming te WALCHEREN 22 en 23 21 29 Bestuur Kamer van Koophandel buigt zich eind augustus over aanbod gemeente Middelburg Toverdrankjes volgens geheim recept Brassbands op de camping Vliegtuigbom later geruimd almanak Tunnel met heel veel keus lange vorststraat - goes Ondernemers zien ook kansen in tijden van crisis Donderdag 16 juli 2009 Watersporters brengen steeds meer geld in het laatje Tip? walcheren@pzc.nl W.eg naar overleg weer open na dat gemeenteraad Middelburg zich garant stelde voor (een deel) van de huuropbrengst van het Ondernemingshuis. door Theo Ciele MIDDELBURG - Er wordt druk over leg gevoerd tussen betrokken par tijen om het Ondernemingshuis in Middelburg alsnog letterlijk van de grond te krijgen. Dit zegt wethou der Hannie Kool-Blokland nadat de Middelburgse raad heeft beslo ten garant te staan voor de huurop brengst van het pand. Het alge meen bestuur van de Kamer van Koophandel komt over anderhalve maand weer bijeen. Kamer van Koophandel-voorzitter Chris Rutten zal 'fatsoenshalve' het aanbod van de gemeente aan de orde stellen. Over de kansen van het voorstel wil Rutten geen voorspelling doen. Maar, zoals hij al eerder zei, veel enthousiasme om door te gaan als 'bouwheer' en later huurbaas is er niet meer bin nen de algemene vergadering. „Men wil zich richten op de eigen lijke taken van de Kamer van Koop handel." Voor eind augustus valt dus nog geen besluit te verwach ten van de Kamer van Koophandel over het alsnog doorgaan van het Ondernemingshuis. Naast de Kamer van Koophandel zouden de recreatieorganisatie Re- cron, de werkgeversorganisatie voor het midden- en kleinbedrijf MKB Zeeland en het bureau voor innovatie Syntens hun intrek ne men in het Ondernemingshuis. De Middelburgse gemeenteraad hecht grote waarde aan de bouw van het Ondernemingshuis waarin de kennis en kunde die van belang is voor het Zeeuwse bedrijfsleven worden gebundeld. Het Ondernemingshuis is gepland in het westelijk Stationsgebied, tus sen het spoor en de Kanaalweg. De garantstelling die de raad voor twee jaar heeft afgegeven (het gaat om in totaal 375.000 euro huur per jaar) heeft de weg voor overleg weer geopend, aldus wethouder Kool. Bij het overleg zijn naast de ge meente en de Kamer van Koophan del ook de provincie en het be drijfsleven betrokken. VLISSINGEN - Het borrelt en bruist de hele maand in wijkcentrum Het Palet in Vlissingen. Elke woensdagmiddag nemen heksen en tove naars bezit van het wijkcentrum. Gisteren werd er toverdrank gebrouwen. Pakweg twin tig kinderen tussen de vijf en tien jaar moch ten er tegen betaling van een euro hun eigen drankjes maken. Volgende week woensdag is de laatste activiteit in het kader van de Hek sen- en Tovenaarsmaand die stichting Palla dium heeft bedacht. Dan zal vanaf 13.30 uur een film worden vertoond over heksen en to venaars. Het is nog niet precies bekend welke film dat wordt. Mogelijk Merlijn de tovenaar, of de eerste film over Harry Potter. foto Lex de Meester RITTHEM - De brassbands ONDA uit Ritthem en OKK uit Westkapel- le geven vanavond een concert op camping Karnemelkshoek in Ritt hem. De brassbands brengen on der leiding van Ronny de Rooij op de camping een gevarieerd pro gramma. Het zomeravondconcert begint om 19.30 uur. Camping Karnemelks hoek is te vinden aan de Barents- weg 1 in Ritthem. VLISSINGEN - De vliegtuigbom die eind juni bij Vlissingen werd ge vonden tijdens graafwerkzaamhe den voor de kustversterking, wordt op woensdag 16 september onscha delijk gemaakt. De duizendponder is na de vondst afgedekt met zand en een container. Het werkterrein was al afgezet met hekken. De re den om de bom nog langer te laten liggen, is omdat het onderzoek op het terrein nog weken duurt en er kans is dat er nog meer zware ex plosieven worden gevonden. Tip? redactie@pzc.nl Er hoeft maar iets in de Westerschelde- tunnel te gebeuren, of er komt weer com mentaar. Van mensen die de veerponten missen, van mensen die de tunnel om heel andere redenen een gedrocht vinden én van voorstanders van de verbinding, die elkaar vooral via de digitale snelweg met argumenten bestoken. Deze week was het onderwerp, nadat de tunnel vanwege een autobrand een tijd was afgesloten, vooral de informatie verspreiding over de vertraging. „Zorg er nu voor dat je meteen via landelijke media informatie geeft, zodat je tijdig kan besluiten om te rijden", foeterde een bezoeker van de PZC-website. Bij de Westerscheldetunnel hebben ze die kritiek ter harte genomen, constateer de een Terneuzenaar gisteren tijdens zijn dagelijkse ritje naar Goes, je kan er niet vroeg genoeg meer bij zijn als het om informatievoorziening gaat. Op een informatiepaneel aan de Zeeuws-Vlaamse kant van de pijp werd alle passanten alvast 'prettige kerstda gen toegewenst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65