zeeland E 27 'Sluiting bieb is helemaal niet nodig' 'De slopers die bezig zijn op het industrieterrein slapen in ons hotel' BIBLIOTHEEK Inwoners tekenen massaal om vestiging in Poortvliet te behouden Tweehonderd nieuwe leden in twee maanden www. i nterieur-paauwenI Rotonde Grindweg is morgen al gereed Jongerenopvang mag uitbreiden van college Taxatiedag antiek en kunst in oud kasteel A nderhalve week na de ope- /-X ning is Marijn nog een X jL beetje aan het nagenieten. „Wat was het een geweldige dag. Zeker 350 mensen namen een kijk- I je in ons hotel." iotel KOM! heeft ondertussen al ardig wat hotelgasten mogen be fep; ÜBÜi 11 ut 11 BSq cffi 1 TAXATIEDAG KUNST ANTIEK donderdag 16 juli 2009 De inwoners van Poortvliet laten 'hun' bibliotheek niet zonder slag of stoot verdwijnen. Op ini tiatief van de lokale SP-afdeling hebben ruim 250 mensen een bezwaarschrift ondertekend. door Rob Paardekam POORTVLIET - De gemeenteraad be paalde onlangs dat het in stand houden van alle bibliotheekvoor zieningen te veel geld kost. Drie dorpen worden daar de dupe van. De bibliobussen in Stavenisse en door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Heemkunde kring Philippuslandt kan de blik weer vooruit richten. Vooral dank zij prominent dorpsbewoner Jan Kempeneers zijn de afgelopen twee maanden een aantal nieuwe bestuursleden en bijna tweehon derd nieuwe leden geworven. In de persoon van Fons Vleghels, die sinds drie jaar in Sint Philips- land woont, is een nieuwe voorzit ter gevonden. Hij roemt de inzet van Kempeneers. „Hij benaderde mij een tijdje gelden en zei dat Phi lippuslandt op sterven na dood was. Zo waren er nauwelijks meer bestuursleden." Toen het bestuur was aangevuld, besloot Kempeneers ook nieuwe le den te zoeken. „De klapper was de braderie", zegt Vleghels. „Daar heeft Jan ongeveer honderddertig mensen overgehaald om lid te wor den. Hij doet dat op zo'n innemen de manier dat'je ook bijna geen nee kunt zeggen." De teller staat nu op 513 leden, terwijl dat er twee maanden geleden nog 324 waren. „Eén op de vijf inwoners is nu lid van de heemkundekring", stelt Vleghels. „Dat is heel veel." Volgens Vleghels zal Phillipuslandt de komende tijd weer een hoop za ken oppakken. Eén van de belang- rijkste is het behoud en herstel van de weegbrug aan de Oostdijk. Oud-Vossemeer rijden straks niet meer, terwijl Poortvliet zijn kleine vestiging verliest. Toen dorpsbewoner Kees Slager, ac tief binnen de Thoolse SP, dat las, nam hij contact op met de vrijwilli gers van de bieb in Poortvliet. Sa men hebben ze een brief opgesteld en bezorgd bij alle inwoners. Daar in stellen ze dat de sluiting niet no dig is omdat de vestiging, in Poort vliet helemaal niet zoveel geld kost. Hij draait volledig op vrijwilli gers en is gevestigd in het Ouwe Raed'uus. Dat pand is nota bene van de gemeente. Het fungeert ook als dorpshuis. Volgens Slager vrezen veel inwoners dat de ge meente het gebouw .helemaal wil afstoten. De huisarts gaat er over een tijdje ook weg, waardoor het best wat functies verliest. Bij de brief van de SP en de vrijwil ligers zat een bezwaarschrift dat in woners konden tekenen. „Dat heb ben heel veel mensen gedaan", ver telt Slager, die de handtekeningen samen met andere SP'ers heeft op gehaald. „Ze zijn echt boos. Zo sprak ik in het woonzorgcentrum een oude man die met een rollator loopt. Hij weet echt niet hoe hij straks in Tholen moet komen om daar boeken te lenen." Volgens Sla ger hebben veel mensen het gevoel dat Poortvliet de dupe is van de grote en dure bibliotheek, die een paar jaar geleden in Tholen-stad is gebouwd. Zelf denkt hij daar ook zo over. Met de huis-aan-huis-actie zijn iets meer dan tweehonderd onderte kende bezwaarschriften opgehaald. Slechts dertien mensen wilden niet tekenen. Samen met de be zwaarschriften die bij de biblio theek zijn afgegeven, staat de teller nu op ruim 250. Mensen kunnen Ontdek welke meubelen in de opruimingcollectie zitten op: >20' Vraag naar de uoorwaarden in de winkel. Q\X^- AOi-31® O N N t M IR' In de opruiming: 3B, Baan, Bench, Bylsma, Leolux, Montis, Rolf Benz, Schuitema, Van Rossum, Wade enz. hun papier nog altijd inleveren. De SP en de vrijwilligers willen alle handtekeningen binnenkort over handigen aan de gemeenteraad, „De bibliotheek is gewoon een heel belangrijke voorziening, voor Poortvliet", vindt Slager. „Laat de gemeente desnoods het potje voor de leefbaarheid van kleine kernen gebruiken om haar daar te behou den. Je leest overal dat daar tot nu toe nog weinig gebruik van is ge maakt." O Kijk op www.pzc.nl/tholen voor een stelling over dit onderwerp. THOLEN De rotonde aan de Grindweg in Tholen wordt morgen al openge steld voor alle verkeer. Dat is twee weken eerder dan gepland. Door het goede weer en een strakke plan ning is de aanleg veel sneller ge gaan. De rotonde is aangelegd om de bouw van de brandweerkazerne mogelijk te maken. SINT-ANNALAND Jeugdzorginstelling Tender wil zijn opvang aan de Molendijk in Sint- Annaland met 85 vierkante meter uitbreiden. De gemeente geeft daar toestemming voor. In de voormali ge boerderijwoning worden sinds vorig jaar jongeren van twaalf tot zeventien jaar opgevangen, die zijn vastgelopen in de thuissituatie. BAARLAND In Slot Baarland aan de Slotstraat 7 in Baarland vindt morgen een taxa tiedag voor kunst en antiek plaats van 13.00 tot 17.00 uur. De taxaties worden verricht door deskundigen van het Zeeuws Veilinghuis. Er kan ook informatie over de restauratie van antiek en kunst worden inge wonnen en er is een gecertificeerd edelsteenkundige aanwezig. In Sint-Maartensdijk verwezenlijken Marijn van Son en Kyra Bijlstra hun droom. Ze bouwden de voormalige bibliotheek aan de Markt om tot een hotel met tien kamers, dat de uitnodi gende naam KOM! kreeg. De PZC volgt het wel en wee van Marijn, Ky ra en hun kinderen Mauk en Kee. door Rob Paardekam groeten. „Het loopt heel aardig", stelt Marijn. „We hebben iemand gehad die tijdelijk een slaapplaats zocht vanwege brandschade, maar ook een D.uits echtpaar dat het hier heerlijk vindt op Tholen. En kele slopers die bezig zijn bij de af gebrande gebouwen op het indus trieterrein, slapen hier ook." Het restaurant blijkt ook een schot in de roos. Heel wat mensen heb ben al gegeten bij Marijn en Kyra. „Vanavond komt er een groep van 23 mensen, morgen één van acht en vrijdag één van vijftien", somt Marijn opgewekt op. Hij, Kyra en enkele personeelsleden bereiden al les zelf Er komt geen professionele kok. Tot nu toe kregen gasten vaak wat de pot schafte. „Er zal wel een kleine kaart komen", vertelt Ma rijn. „Maar we zijn nog een beetje zoekende." O Kijk voor oude afleveringen en foto's op www.pzc.nl/hotelkom. ZEEUWS VEILINGHUIS SLOTBAARLAND vrijdag 17 juli van 13.00 - 17.00 uur Vrijblijvend kunt u uw kunst en antiek laten taxeren en evt. aanbieden voor veiling, zoals: Schilderijen, Chinees porselein, zilver, sieraden, antieke boeken, Art-Deco, bodemvondsten, tegels, klokken, munten, speelgoed, etc. Grote stukken kunnen evt. d.m.v. foto's ruw worden getaxeerd. Locatie: Slotstraat 7 Baarland www.zeeuwsveilinghuis.nl Tel. 0118 - 650 680

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57