Trekker rij bewijs geen overbodige luxe w.e<en n n rr zeeland 125 Truitje Kosten honderd L°9usActie Vanaf 17 juli Zomeracties! Veer Hansweert Perkpolder terug na dure reparatie Avondconcert Ons Genoegen TAXATIEDAG KUNST ANTIEK riF TI LOGUS donderdag 16 juli 2009 door Mieke van der Jagt 'S-GRAVENPOLDER - Wanneer ben je als fietser veilig in de buurt van een trekker? Alleen als je de be stuurder kunt zien, want dan ziet hij jou ook. Dat is overigens bijna nooit, want wie dicht bij een trek ker rijdt, ziet niks dan spatborden en andere obstakels tussen zichzelf en de bestuurder. Dat trekkers maar eens veiliger moeten worden, met dodehoek- spiegels, achteruitrij-piepjes en af schermingen voor alle scherpe uit steeksels, staat voor commissaris van de koningin Karla Peijs en de Borselse wethouder Marga Vermue als een paal boven water. Allebei doen ze er alles aan. Peijs als voor zitter van Veilig Verkeer Neder land en Vermue als voorzitter van een provinciale commissie die het landbouwverkeer onder de loep neemt. Maar het vooral moet in Den Haag en in de Tweede Kamer gebeuren en daar is het besef dat trekkers veel gevaarlijker zijn dan vrachtwagens, nog niet voldoende doorgedrongen, vinden de twee be stuurders. In 's-Gravenpolder en Poortvliet zijn inmiddels inhaalstroken aange legd waarop trekkerchauffeurs doorgaand verkeer kunnen laten voorgaan, maar er blijven nu een maal trekkers in de dorpen rijden. Daarom kwamen Peijs en Vermue gisteren naar 's-Gravenpolder om te zien hoe jonge boeren Reint van Nieuwehuijzen en Tessie Haverbe- ke de leerlingen van de Prinses Julianaschool lieten ervaren hoe weinig een trekkerchauffeur ziet. In grote trekkers met aanhangers mochten de leerlingen tellen hoe veel van hun medeleerlingen ze konden zien staan. Het waren er heel weinig. Overigens sneed het mes aan meer kanten, want veel van de leerlin gen zullen de trekkerchauffeurs van de toekomst zijn. Van de toe komst? Op de vraag van Peijs wie er weieens op een trekker heeft ge reden, stak meer dan de helft van de leerlingen de vinger op. Tegen de tijd dat deze 11- en 12-jari- gen achter het stuur mógen, ho pen Peijs en Vermue dat het trek kerrijbewijs is ingevoerd. Het certi ficaat van nu kan 'in een kwartier tje aan de keukentafel worden be haald'. Ook zouden alle technische veiligheidsmaatregelen als dode- hoekspiegels en geluidssignalen verplicht gesteld moeten worden. In Duitsland, waar veel trekkers vandaan komen, is dat al verplicht, maar vanwege de kosten worden die machines hier 'uitgekleed' ver kocht. De veiligheidsvoorschriften voor trekkers zijn in de meeste buurlanden strenger dan hier. Voorzitter Tessie Haverbeke van de Zeeuwse agrarische jongeren legt in de cabine uit dat je degenen die buiten staan, niet ziet. foto Willem Mieras Voor alles en iedereen heeft de 100-jarige belangstelling, foto Willem Mieras KAPELLE - Hard werken, daar kun je oud mee worden. Geertruida Kosten-Heijstek is daarvan het le vende bewijs. Geboren in 's-Heer Arendskerke in 1909, verhuisde ze al vroeg naar Kapelle, waar ze een fruitteler trouwde. Ze ging mee om te snoeien, te spuiten, te pluk ken en te maaien. En ze voedde ook nog vier kinderen op. Truitje Kosten, zoals iedereen haar kent, woont al 34 jaar in een bejaar denwoning in de buurt van Ceder hof; de laatste dertien jaar als we duwe. Maar alleen is ze niet, want haar dochter, ook al 78 jaar, be zoekt haar twee keer per dag. Bo vendien heeft de populaire 100-jari- ge voortdurend aanloop. Ze is graag onder jonge mensen en heeft voor alles en iedereen belang stelling. Haar verjaardag vierde ze gisteren samen met bijna honderd mensen, onder wie veel nazaten. HANSWEERT - Het zomerveer Hans- weert-Perkpolder kan er na een du re reparatie aan de keerkoppeling weer tegenaan. Morgen wordt vol gens dienstregeling gevaren. De keerkoppeling ging vorige week woensdag kapot. Die was overbe last bij het afmeren in Hansweert. Het schip moest steeds voor- en achteruitslaan om op zijn plek te blijven. Afmeren met touwen kon enkele dagen niet. Die waren weg. De Onderneming maakte gisteren een proefvaart. Schipper Laurens de Brouwer: „De nieuwe touwen la gen er gelukkig nog. Hopelijk wor den ze niet weer meegnomen." De reparatie kostte zo'n 10.000 euro. KAPELLE - Muziekvereniging Ons Genoegen sluit vanavond het sei zoen af met een zomeravondcon cert op een speciale locatie in Ka pelle, op het nieuw ingerichte kas teelterrein Maalstede. Daar speelt dan de slagwerkgroep met dirigent Hans Reijerse. Ook het harmonie- en jeugdorkest onder leiding van René de Jong laat zich horen. Het zomeravondconcert begint om 19.30 uur. Het kasteelterrein Maal stede is in Kapelle te vinden op de hoek Ooststraat-Maalstede. ZEEUWS VEILINGHUIS SLOT BAARLAND vrijdag 17 juli van 13.00 - 17.00 uur Vrijblijvend kunt u uw kunst en antiek laten taxeren en evt. aanbieden voor veiling, zoals: Schilderijen, Chinees porselein, zilver, sieraden, antieke boeken, Art-Deco, bodemvondsten, tegels, klokken, munten, speelgoed, etc. Grote stukken kunnen evt. d.m.v. foto's ruw worden getaxeerd. Locatie: Slotstraat 7 Baarland www.zeeuwsveilinghuis.nl Tel. 0118 - 650 680 ifffff! Spectaculaire aanbiedingen op sanitair, hout- en plaatmaterialen, gereedschap en sierbestrating. Acties zijn geldig t/m 31 augustus 2009. Showroom gesloten van 1 t/m 22 augustus. Profcenter blijft gewoon open. Goes Noord: Albert Joachimikade 33,T 0113 - 21 54 01 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 www.logus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55