€i4.ooo.ooo.ooo BelComDanv het altijd crisis' hi innenia BNN-team verbergt afluisterapparatuur in prijs Albert Verlinde IppBl) HD Culi Club Westduin Baby blijft toch bij verstandelijk gehandicapten *s lJ H Koken aan ZEE! Kookworkshops en Chef's table! www.culiclubwestduin.nl donderdag 16 juli 2009 geven jongeren tussen 15 en 25 jaarlijks uit; JF 5 procent van het totaal in Nederland Bovendien hebben twintigers ouders tussen de 50 en 60. „Die zit ten meestal goed in de slappe was en springen wel bij als hun kind krap komt te zitten." Minder geld geven de jongeren niet uit, maar zij kiezen wel veel scherper waaraan. Zo besteedden tieners en twintigers de afgelopen zes maanden bijna 10 procent min der aan kleding dan in 2008. Zij be spaarden daarmee veel meer op kleren dan andere consumenten, foto Hollandse Hoogte blijkt uit cijfers van marktonder zoeksbureau GfK. Maar de GfK-cij- fers vertellen ook dat jongeren dit jaar 80 procent meer uitgeven aan computerspelletjes dan vorig jaar. Kok Hasim Nekbahit (25) rookt met zijn collega een sigaretje bui ten de warme keuken van het ca fé-restaurant. „Ik geef nog steeds net zoveel uit, maar ik doe het slim mer. Vroeger keek ik niet naar de prijs in de Albert Heijn. In de stad kocht ik cd's, petjes, zonnebrillen, HILVERSUM - De prijs die Albert Verlinde afgelopen vrijdag kreeg van het BNN-programma VOC (Verbond van Ongeleide Corres pondenten) bevatte afluisterappara tuur. Dat liet de jongerenomroep gisteren weten. De programmamakers bekenden gisteren aan de medepresentator van RTL Boulevard dat het Gouden Oor een 'afluisteroor' is. VOC wilde met het afluisteren van Verlinde 'aankaarten in hoeverre je je kunt mengen in het leven van bekende mensen', aldus een BNN-woordvoerster. De aanlei ding hiervoor is onder meer de kwestie rond de parkeergaragebeel- den van een zoenende Yolanthe Cabau van Kasbergen en voetballer Wesley Sneijder, die RTL Boule vard enige tijd geleden uitzond. Verlinde heeft volgens BNN aange geven dat hij niet wil dat de ge luidsopnamen worden gebruikt in VOC. BNN kon daar gisteren nog geen uitsluitsel over geven. „Wij be raden ons op wat we ermee gaan doen." Het programma is morgena vond te zien op televisie. Sophie Hilbrand, een van de VOC-leden, overhandigde het Gou den Oor vrijdag in RTL Boulevard, het entertainmentprogramma van Verlinde. „Omdat de kans dat jij de Nipkow-schijf (een journalistieke prijs, red.) wint echt klein is, krijg je deze prijs", zei Hilbrand daarbij. De tv-presentatrice gaf toen aan dat Verlinde het Gouden Oor kreeg, omdat hij zijn oor altijd zo goed te luister legt. Jongeren bemiddeld Jongeren van 18 tot en met 30 jaar hebben gemiddeld genomen veel geld tot hun beschikking, blijkt uit de meest recente informatie van onderzoeksbureau Qrius. De jongste groep - tot 20 jaar - ver dient 3650 euro netto per jaar, de middengroep - 20 tot 25 jaar - 10.500 euro en de oudste catego rie - tot 30 jaar - komt met bijna 15.000 euro netto per jaar thuis. Het meeste geld - zo'n 10 procent - gaat op aan vakanties en een weekendje weg. Huur, studie en boodschappen slokken ook zo'n 10 procent van het inkomen op. dure kleren, schoenen, allerlei flau wekul. Terwijl ik al een kast vol met schoenen had. Ik kijk nu ook bij de afgeprijsde artikelen." Waarom dat is, weet Nekbahit niet goed. „Ik hoef niet te vrezen voor mijn baan, ons restaurant draait goed. En ik ben een gediplomeer de kok met ervaring, dan vind je zo wat anders. Misschien hoefik niet meer stoer te doen, het is ook zonde. Ik doe gewoon slimmer met mijn geld." Dat is ook precies wat de mensen van ID&T te horen kregen toen ze zagen dat hun Mystery Land-festi val reeds elf weken voor de datum was uitverkocht. Normaal gebeur de dat drie tot vier weken van tevo ren. „Plotseling zijn jongeren veel meer bezig met geld en de keuze waar ze het aan uitgeven", aldus creatief directeur Jeroen Jansen. „Mystery Land is een zekerheidje, ze weten wat ze krijgen en dat goed is, dus slaan ze wel een paar stapavonden over om naar zo'n fes tival te gaan." ARNHEM - Baby Hendrikus, zoon van ouders met een verstandelijke beperking, mag bij zijn ouders blij ven. De rechtbank in Arnhem heeft gisteren bepaald dat het kind niet meer uit huis geplaatst hoeft te worden, zoals de Raad voor de Kinderbescherming had gevraagd. Het kind, dat na de geboorte in ok tober vorig jaar door hulpverleners bij de ouders werd weggehaald, is sinds mei weer thuis in Geldermal- sen. De ouders worden intensief begeleid door onder anderen een gezinsvoogd en een instelling voor de begeleiding van verstandelijk ge handicapten. Volgens de voogd staan de ouders open voor hulpver leners en zetten zij zich volledig in om te laten zien dat zij voor de ba by kunnen zorgen. De rechtbank vindt uithuisplaat sing op basis van het verslag en des kundigenrapport van de gezins voogd niet langer nodig. Windows*" *149,99 i.c.m. KPN Snel Mobiel Internet Start Laptop 2 jaar (1e 6 maanden 29,95 p/mnd, daarna 34,95 p/mnd) kpfl *99,99 i.c.m. Hi Soms Online Laptop 2 jaar (1e 6 maanden 24,95 p/mnd, daarna 29,95 p/mnd) Aanbiedingen zijn geldig l/m 22 juli 2009 tenzij anders vermeld. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder. Ga naar www.belcompany.nl BelCompany. Verstaat je als geen ander. Meer automaten More ATM's aroun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5