zeeland i 3 Op het verkeerde moment mijn diploma gehaald Iemand anders was beter uit de verf gekomen Na de zomer houden de bijbaantjes ook op HOORE^ifiA Jeugd en werk EXTRA VOORDEEL 999 SONY DSC-W230 Vijf jongeren mishandeld in Renesse commentaar CNV woest over ontslag bij TLC GALL B GALL donderdag 16 juli 2009 Heidi van der Heijden wil vertegenwoordiger worden. foto Willem Mieras Heidi van der Heijden (20) uit Lewedorp Opleiding: mbo ondernemer de tailhandel (niveau 4) Zoekt: een baan als vertegen woordiger of assistent-filiaalma nager. Toen Heidi half mei klaar was met haar opleiding, begon ze als een gek met solliciteren. „Het allerlief ste wil ik een baan als vertegen woordiger in cosmeticabranche, bij voorbeeld voor geurtjes van Hugo Boss of Dior. Maar ik wil ook graag als assistent filiaalmanager in een parfumerie werken. In het begin verstuurde ik wel vijf brieven per dag. Ik dacht: als ik vroeg begin, dan ben ik de andere afgestudeer den misschien voor." Dat lukte niet, want twee maanden later zit Heidi nog steeds zonder baan. „Nu stuur ik ongeveer drie sollicitatie brieven per week. Ik kijk nu ook wat breder. Pas heb ik bijvoorbeeld ook bij Douwe Egberts gesollici teerd. Van driekwart van de bedrij ven krijg ik niet eens antwoord te rug. Van andere hoor ik dat ik te weinig ervaring heb of te jong ben. Ik merk dat ik veel concurrentie heb. Het is balen dat ik blijkbaar precies op het verkeerde moment mijn diploma heb gehaald. Maar ik heb de moed nog niet opgegeven. Mijn deadline is 1 september. Als ik dan niks heb, ga ik desnoods iets doen wat ik niet leuk vind. Ik moet toch een inkomen hebben." Lucinda Roose (23), Sas van Gent Opleiding: mbo SPW Zoekt: werk in de kinderopvang, bso, peuterspeelzaal Lucinda wist al heel jong wat ze wilde: met kinderen wer ken. Dolgelukkig was de Sas- se, toen ze eind vorig jaar haar di ploma in ontvangst mocht nemen. Ze ging direct solliciteren. Eerst bij de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. Ze mocht zelfs op gesprek komen, maar daar na bleef het heel lang stil. „Ik zou teruggebeld worden. Na een maand heb ik zelf maar eens ge beld. Het duurde twee dagen voor ik de mevrouw te pakken had die ik daarvoor moest spreken en toen kreeg ik te horen dat ik het nèt niet geworden was." Bij luultje, een andere instelling voor kinder opvang, waren vacatures als inval kracht. Ze kreeg, na twee dagen al, netjes een brief met een halve af wijzing. „Uw brief gaat bij ons in het archief..." Nadat ze wéér een va cature van luultje zag, stuurde Lu cinda maar weer eens een brief En nóg eens. „De derde keer mocht ik komen, maar helaas: de dag erna kreeg ik een telefoontje dat ie mand anders beter uit de verf was gekomen." Ze heeft inmiddels ook een open sollicitatie bij de Stich ting Peuterspeelzalen achter de rug. Het gesprek was kort. En de zelfde middag nog kreeg ze een mailtje: wéér een afwijzing. Lucinda Roose wil een baan in de kinderopvang. Donna de Jong wil werken in de ouderenzorg. foto Willem Mieras RENESSE - Vier jongens in de leef tijd van de 16 en 20 jaar uit Bergen op Zoom en een achttienjarige jon gen uit Reimerswaal zijn in de nacht van dinsdag op woensdag op de Lange Reke in Renesse aange houden op verdenking van mishan deling. De vijf jongens probeerden rond 04.00 uur de fietsen af te pakken van vier 18-jarige jongens uit Haar lemmermeer en Alkemade, die na Donna de Jonge (22) uit 's Gra venpolder Opleiding: mbo medewerker maatschappelijke zorg Zoekt: werk in een kleinschalige woonvorm voor ouderen Met een jaar stage-ervaring op een kleinschalige woonvorm voor de menterende mensen dacht Donna dat ze vrij makkelijk een baan zou vinden. Dat liep even anders. „Ik hoor bij de eerste lichting die afstudeert in mijn opleiding. Ik heb 'm gekozen omdat het een bre de opleiding was, maar toen ik tij den m'n stage met ouderen werk te, wist ik: dit is het helemaal! Ik vind het zo leuk om zo dichtbij die het uitgaan met de fiets aan de hand terugliepen naar hun cam ping. Er ontstond ruzie waarbij klappen vielen. De verdachten zijn ver hoord en ingesloten. In de lawine aan onheilstij dingen sneeuwen de be richten over groei van de jeugdwerkloosheid wat on der. De crisis is inmiddels een jaar oud en voor jongeren die van de VMBO of MBO komen wordt het al een stuk lastiger om een baan te vinden. De ge volgen hiervan, zo leert onder zoek van de Universiteit Maas tricht, zijn bijzonder onaange naam. Want deze jongeren ver keren niet alleen nu in een ver velende situatie. Ook als ze over een tijdje wel een baan vinden, verdienen ze over twin tig jaar nog steeds minder dan jongeren die wel meteen aan de slag kunnen. Dat perspectief gun je niemand die aan het be gin van zijn carrière staat. Het is daarom goed dat de scholen de ontwikkeling goed monito ren en scholieren met raad en daad terzijde staan. Hopelijk volgen de dertien Zeeuwse ge meenten dit voorbeeld. En hou den ze zich aan de afspraak om voor 1 september een plan op tafel te leggen om jeugdwerk loosheid te bestrijden. foto Peter Nicolai mensen te staan! Ik dacht dat ik met dit diploma zo op niveau 3 aan de slag kon, maar toen ik ging solliciteren bij zorginstellingen, bleek dat ik alleen op niveau 2 aan het werk kon! Dan had ik drie jaar geleden al kunnen stoppen met studeren. Het is toch raar dat ik wél stage kan lopen in zo'n klein schalige woonvorm, maar er niet aan het werk kan? Ik kan per 1 sep tember voor vijf ochtenden per week een baan in de thuiszorg krij gen, maar dat is ongeschoold werk. Nu heb ik nog een bijbaantje bij Blokk^f én ik werk in een activitei- tencentrum van Het Gors. Maar die baantjes houden na de zomer op." www.pzc.nl RILLAND - Zeven vol- en deeltijdme dewerkers van transportbedrijf TLG Zeeland uit Rilland worden in oktober ontslagen. Directeur Henk Haar voert de eco nomische crisis als belangrijkste oorzaak aan voor de ontslagen op de ondersteunende afdelingen. Vak bond CNV spreekt van een onbe schofte werkwijze en overweegt ju ridische stappen. „Er is bijvoor beeld geen sprake van vertrekrege- lingen. In de brieven aan de ontsla gen mensen staat dat daar geen geld voor is", zegt CNV-woordvoer- der Marcel Hoogendijk. Haar bevestigt dat. „Maar hopelijk trekken de zaken voor oktober aan, zodat we (een deel) van deze werknemers alsnog kunnen bin nenhouden." Video: Zeeuws Elftal - AZ Kijk op www.pzc.nl/foto voor o.a: nieuws en sportföto's van lezers persfotografie in: Wereld in beeld WEBLOCS Joost Bosman reist door het verre oosten: www.pzc.nl/oostwaarts. www.pzc.nl/blog/lezersredacteur STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Reconstructie een verdwenen stad: www.pzc.nl/middelburg1940 Grotsch Pilsener 16 beugel- flessen a 45d of 24 flessen a 33cl 13?* www.gall.nl DIGITALE FOTOCAMERA compact, stijlvol en gemakkelijk te gebruiken steady shot 12,1 megapixels SPRINTPHOTO SERVICES ^ÊF WF Wr vanJW.- www.verschoore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3