zeeland 127 PvdA komt met tegenbegroting Ouderen openen de Kerklaan Bezuinigingen treffen Eede minder Bezwaarmakers Othene roepen raad te hulp ALTERNATIEF Sociaal-Democraten Sluis kiezen voor zwembad Aardenburg, voor de minima en voor de kinderen Vergunning voor rode pinguïns bij haven Breskens www.interieur-paauwe.nl z^n&re X» - 111 donderdag 16 juli 2009 De Sluise PvdA-fractie presen teert vanavond bij de behande ling van de kadernota een tegen- begroting. De fractie vindt dat de pijn te eenzijdig wordt neer gelegd bij de kinderen en de mi nima. De PvdA stelt andere be zuinigingen voor. door Frank van Cooten SLUIS - De PvdA-fractie in de Slui se gemeenteraad kiest voor be- door Frank van Cooten BRESKENS - Jachthaven Breskens bv kan het kunstwerk met de rode pinguïns bestellen bij kunstenaar William Sweetlove. Het Sluise col lege van burgemeester en wethou ders heeft besloten de bouwver gunning te verlenen. Alle bezwa ren van Bressiaanders zijn afgewe zen. De aanvraag is ingediend door de jachthaven om de looplijn tussen het dorpshart en de havens aantrek kelijker te maken. Het kunstwerk als waarschuwing tegen de klimaat verandering wordt beschouwd als iets waarmee Breskens zich kan profileren. Daar is lang niet ieder een het mee eens, blijkt uit de felle discussies in de afgelopen jaren. Veel Bressiaanders, raadslid Liber Baarends van D&T voorop, vinden rode pinguïns niet passen bij het vissersdorp. Bij de gemeente Sluis waren daar om behoorlijk wat bezwaren bin nengekomen tegen het voornemen om een bouwvergunning te verle nen. Bij de afweging van belangen heeft het college geoordeeld dat geen en kele indiener van een zienswijze rechtstreeks hinder zal ondervin den van het kunstwerk. Daarom is besloten de bouwvergunning te ver lenen. Wanneer het kunstwerk wordt geplaatst, is nog niet bekend. houd van het zwembad in Aarden burg, kiest voor de minima en voor handhaving van de bijdrage aan schoolbegeleidingsdienst RPCZ. „De pijn in de kadernota van het college wordt te eenzijdig gelegd bij de minima en de kinde ren", stelt fractievoorzitter Robert Evers. De PvdA wil de bezuiniging van honderdduizend euro op de mini ma terugdraaien. Om het zwem bad in Aardenburg open te hou den, is volgend jaar volgens de PvdA 178.488 euro nodig en niet vier ton (berekening van het colle ge). „Wij willen volgend jaar alleen de meest urgente onderhoudswer ken aanpakken. Ook kunnen de en treeprijzen wat omhoog." Om deze keuzes te financieren, pre senteert de PvdA vanavond bij de behandeling van de kadernota in het Sluise belfort een tegenbegro ting. De fractie maakt duidelijk an dere keuzes dan het college. Zo kiest de PvdA voor uitstel van de bouw van de nieuwe brandweerka zerne in Oostburg. Er kan in Oost burg bestaande ruimte worden ge huurd. Ook is de aanschaf van een tweedehands hoogwerker het over wegen waard. Verder kiest de PvdA bewust voor afschaffing van de bijdragen aan het Bach Comité, het Festival van Zeeuws-Vlaanderen, Binnenstads- management Oostburg en Stich ting Sluis Promotie en voor verla ging van de bijdrage^an de VW. „Zaken die volgens ons best door de ondernemers betaald kunnen worden. En we vinden het niet kunnen dat we allerlei elitaire din gen sponsoren zoals het Festival Ontdek welke meubelen in de opruimingcollectie zitten op: Vraag naar de voorwaarden in de winkel. q\\Ï- 401-3^-® jo"" In de opruiming: 3B, Baan, Bench, Bylsma, Leolux, Montis, Rolf Benz, Schuitema, Van Rossum, Wade enz. van Zeeuws-Vlaanderen, terwijl de minima worden gekort. Dat moet dus anders." De tegenbegroting meldt voorts de verkoop van het oude gemeentehuis in Aardenburg en de begraafplaats aan de Oude Rijksweg in Breskens. „Dit terrein kost ons 25.000 euro per jaar, ter wijl het nooit als begraafplaats in gebruik is genomen." De PvdA blijft bij de bezuiniging van een'ton op de bibliotheek. Dat betekent sluiting van drie van de vier vestigingen. Alleen Oostburg blijft open. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Bewoners van woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande verrichten morgen samen met bestuurders van het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen de of ficiële opening van de vernieuwde Kerklaan in die plaats. Voor ouderen met een rollator of voor rolstoelers was een tochtje over de Kerklaan tot voor de recon structie bepaald geen pretje. Het wegdek van het laantje, nabij woonzorgcentrum Antonius, ver keerde in zeer slechte staat en was gedeeltelijk niet geasfalteerd. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen liet er als eigenaar van de weg be gin deze maand werk van maken. Er zijn werkzaamheden verricht op het wegvak dat loopt vanaf de aansluiting met de bebouwde kom tot de aansluiting met het Kerke- pad. Ook op het weggedeelte vanaf het parkeerterrein bij de begraafplaats tot de aansluiting met het Kerke- pad is de bestaande open verhar ding geasfalteerd. Bewoners van Antonius met rolla- tors en boosters voeren tijdens de officiële opening de eerste praktijk test uit. door René Hoonhorst EEDE - De Kadernota 2010-2013 jaagt inwoners van diverse dorpen en leden van vele verenigingen in de gemeente Sluis angst aan. De Dorpsraad Eede is echter blij dat het grensdorp de bezuinigingsdans grotendeels is ontsprongen. „We weten natuurlijk nog niet ze ker hoe het met de beroepskracht voor de Hof van Eede afloopt, maar ons dorp is de laatste jaren goed bedeeld. Het centrum van het dorp heeft niet alleen' een nieuwe riolering, het Dorpsplein is ook echt prachtig - opgeknapt. De bol baan bijvoorbeeld wordt niet alleen door ouderen, maar ook door jon geren veel gebruikt. En de bankjes op het plein zitten vaak vol met passanten", betoogt Theo Ramme- laere. De secretaris van de Eedese Dorps raad is blij dat het grensdorp wei nig heeft re vrezen van bijltjesdag vanavond, als de gemeenteraad de kadernota vaststelt. Zo gaat Ram- melaere ervan uit dat de verlichting in de Zwaanstraat wordt vervangen en dat de Monseigneur De Backere- straat ook een gescheiden riole ringsstelsel krijgt. „De Zwaanstraat is een belangrijke entree voor het dorp. De vier arm zalige lichtpunten die er nu staan, brengen veel te weinig verlichting. We hebben afgesproken dat er bin nenkort zeventien nieuwe lantaarn palen ter vervanging van het kwar tet oude armaturen worden ge plaatst." De De Backerestraat wordt minder vaak door wateroverlast geteisterd dan in het verleden. „Dat komt om dat de rioleringen in de Greinstraat en het Dorpsplein en omgeving al eerder zijn aangepakt. Een deel van de afwatering gaat nu via die kant. Maar de Monseigneur De Backere straat wordt binnenkort ook nog onderhanden genomen, ook al om dat een gescheiden afwateringsstel sel in de toekomst overal de norm wordt." Een woordvoerster van de gemeen te bevestigt dat aanleg van nieuwe riolering in de De Backerestraat dit najaar is gepland. Alleen techni sche problemen kunnen er nog voor zorgen dat het werk een half jaar later wordt uitgevoerd. De woordvoerster kon gisteren niet achterhalen of de lantaarnpalen in de Zwaanstraat langer op plaatsing moeten wachten. Ronald de Crook, CDA-raadslid én dorpsraadslid, is daar niet bang voor. „Die lantaarn palen staan al lang op de rol." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bezwaarmakers te gen een speelkooi op het veldje aan de Schelpenlaan in de Terneu- zense wijk Othene Zuid roepen de gemeenteraad te hulp. Na ander half jaar bezwaarschriften, gerech telijke procedures en klachten, wil len de omwonenden nu een uit spraak van de raadsfracties over de gang van zaken. Het college besloot indertijd tot de plaatsing van een speelkooi, na een handtekeningen actie door kinde ren en wijkbewoners. Ook de wijk raad juichte de speelkooi toe, maar was wel vergeten de mening van wijkbewoners te peilen. Een groep omwonenden is fel tegen de kooi. De bewoners vrezen overlast en een waardedaling van hun huizen. De bezwaarmakers willen dat de gemeenteraad B en W houdt aan het beleid zoals dat is vastgelegd en aan gemaakte afspraken daarover. Er zou onvoldoende draagvlak zijn voor een speelkooi aan de Schel penlaan. Ook zou de wijze van handelen van de gemeente strijdig zijn met de inhoud van nota's, no- titie's en en uitspraken van het col lege en ambtenaren. 'Als de ge meente Terneuzen haar beleid ten aanzien van communicatie, wijkbe heer en omgang met burgers se rieus neemt, kan zij niet overgaan tot plaatsing van een speelkooi op de betreffende locatie', aldus de omwonenden in de brief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29