221 zeeland Met de kanaalbrug in M Besturen zijn het eens over school Othene Beroep Bierkaai Hulst bij Raad van State Rol van pontje Sluiskil is ook na ingebruikname tunnel niet voorbij Wethouder hengelt op Zaamkreek almanak Tunnel PONTJES Dagelijks laten duizenden mensen in de Kanaalzone zich met Heen en weer Inbraken in school en bedrijfspand 'Onderzoek verkoop aandelen van Delta' donderdag 16 juli 2009 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De schoolbesturen zijn het met elkaar eens over het onderwijskundige concept voor de nieuwe christelijke en openbare ba sisscholen in de wijk Othene in Terneuzen. Op basis daarvan heeft architect Evert van Kampen een 'vlekkenplan' voor de scholen ge maakt en dat moet na de zomer re sulteren in een definitieve bouwte kening. De schoolbesturen hebben al principeafspraken gemaakt over een aantal gemeenschappelijk te ge bruiken ruimtes, zoals het gebruik van de gymzaal, het handenarbeid- TERNEUZEN - Tijdens de kindervakantieweek in Terneuzen (begin septem ber) mag gratis worden gevist op de Zaamkreek en op Ons Putje. Kinderen kunnen daarvoor die week een vergunning halen bij vissportwinkel De Leeuw aan de Axelsestraat. Wethouder Cees Liefting (foto) zei dit gister middag bij de overdracht van de Zaamkreek aan hengelvereniging ONI. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST - Tegen het bestemmings plan De Nieuwe Bierkaai voor het noordwestelijk deel van de Hulster binnenstad zijn bij de Raad van State twee beroepen ingediend. Of het plan daardoor inhoudelijk moet worden aangepast, is nu niet bekend. De raad moet nog uit spraak doen. De gemeente hoopt volgens wet houder Diana van Damme- medio oktober te kunnen beginnen met de sloop van de winkelpanden op het tracé tussen de Keldermans poort en de Vismarkt, waar de nieuwe waterpartij is voorzien. Van Damme hoopt dat de stappen die nog moeten worden gevolgd daarbij niet tot vertraging leiden. Er hoeft maar iets in de Westerschelde- tunnel te gebeuren, of er komt commen taar. Van hen die de tunnel een ge drocht vinden én van voorstanders van de verbinding, die elkaar vooral via de digitale snelweg met argumenten besto ken. Deze week was het onderwerp, na dat de tunnel vanwege een autobrand een tijd was afgesloten, vooral de infor matieverspreiding over de vertraging. „Zorg er nu voor dat je meteen via lan- lokaal, de overblijfruimte en het kleuterspeellokaal. Dit gezamenlijk gebruik beschouwen de besturen als duidelijke winstpunten. Na de zomervakantie gaan beide schoolbesturen de overgang van de christelijke basisschool in Reuzen- hoek en de openbare Irisschool in Zaamslag naar Othene zorgvuldig voorbereiden. De besturen hebben ook afgesproken om in de naaste toekomst in goed overleg tot een verdeling van leerlingen in de wijk te komen. Daarbij zal er, zo wordt verzekerd, niet getornd worden aan de vrije schoolkeuze van ouders. Drie bruggen en een tunnel zijn niet genoeg. Er varen ook drie pontjes op het Ka naal Gent-Terneuzen. En- sinds een week vaart er nog één extra. door Wout Bareman Met spanning kijkt de gemeente in dat verband onder meer uit naar het bodemonderzoek dat na de sloop plaats moet vinden. Archeologen hebben de verwach ting uitgesproken dat er mogelijk waardevolle restanten te vinden zijn van de haven die daar ooit lag. „Valt dat allemaal mee, dan kun nen we misschien volgend jaar de waterpartij aanleggen. Anders zul len we verder werken aan een van de andere deelgebieden." Voor het terrein van het oude post kantoor is een beeld kwaliteitsplan in de maak. Daarnaast is de ge meente in onderhandeling met drie ondernemers over hun verhui zing uit het gebied. De wethouder denkt dat daar in september een akkoord mee kan worden bereikt; et de kanaalbrug in Zelzate is altijd wat loos. Nu eens hapert de hydrauliek, dan weer laat het asfalt los. En iedere keer weer moet het verkeer omrij den via de kanaaltunnel of de brug van Sas van Gent. De ruim veertig jaar oude bruggen op het Neder landse deel van het kanaal hebben net een grondige opknapbeurt ach ter de rug; in Sluiskil wordt er nog aan gewerkt. Tot half augustus vaart vlakbij de brug van Zelzate voor het lang zaam verkeer een pontje heen en weer tussen de opstapplaatsen Groenstraat en Beneluxlaan. Het Vlaams Agentschap Wegen en Verkeer heeft geleerd van de vorige brugstremmingen, toen fabrieksar beiders van staalgigant ArcelorMit- tal (het vroegere Sidmar) demon streerden tegen de afvaartijden. Die waren niet afgestemd op de ploegendiensten, waardoor de ar beiders te laat op hun werk kwa men. Nu vaart de pont van de dienst Vloot van de Vlaamse over heid onafgebroken tussen half vijf 's morgens en tien voor half twaalf 's avonds. Wachttijden zijn er nauwelijks, zo blijkt. Dat heeft alles te maken met het feit dat de stremming nu aan het begin van de schoolvakantie valt; het scheelt honderden passa giers per dag. De dienst Vloot onderhoudt ook de veerdienst(jes) verderop op het kanaal, het veer van Langerbrugge en dat van Terdonk. Ze spelen een belangrijke rol voor zowel het woon- werkverkeer in de Gentse Kanaalzone als voor het recreatieve verkeer. De pontjes vormen een onderdeel van verschillende toeris tische fietsroutes. De veerdiensten van Terdonk en Langerbrugge varen sinds de jaren vijftig. Ze zetten dagelijks respectie velijk 800 en 1400 voertuigen over en vele honderden fietsers. Nu vaart er een derde pont bij Zelza te. De kanaalbrug bij Zelzate wordt, na ruim veertig jaar, volledig gemo derniseerd. Kosten: 4 miljoen euro. Het bedieningsgebouw wordt gro tendeels vervangen en krijgt een futuristisch uiterlijk. Het pontje in Sluiskil vaart sinds eind jaren zestig. De dorpsraad wil het vaarschema uitbreiden. Hoewel de gelegenheidspont van Zelzate maar tot 16 augustus in de vaart is en niet is opgenomen in één of andere recreatieve route, schepen woensdagochtend toch vier Rotterdamse toerfietsers in. Eén van hen, de 67-jarige Chris de Braai, leunend op z'n spiksplinter nieuwe Gazelle: „We toeren met een bevriend echtpaar rond door de grensstreek en waren op zoek naar de veerpont van Terdonk. Eer lijk gezegd zitten we verkeerd, maar toen we hier in Zelzate vroe gen naar het pontje, werden we naar hier verwezen. Ach, we zien wel. 't Is wel grappig, twee minu ten uitwaaien op het kanaal." Camiel Buijsrogge ('ik ben van Klein Rusland, hier aan de over kant van het kanaal') draait een shagje. „Anders rij ik altijd over de brug, maar dat is soms levensge vaarlijk met al dat verkeer. Er is door de politiekers wel eens ge zegd dat er vanwege dat gevaar al tijd zo'n boot zou moeten varen. Noteer maar: ik ben daar vóór!" Een Zelzaatse met een dik vest aan schudt haar hoofd: „Het is hier al tijd wat. Voor de bus is niets gere geld. Ja, die stopt op de linkeroever en dan moet je maar zorgen dat je met het pontje over komt om bij het busstation je aansluiting te ha len. Waardeloos." De eerste dagen dat de pont voer, klaagden gebruikers over grote hoe veelheden zwerfvuil bij de opstap plaatsen. De gemeente Zelzate heeft daar snel op gereageerd. Er staat nu een vuilnisbak. door Wout Bareman SLUISKIL - De brief aan commissaris van de koningin Karla Peijs is nog niet weg; er wordt nog aan gewerkt. „In concept ligt de brief klaar. Vrijdag gaat-ie de deur uit", zegt voorzitter Adri de Bruijne van de dorpsraad Sluiskil. De raad wil dat Peijs haar goede contacten - ze was immers minister van Verkeer en Waterstaat - bij Rijkswaterstaat gebruikt om alsnog te pleiten voor een nieuw, aangepast en waar mogelijk uitgebreid vaarschema voor de Rijkspont bij Sluiskil. Een maand geleden liet staatsecretaris Tineke Huizin- ga weten daar niets voor te voelen, simpelweg omdat ze daartoe geen enkele aanleiding ziet. De Bruijne: „Het is bekend dat wij juist extra mogelijk heden zien door de toename van de activiteiten in het gebied Axelse Vlakte/Autrichepolder. Neem alleen al de glastuinbouw, die werk gaat bieden aan honder den mensen. Die mensen moeten ergens wonen. Nou, wat ons betreft komen ze met z'n allen naar Sluiskil. Daarbij is een directe woon-werkverbinding met het pontje dan een enorm pluspunt." Maar ook voor de scholieren is aanpassing van het vaarschema een eerste vereiste. De Bruijne: „We hebben nu onze hoop helemaal gevestigd op bemiddeling door Karla Peijs. Voor de leefbaarheid van Sluiskil is het pontje nu eenmaal van groot belang." PvdA-raadslid Jan Dubbeldam kwam onlangs met de suggestie bedrijven te benaderen met het verzoek een financiële bijdrage te leveren voor uitbreiding van de vaartijden van het pontje. „Als die bijdragen, wil Rijkswaterstaat misschien ook wel meewerken." Tot nu toe hebben bedrijven nog niet toegehapt. Inmiddels is bekend dat Rijkswaterstaat wel wil over wegen de vaartijden aan te passen aan de schooltij den. Dat wordt nog nader onderzocht. Het pontje kwam in 1967 in de vaart en zette de eer ste jaren honderdduizenden mensen per jaar over. Dat aantal is nu sterk gereduceerd. Tot de ingebruikna me van de Sluiskiltunnel, medio 2014, blijft de pont gewoon waren. Een woordvoerder van waterstaat: „Daarna zien we wel verder." Tip? redactie@pzc.nl delijke media informatie geeft, zodat je tijdig kan besluiten om te rijden", foeter de een bezoeker van de PZC-website. Bij de Westerscheldetunnel hebben ze die kritiek ter harte genomen, constateer de een Terneuzenaar gisteren tijdens zijn dagelijkse ritje naar Goes. Op een informatiepaneel aan de Zeeuws-Vlaamse kant van de pijp werd alle passanten alvast 'prettige kerstda gen' toegewenst. MEEST CELEZEN 1. Fracties kissebissen over zwembad 2. Twijfels omvang school Othene 3. Actie Flapdrol in Clinge STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HET NIEUWS UIT UW OMGEVING www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen TERNEUZEN In de nacht van dinsdag op woens dag zijn in Terneuzen inbraken ge pleegd in een bedrijfspand en in een schoolgebouw. Uit de openba re basisschool De Meerpaal aan de Sloelaan werd computerapparatuur ontvreemd. De politie heeft nog geen duidelijkheid of er goederen zijn gestolen uit een bedrijf aan de Hughersluys. Daar werd een ruit vernield om het pand binnen te ko men. Na een omvangrijke reeks in braken, vanaf eind vorig jaar, was het juist weer rustiger in de regio. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen moet eens nadenken over een mogelijke verkoop van de aandelen van ener giebedrijf Delta, vindt de fractie van de PvdA. Met het verzilveren van de aandelen zou bijvoorbeeld de 100 miljoen euro vaste schuld af gelost kunnen worden. „Voor ons telt de emotie van een sluitende be groting sterker dan de emotie rond een eigen energiebedrijf, waar je uiteindelijk toch niets over te zeg gen hebt", aldus PvdA-raadslid Mar- nix van Oyen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24