PZC 21 Woongoed teert in op vermogen opruiming 22 en 23 —ff*"/ us»\V.*4£fiL; d 29 Corporatie boekt kosten voor grote projecten in één keer af Rijkswaterstaat stort 2,7 miljoen kubieke meter zand Politie houdt koperdieven aan Montis Mooring over naar Muller Ouderen verontrust over plannen met rookruimte in De Veste met heel veel keus lange vorststraat - goes Met de kanaalbrug in Zelzate is het alle dagen raak Watersporters brengen steeds meer geld in het laatje Donderdag 16 juli 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Woningbouwcorporatie Woon goed Zeeuws-Vlaanderen sluit 2008 af met een verlies van bijna 19,5 miljoen euro. Het ver lies is zo hoog, omdat de kosten voor een reeks grote projecten in een keer zijn afgeschreven. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Woningbouwstich- ting Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren heeft vorig jaar het eigen ver mogen behoorlijk aangesproken om een reeks grote projecten in Zeeuws-Vlaanderen van de grond te tillen. Het gaat dan bijvoorbeeld om het ambitieuze stadsvernieuwingspro ject 'de Renaissance van Sas van Gent' en de bouw van enkele bre de scholen en woonzorgcentra in Zeeuws-Vlaanderen. De woningcorporatie gaf door de ze maatregelen de regionale econo mie een impuls, maar dit ging wel ten koste van de eigen financiële positie. Woongoed sluit 2008 dan ook af met een verlies van bijna 19,5 miljoen euro, terwijl in 2007 nog 411.000 euro winst werd ge boekt. Het verlies doet de woningbouw- stichting overigens niet erg veel pijn. Het eigen vermogen bedraagt nog altijd 44 miljoen euro, twintig miljoen minder dan een jaar er voor. Tegenover het verlies staat boven dien een stijging van de eigen in komsten met ruim twee miljoen euro. Voor diverse projecten in Zeeuws-Vlaanderen trok Woon goed vorig jaar 9,5 miljoen euro uit Een forse stijging ten opzichte van 2007, toen de stichting amper 603.000 euro stopte in het opknap pen van het eigen woningenbe stand of nieuwbouw in de regio. Woongoed beheert momenteel 6291 huurwoningen in Zeeuws- Vlaanderen. Dat aantal blijft redelijk in stand. Voor de komende jaren heeft de stichting voor ruim vier miljoen euro aan nieuwe bouwprojecten uitstaan. Enkele andere projecten zijn door de crisis of door bureau cratische molens die te traag ma len, uitgesteld. Het gaat dan om de bouw van een gezondheidscentrum in Aarden burg, de bouw vart een brede school in Zuidzande en de herin richting van het dorpscentrum van Vogelwaarde. BRESKENS - Rijkswaterstaat is volop bezig met de geulwandsuppleties bij Nieuwe Sluis in Breskens. Dat is nodig omdat de kust onder in vloed van zee en wind voortdurend zand ver liest. Op de vooroever bij Nieuwe Sluis komt tot en met december ongeveer 2,7 miljoen ku bieke meter zand. Een sleephopperzuiger stort het zand vlak voor de kust op de zeebo dem. Hierdoor onstaat een soort zandbank, die de golven breekt. Rijkswaterstaat onder breekt de klus tijdens het toeristische hoog seizoen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De politie heeft twee mannen, van 36 en 47 jaar uit Sluis kil, aangehouden voor koperdief stal. De Sluiskilse mannen stalen in de nacht van maandag op dinsdag bij een bedrijf in de Koegorsstraat ko per en boden dit later weer te koop aan bij een ander bedrijf, dat eveneens in de Koegorsstraat geves tigd is. Het koper is in beslag geno men. TERNEUZEN - Muller Maritime Hol ding in Terneuzen heeft Montis Mooring overgenomen. Van de hol ding maken onder meer sleper-ber ger Multraship en de Verenigde Bootlieden deel uit. Montis, dat nog werk biedt aan een kleine tien mensen, 'blijft onder eigen naam opereren. De dagelijkse leiding komt wel in handen van de Muller Groep. Volgens directeur Leendert Muller heeft de overname geen ge volgen voor de werkgelegenheid bij Montis. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Onder de bezoekers aan de activiteiten van Stichting Welzijn voor Ouderen in het Ter- neuzense woonzorgcentrum de Veste is onrust ontstaan over een mogelijke sluiting van de rookruim te. Huurder, welzijnsorganisatie AanZ, heeft de ruimte nodig voor andere doeleinden. De ouderen zien het niet zitten om eventueel in een rookhok buiten het gebouw hun sigaretje op te steken. „Van de rookruimte wordt veel gebruik ge maakt. Je kunt oudere mensen toch niet in weer en wind buiten laten staan", zegt oud-voorzitter Arie van de Ruit van SWO. „Nee, dat willen we ook niet", zegt voorzitter Co van Schaik van AanZ. „De huidige rookruimte is vrij groot en wij hebben ruimtege brek. We bekijken hoe we met z'n allen de ruimte kunnen herschik ken, met een oplossing voor de ro kers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23