Philips bijna gehalveerd llllllllllll Economische crisis leidt tot tekort aan vakmensen PZC 4 en 5 32 en 33 Concern schrapt 63 van de 150 arbeidsplaatsen in Terneuzen Aan onze lezers, adverteerders en bezorgers aEznESHfflSafflffi verder Duits meisje (12) verdronken in zeé bij Kamperland WALCHEREN Zomers 25° Voor studenten is het altijd crisis Zeeuws elftal speelbal van landskampioen AZ DONDERDAG 16 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 165 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Schoolvakantie zomer 1935 Rook en rond spattend rubber Frisse zeelucht in een fles Bij de Philipsvestiging in Terneu zen verdwijnen ruim zestig ba nen, omdat de markt voor star ters, die in Terneuzen worden vervaardigd, instort. Dat heeft de directie gistermiddag bekend gemaakt. De bonden hebben ge schrokken gereageerd. door Wout Bareman TERNEUZEN - Philips schrapt 63 ba nen bij de vestiging in Terneuzen. Daar werken nu nog 150 mensen. Enkelen gaan binnenkort met pen sioen. Bij de vestiging, waar ooit 1200 mensen werkten, worden star ters voor tl-buizen gemaakt. Het is wereldwijd de grootste producent. Maar door de omschakeling op an dere verlichtingssystemen zakt de markt steeds verder in. De crisis versnelt dat proces. Het personeel werd gistermiddag door de directie geïnformeerd over de reorganisatie. De mededeling over het aantal ontslagen kwam volgens FN V-bestuurder Ron van Baden, aan als een mokerslag. „Er was wel gerekend op een verdere afslanking, maar niet op deze in grijpende wijze." De vestiging in Terneuzen staat al een jaar te koop. Het concern ziet meer in de pro ductie van halogeenlampen en led-verlichting, maar blijft bij ver koop wel afnemer van de starters. Van Baden en OR-voorzitter Paul d'Hondt maken zich niet alleen zorgen over het toekomstperspec tief voor de mensen die straks moe ten vertrekken, maar ook over de omschakeling van een vijf- naar een drieploegenstelsel. d'Hondt: „De gemiddelde leeftijd is aan de hoge kant. Dat kan dus problemen opleveren, omdat zo'n ploegensys- teem veel belastender is. Daarom zoeken we naar alternatieven. Dat doen we in nauw overleg met de betrokken werknemers." De ondernemingsraad moet nog advies uitbrengen over de reorgani satie en de ontslagen. Dat gebeurt zo goed als zeker medio septem ber. De betrokken werknemers hebben dan nog een half jaar om ander werk te zoeken. 11e Etappe 1. Cavendish (Eng) 4.17.55 "2. Farrar (VSt) z.t. 3. Hutarovich (WRu) z.t. 15. Van Hummel z.t. Algemeen klassement 1. Nocentini (Ita) 43.28.59 2. Contador (Spa) +0.06 3. Armstrong (VSt) +0.08 40. Ten Dam +11.44 O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 30, 32, en 33 Na de technische storing die zich dinsdagavond voordeed, is de krant gisteren verschenen in de vorm van een noodeditie. Relevante artikelen en adverten ties die gisteren ontbraken staan vandaag alsnog in de krant. Nogmaals onze excuses aan le zers, adverteerders en bezorgers voor eventuele overlast. Hoofdredactie en directie PZC. Vlaktax is alleen goed voor rijken reageer op www.pzc.nl UW reacties: 365 Rijden zonder oortjes maakt Tour spannender eens 65% Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38 en 39: Bijlage: Zomerkrant waarin opge nomen de UitGids. KAMPERLAND - Hulpverleners halen het lichaam van het 12-jarige, Duitse meisje dat gistermiddag rond twee uur in zee verdronk uit de jeep van de reddingsbrigade. Het meisje was met haar ouders, zusje en twee broertjes een dagje in Zee land. Ze was bij het Banjaardstrand samen met een broertje in de zee aan het spelen met een op- blaasorka. Toen deze afdreef, gingen de kinderen er achteraan. Door de stroming en de stevige wind kwamen ze in de problemen. De vader van de kinderen en een andere man gingen daarop de zee in. De man wist het jongetje te redden; de vader lukte het niet om bij het meisje te komen. Hij is door de reddingsbrigade naar de kant ge bracht. Toen de boot terugging om het meisje op te halen, was ze al verdronken. De vader (51) is met onderkoelingsverschijnselen naar het zieken huis gebracht. foto Rolf de Feijter MAASTRICHT - De crisis leidt tot die conjunctuurgevoelig is, meldt termijn geen effect op de werkloos- moeilijk aan een baan te komen, een groter tekort aan vaklui op het Researchcentrum Onderwijs heid onder laagopgeleide jongeren. technisch gebied. Laagopgeleide en Arbeidsmarkt (ROA). Volgens Het is nu voor jongeren die van pagina 2/3: doorleren is populair jongeren mijden de sector omdat het ROA heeft de crisis op lange een vmbo of mbo kwamen wel Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 _8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1