meningen 115 Je nieuwe telefoon 14 dagen op proef! ff ff ff ff ff 4 i-fcr 'Tzrr brieven Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg I 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl I Scheldepop 3 Plemp een podium neer in de pol der, maak een rekenmodel, hef ge noeg entreegelden, overtuig over heden van het commercieel succes en realiseer een Popfestival. Dan trommel je het muziekvee op en het cashen begint! Kennelijk werkt het niet zo. Ik moet de Zeeuws-Vlaamse muziekliefhebber complimenteren voor haar kriti sche houding. Je kunt niet in twee jaar Zeeuws-Vlaanderen mobilise ren voor jouw popfestival. Daarom j betreur ik het dat lokale cultuur feesten als de Graaf Jansfeesten die al decennia bestaan, worden afgere kend op hun amateurstatus, omdat zij geen entree heft, wel een inno vatief aanbod van cultuur program meert, jaarlijks ruim 8000 bezoe kers trekt en een kruimel subsidie krijgt. Subsidies moeten voorzien in een behoefte dat een louter com mercieel succes overstijgt, namelijk het steunen van lokale, toegankelij ke initiatieven op het vlak van Cul tuur. Niet het heffen van fikse en tree moet garant staan voor een sig- nificante subsidie, maar de maat schappelijke zin een dorpsgemeen schap te helpen slagen in haar po ging zich te verheffen tot een vrijp- j laats voor de Homo Ludens. Rob van Bedaf Graaf Jansdijk B39, Westdorpe Rectificatie Krant, 15 juli, pagina 3 rechts on der 'Bij Nader Inzien. Een correctie van de citaten van Karla Peijs en Tjeu van Mierlo. We hadden moe ten schrijven ...enzovoort. Hulde, redactie, hulde voor het publieke lijk vermelden van een onjuiste be richtgeving uwerzijds. Hulde, me de omdat de 'grote, dus landelijke' dagbladen soms (vaak!) de grootste 1 onzin schrijven zonder het de vol gende dag te corrigeren. Maar ja, zullen we het maar houden op 'als je groot bent mag je verkeerde din gen doen en berichten versprei den? M. van Loon Voorstad 38, Goes Kerncentrale Bij de foto's over het debat over wel of geen uitbreiding van de kerncentrale zie je vrijwel alleen grijze hoofden. De discussie wordt gevoerd door mensen die hun toe komst achter de rug hebben. Waar blijven de jongeren? Zij moeten straks leven met wel of geen kern centrale erbij. Een Zeeland vol windmolens en op alle daken zon nepanelen. Of heel zuinig zijn met energie. In tijden van krimp moe ten we toch al wat minder doen. Maar ik zie jonge mensen straks echt niet in de kou zitten bij een petroliumkachel of energie opwek ken door op een oude fiets te trap pen om elektriciteit op te wekken. Duurzaamheid is een mooi woord. Net zoiets als verdraagzaamheid. Ie dereen is voor, maar de praktijk moet het waar maken. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes donderdag 16 juli 2009 Kerncentrale 2 Duurzame energie komt niet van kernenergie. Dure en milieu-vijan dige energie; dat is kernenergie. De totaalprijs van kernenergie is veel te hoog en kernenergie levert geen enkele bijdrage, integendeel, aan vermindering van CO2 (binnen het totale proces). Het grote afval probleem is nog steeds niet opge lost (de opslag is uitstel van execu tie). Kernenergie is daarenboven de Siamese tweeling van kernbewa pening. Stop geld in echt duurza me energie, ontrek de investerin gen aan de kernenergie. Duurzame energiebronnen volstaan meer dan voldoende, indien gewild, voor het dekken van de energiebehoefte. Ontwikkelen van duurfame ener giewinning levert veel meer (ge zondere) arbeidsplaatsen op dan wat een kerncentrale of afvalopslag plaats te bieden heeft. Geen ra- dio-actieve-stralende toekomst voor Zeeland! Liever actief dan ra dio-actief! Wij hebben de aarde ge leend van onze kinderen! Denk aan de toekomst van diegenen die na ons komen! Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Roken 3 Ik ging ervan uit dat de hele zaak rond burgemeester Dijkstra nu wel in rook zou zijn opgegaan, lees ik in mijn proef-abonnement periode weer zo'n aardige reactie. Waar om? En dan ook nog vanuit Mid delburg? De burgervader in Vlissin- gen blijft op verzoek van de burge rij nog een jaar als burgemeester om zijn werk voort te zetten, niet voor niets. Als een van de vele gas ten op het Onderstroom-festival, misschien honderd bij zo'n voor stelling, had hij wat van het roken kunnen zeggen, maar dat had dus elke gast in de tent kunnen doen. De organisatie van het festival had, denk ik, moeten ingrijpen. Maar misschien dat we in het gedrag van de burgervader iets, of veel, van onszelf herkennen: Politie, woning bouwvereniging, burgervader, orga nisatie en/of anderen die moeten het probleem maar oplossen, wij blijven veilig afwachten en klagen. Laten we de R schrappen en het festival volgend jaar Onderstoom noemen; in herinnering aan een burgervader die in korte tijd meer op de rails gezet heeft als zijn voor gangers in jaren. Ferry Lacour Kasteelstraat 79, Vlissingen Delta Delta digitale televisie: Het ver baast mij dat ik niemand hoor (vooral de orthodoxe bevolkings groep) over het feit dat sinds 1 juli Delta ongecodeerd een pornoka naal 24 uur uitzendt! Blijkbaar is dit allemaal wel OK onder het mot to geen cent tevee! Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Kraai Een kraai gered door de brand weer. Het moet niet gekker wor den? Mag de beller dit betalen of moet hij voorgedragen worden voor een onderscheiding? De zang vogels zullen dit dus echt niet doen en ik ook niet. Mensen ge bruik je verstand en laat de brand weer uit rukken als het echt nodig is! E. Buijsse Maagdenweg 1, Aardenburg Pesten Uit tal van onderzoeken blijkt dat redelijk veel mensen op de werk vloer in toenemende mate te ma ken hebben met pesten, ook wel mobbing genaamd. Daarin staat Nederland binnen Europa op een eerste plaats. Als je er nooit mee te maken hebt gehad lijkt dit een on derwerp dat niet al te serieus wordt genomen, maar wanneer je het overkomt heeft het ingrijpende gevolgen, geestelijk en lichamelijk. Het tast je eigenwaarde aan. Er zit verschil tussen plagen en pesten. Plagen houdt in dat je iemand een keer op de hak neemt. Daar is niets mis mee, maar wanneer je dag in dag uit vernederende uit spraken moet aanhoren van je col lega's of anderszins persoonlijk be schadigende acties te verduren krijgt, dan kan je leven tot een hel worden. Er zijn genoeg mensen die denken 'ach ik moet wat kun nen verdragen', maar op den duur breekt het je totaal op. Pesten/mobbing is regelrechte ter reur en zou als misdaad moeten worden opgenomen in Arbo-wet- ten. Ook de onderkenning ervan. Mart-Jan Waverijn Azalealaan 55, Yerseke Coffeeshop Coffeeshop in de Vlasmarkt: Ik heb nog wel een aantal prima idee ën voor onze gemeenteraad met betrekking tot de vestiging erv^n. Een haal-en-wegwezen-loket lijkt me niet zo handig in de Vlas markt, erg moeilijk om de 500 gram die men op voorraad mag houden aan te vullen. Dwars door de (drukke) binnenstad. Nee, breng hem maar onder in het stadskantoor, straks met de nieuwe N57 die er vlak langs loopt ben je verzekerd van veel verkeer, klandi- zie en is de bevoorrading ook geen enkel probleem! Voor eventuele vragen kan de gemeenteraad altijd contact opnemen met de voormali ge eigenaar van Checkpoint in Ter- neuzen. Hij schijnt daar ruime er varing mee te hebben. En de drij vende coffeeshop? Gewoon lekker in de bouwput laten dobberen, Etienne van der Sloot Penninghoek 9, Middelburg Sahara-energie Het probleem met zonne-energie uit de Sahara is niet zozeer tech nisch als wel politiek. Het te ver wachten transportverlies lijkt mee te vallen. De vraag is vooral hoe de belangen van de Sahara-producen- ten en van de Europese consumen ten met elkaar in overeenstem ming zijn te brengen. Met bijvoor beeld olie of aardgas kun je als af nemer, via strategische reserves, de politieke factor redelijk beheersen. Bij electriciteit lijkt me dat veel be zwaarlijker (stuwmeren bouwen). Alleen als de Sahara-landen er zelf belang bij hebben op continubasis electriciteit te exporteren kun je als afnemer je daarvan afhankelijker maken. Het is een alarmerende uit spraak, dat we er voor onze schone energie nu al rekening mee zouden moeten houden. Het lijkt me aan zienlijk verstandiger de oplossing in wel beheersbare richtingen te zoeken. Waar de Sahara-landen mee komen mag hoogstens wor den opgevat als een extra. Reinier Scheele Energiestraat 11, Terneuzen Tunnel De inwoners van Zeeland en die uit Zeeuws-Vlaanderen in het bij zonder, moeten er niet op rekenen dat de tunnel in de nabije toe komst tolvrij wordt. De provincie zal er alles aan doen op de eind datum van het heffen van tol te be reiken. Die is in maart 2032! Over ruim 22 jaar. De provincie heeft de kip met de gouden eieren gekocht. Voor 92 miljoen en schuldenvrij en de Zeeuwen kunnen de Wester- scheldetunnel en de tunnel die bij Sluiskil komt betalen. Belachelijk als je kijkt hoe het elders in Neder land gaat, zie Limburgse tunnels en die grote bouwput in Amster dam. We moeten hier op een ro buuste manier tegen protesteren. Dit is de enige manier om resultaat te behalen. Ik vind het vreemd dat bij verschuiven van wat zenders in het kabelpakket wel rumoer ont staat en dat we bij het betalen van tol onze schouders ophalen. W. de Kort Bachstraat 17, Axel Markt Terneuzen Ik zie een markt voor me met rui sende bomen, klaterende waterpar tijen, een krantenkiosk met post kantoorfaciliteiten Terrassen met mooi meubilair, waar winkelende mensen vanuit de hele regio op de geur van versgezette koffie afko men etc., waar tussen de middag onder andere kantoor- en winkel personeel een hapje komen eten. Helaas bij alle ideeën en initiatie ven zijn wij Terneuzenaren aange wezen op wethouders en raadsle den die hen menigen de moed weet te ontnemen om ook maar iets op te starten. Ik hen 66 jaar, ik hoop voor mijn 80e toch iets span nends, vernieuwends te zien in de huiskamer van Terneuzen. Gedenk de woorden van Jan Schaefer: In ge lul kan je niet wonen. Adrie Verschure Schoolweg 21 C, Terneuzen (zonder kleine lettertjes...) Sony Ericsson W595 flower Telfort. Ben jij al verlengbaar? Wij checken of je al kunt fc verlengen en je profiteert nu van gegarandeerd de beste deal en de beste service. Kom nu naar de winkel! ledereen kan verlengen bij The Phone House, het maakt niet uit waar jij je abonnement hebt afgesloten! Als je bij The Phone House je abonnement afsluit of verlengt, mag je een nieuwe telefoon uitkiezen En bij ons mag je dan jouw nieuwe telefoon 14 dagen uitproberen. Is Te toch niet helemaal naar jouw smaak? Dan ruil je 'm gewoon weer om. Kom snel langs en maak kennis met al onze unieke services.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15