B omroep zeeland donderdag 16 juli 2009 „Nooit eerder gezien", mailt Triest de Jonge uit Kapelle aan de Zomerredac- tie. „Maar ineens was hij daar in onze tuin: een Koninginnenpage op een ro de Zonnehoed. Wauw!" Triest maakte er snel een mooie foto van en stuurde die naar de Zomerre- dactie. Heeft u zelf ook een mooie zomerfoto gemaakt? Stuur die dan naar ons op. Surf naar www.pzc.nl/foto en kies voor Zomerfoto 2009. Stuur naar ons het originele bestand om te voorko men dat de foto te klein is om in de krant af te drukken. U koos gisteren voor Macarena van Los del Rio. Ook vandaag kunt u weer stemmen op drie zomerhits. De Zomerkrant vraagt de bezoekers en inwo ners van Zeeland naar hun favo riete zomerhit. Daarnaast heeft Omroep Zeeland speciaal voor de Zomerkrant een Top 48 sa mengesteld. Luisteraars van Om roep Zeeland en lezers van de Zomerkrant mogen stemmen op de drie liedjes hiernaast, die vanochten tussen 9.00 en 12.00 uur bij de omroep worden ge draaid in het programma 'De Ochtend'. U kunt vandaag tot 16.00 stemmen via de polls op www.pzc.nl en www.omroep- zeeland.nl. Het winnende liedje wordt om 17.25 uur gedraaid en staat rond die tijd op www.pzc.nl. O Bei Cok, de grootmeester van de Zuid-Bevelandse dialectmuziek, hoopt dit jaar 89 te worden. Hij maakte het lied Wan me bin Zeeuwen in de jaren vijftig. In 1992 zette de band Surrender het lied, in iets gewijzigde vorm, op zijn eerste cd. Met zijn liedjes in dialect hoopt Bei Cok een bijdrage te leveren aan het behoud van het Zeeuws. n Veronique Pattyn (41uit Brugge vindt Kom jeterug van Frans Duijts een fantastisch nummer. „De man heeft een prachtige stem en de tekst van het liedje ook erg mooi. Het nummer heeft niet al leen iets te maken met de zomer. Het is me ook dierbaar omdat het me altijd doet denken aan een goe de vriendin van mij." Voor Brenda Haak (17) uit Hoek is het nummer Cot the feeling van Fi ve het ultieme zomernummer. Het liedje is alweer een paar jaar oud, maar dat maakt Brenda niet uit. „Het nummer is lekker zomers, de beat goed. Je hoort het niet zo heel vaak meer op de radio, maar ik luis ter zelf nog steeds heel vaak naar het nummer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101