binnenland 15 Schadevergoeding helpt tegen pesten KuiikFity «mai llllBM TERUGHAALACTIE CDA zet anorexia op politieke agenda Drie militairen raken lichtgewond in Uruzgan Stieren verwonden 446 mensen GEWELD Voorbeeld voor andere slachtoffers Inbrekersduo hoort vier jaar cel eisen Politie pakt neven op voor reeks overvallen Celstraf voor geweld tegen NS-personeel Visum Surinaamse Nederlander verruimd AUTOSERVICE woensdag 15 juli 2009 gelegd. Twintig buitenlandse werk nemers bleken niet in het bezit van een arbeidsvergunning. foto Erald van der Aa/ANP PAMPLONA - Na een week van stie- renrennen is gisteren in de Spaan se stad Pamplona de balans opge maakt. De traditionele en roem ruchte stierenloop heeft één leven geëist en 446 mensen verwond. Dat hebben de hulpdiensten be kendgemaakt. Het was voor het eerst in jaren dat iemand overleed tijdens de stieren loop. Een stier wist met zijn ho rens de halsslagader van een 27-jari- ge Spanjaard te doorboren. Tiental len waaghalzen liepen de afgelo pen ochtenden voor zes vechtstie- ren en een groep tamme ossen uit. Deze week trof de Hoge school Utrecht een schik king met een 32-jarige oud-studente die tijdens haar studie geïntimideerd werd door een docent. door Jacqueline Steenwijk Tien jaar lang heeft de in middels 32-jarige Karima van Marokkaanse afkomst zich ellendig gevoeld. Emotioneel afgebroken door lang durige intimidatie en discriminatie van een docent op de Hogeschool Utrecht. Deze week kreeg zij ge noegdoening. De hogeschool trof een schikking. Karima krijgt 22.500 euro aan smartengeld en inkom stenderving. Volgens haar advocaat Ivo Laseur begonnen de problemen in 1999 toen zij het vak internationale mar keting ging volgen. „De docent noemde haar dwaas viswijf, zei dat de dames er weer niets van bakten, dat islamitische vrouwen geen groepsleider mochten zijn en dat zij voorheen altijd op kamelen re den", vertelt Laseur namens zijn cliënte. Karima deed haar beklag bij het schoolbestuur, maar het duurde volgens Laseur meer dan zes maan den voordat zij een andere docent kreeg toegewezen. Zij schakelde de klachtencommissie in en de com missie gelijke behandeling en kreeg bij beide gelijk. „Maar er veranderde niets. Zij voel de zich niet door de school ge steund. Het werd een onveilige om geving voor haar." Vlak na haar stu die, stortte ze emotioneel in. Zes jaar zat zij in de bijstand. „De effecten van psychisch geweld komen vaak pas na lange tijd aan de oppervlakte. Toon dan nog maar eens aan dat de oorsprong bij dat pestgedrag lag", zegt opricht ster Lia Donkers van het Mobbing Experts Platform, een organisatie die zich inzet tegen pestpraktijken op de werkvloer. Volgens Donkers is het een unicum dat Karima nu alsnog haar gelijk krijgt. „Dat geld bedrag is een schijntje, maar die er kenning is alles waard." Donkers hoopt dat ze als voorbeeld zal die nen voor andere slachtoffers. Zij schat dat een op de zes Neder landers lijdt onder pestgedrag. In driekwart van de gevallen zijn het volgens haar leidinggevenden die ondergeschikten pesten. Pestexpert en psycholoog Bob van der Meer die al sinds 1988 onder zoek doet naar pestgedrag, meent dat één op de tien Nederlanders de dupe wordt van dit soortnarigheid. Tot nu toe begeleidde hij vier za ken waarbij het slachtoffer een schikking kreeg van 75.000 euro. Tot een echte rechtszaak is het nooit gekomen. „Dat willen die be drijven niet. Dan staat hun schuld zwart op wit." Ook de Hogeschool Utrecht wijst nadrukkelijk iedere schuld van zich af Die heeft alleen geschikt omdat verder procederen 'grote fi nanciële risico's met zich mee zou brengen'. Voor Van der Meer maakt het niet uit. „Schikkingen treffen een bedrijf in de portemon nee. Dit is de enige manier om dat gedrag te stoppen." Al zou hij lie ver zien dat de daders zelf op de blaren moeten zitten. BoerenBond/Welkoop haalt alle zwembaden 'Splasher', in verband met een productiefout, per direct terug uit de winkels. De wanden van het product zijn niet stevig genoeg waardoor ze, na het vullen met water, naar buiten kunnen bollen. Wij verzoeken onze klanten het desbetreffende artikel terug te brengen naar een van de filialen van BoerenBond of Weikoop. Uiteraard wordt het aankoopbedrag geretourneerd. Voor nadere informatie kunnen consumenten contact opnemen met onze Servicedesk, telefoonnummer 0318 - 43 22 22. Wij danken onze klanten voor hun medewerking en bieden onze excuses aan voor het ongemak. Agri Retail BV, Postbus 150, 6710 BD Ede (Gld.) DEN HAAG - Sabine Uitslag, met minister Ab Klink van Volksge- CDA-Tweede Kamerlid, wil meer zondheid praten. De aanleiding is aandacht voor de zorg voor jonge het KRO-programma Vel over Pro- kinderen met anorexia. Zij gaat bleem. LEEUWARDEN Het Openbaar Ministerie heeft gis teren voor de rechtbank in Leeuwarden vier jaar cel geëist te gen twee mannen van 35 en 45 jaar uit Drachten. Zij zouden ruim tach tig inbraken hebben gepleegd op bouwterreinen in Groningen, Fries land, Drenthe en Overijssel.' Na de arrestatie bekenden ze tijdens ver horen de ene na de andere inbraak. AMSTERDAM De politie heeft vijf neven aange houden op verdenking van betrok kenheid bij veertien zeer geweldda dige overvallen, waarbij onder meer een hotelmedewerker in zijn been is geschoten. De overvallers sloegen ook een portier bewuste loos. De overvallen, vooral op ho tels, hadden vorig jaar en begin van dit jaar plaats in Amsterdam. DEN HAAG LELYSTAD De rechtbank in Lelystad heeft gis teren een 37-jarige man uit Weesp veroordeeld tot een gevangenis straf van zes weken wegens ge weld tegen twee NS-medewerkers. De treinpassagier zonder kaartje gaf op 5 april enkele malen een duw, sloeg dreigende taal uit en dreigde een NS-medewerker voor de aankomende trein te duwen. AMSTERDAM Voor Nederlanders van Surinaam se origine geldt per direct een nieu we visumregeling. Zij kunnen voor 165 euro een visum aanschaffen waarmee zij drie jaar lang Surina me mogen in- en uitreizen, met een verblijfsduur van zestig dagen per bezoek. Voorheen moesten zij een gewoon toeristenvisum aan schaffen dat veel korter geldig is. Drie Nederlandse militairen zijn gisteren lichtgewond geraakt bij twee incidenten in de Afghaanse provincie Uruzgan. Dat heeft het ministerie van Defensie gemeld. Op Camp Hadrian, een Nederland se basis bij de stad Deh Rawod, raakten twee militairen gewond bij een wapentest. De derde militair raakte gewond toen het pantserwielvoertuig (Bushmaster) waarin hij zat, in de Baluchi-vallei op een geïmprovi seerd explosief (IED) reed. Adressen en openingstijden: www.kwik-fit.nl of bel 0900- 8698(i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5