Zeeland 3 nog springlevend i 1 goud staat op Neeltje Jans commentaar I I Grijs en Groots Award Zeeland Wunderiand Kalkar woensdag 15 juli 2009 1997: Delta-Expo gaat verder als Waterland Neeltje Jans, met nieuwe attracties en zeedieren. 2002: Op 19 augustus verwoest een brand het ontvangstgebouw Deltapaviljoen. 2003: Nieuw multifuncioneel gebouw Deltaplaza 2007Naam wordt in gebruik verandert in genomen. Deltapark Neeltje Jans. 1990 2000 De nieuwe zeeleeuwenshow in deltapark Neeltje Jans foto Dirk-Jan Cjeltema het voormalige werkeiland. En nog steeds gelooft hij in de weg die werd ingeslagen, toen Rijkswater staat bij de bouw van het Topshuis inzag dat de honger naar informa tie over de Deltawerken bij de ople vering van de kering allerminst was gestild. Sluijter: „De pot met goud staat op Neeltje Jans. Alleen moeten we niet de fout maken al les in één keer te willen. Ie moet er naar toe groeien. We zijn al een MIDDELBURG - Het Middelburgse ar- beids- en reïntegratiebedrijf Aorta looft de 'Grijs en Groots Award' uit voor die 6o-plusser die nog steeds enthousiast en vol energie aan het werk is. Het doel van deze prijs is de vooroordelen en stereotype rond oudere werknemers ter dis cussie te stellen. Aanmeldingen moeten voor oktober bij Aorta binnen zijn. Een deskundige jury zal de aanmeldingen beoordelen en kijken welke Zeeuw voor deze prijs in aanmerking lcornt. heel eind." Waar het Deltapark dan uitkomt, is het summum van edutainment, mijmert de voormali ge voorlichter verder. „De perfecte mix van vermaak (een grote wild waterbaan of zo) en een kenniscen trum rond de nieuwste ontwikke lingen op watergebied." De Deltawerken zijn nog altijd de voornaamste reden voor bezoek aan het park, zegt directeur Bert van de Hoef over de pakweg 300.000 gasten die 'hij' jaarlijks ontvangt. „Maar zeker als je hier wat vaker komt, wil je ook wat-an- ders te zien hebben. Vandaar dat we gaandeweg het aanbod hebben uitgebreid. Dit jaar hebben we een zeeleeuwenshow als speciale attrac tie. Heel populair bij onze Duitse gasten, omdat ze Robbie, die daar op televisie is, in levende lijve kun nen zien." De overname van Neeltje Jans, au- In Wunderiand Kalkar kunt u zich perfect vermaken. U vindt er o.a. sfeervolle restaurants en leuke cafeetjes. Daarnaast kunt u genie ten van de attracties in Kernie's Familiepark en de vele vrijetijds- mogelijkheden zoals tennis, bowling, midgetgolf, etc. COLUMNS NALEZEN Op www.pzc.nl/columns vindt u de columns van onze zes columnisten. Hier kunt u ook reageren. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto 3-daags All Inclusive arrangement 2x overnachten 2x ontbijtbuffet 2X dinerbuffet ïx lunchbuffet gratis consumpties tijdens uw verblijf entree Kernie's Familiepark Aanbieding is geldig t/m 12 september bij aankomst op zondag, op basis beschikbaarheid. Bij aankomst op ma t/m wo geldt een prijs van 125.- p.p.; bij aankomst op do t/m za geldt een prijs van 159.- p.p.. Kijk op voordeeluitjes.nl de actievoorwaarden en alle mogelijkheden. Met rond de 300.000 bezoekers per jaar, is het jarige Neel tje Jans de grootste attractie van Zeeland. Zowel de voorlichter van het eerste uur als de huidige directeur zien een prachtige toekomst voor het voormalige werkeiland. Dat vertrouwen lijkt gerechtvaar digd, want het aantal bezoekers is aangenaam stabiel. Zelfs - of misschien wel dankzij - tijdens de huidige economische crisis. Directeur Bert van de Hoef toont zich ingenomen met de nieuwe eigenaar, het Spaanse Aspro Ocio. Het winkel- en ho- recagedeelde wordt nu efficiën te r aangestuurd, meldt hij. Ver der is hij te spreken over de spe ciale attractie voor dit jaar, de zeeleeuwenshow. Wellicht heeft moederbedrijf Aspro Ocio, eigenaar van tegen de veertig parken in Europa, nog meer voor Neeltje Jans in petto. Boudewijn Seapark, al ze ven jaar in handen van de Spaanse parkenreus, consta teert dat de aanpak van het be drijf werkt. Sinds de overname opende hijna elk jaar een nieu we attractie, belangrijke voor waarde voor extra bezoekers. Als de Spaanse eigenaar dat in Zeeland ook voor elkaar weet te krijgen, dan wacht het jarige park een prachtige toekomst. Een aardig nieuwtje kon direc teur Van de Hoef al melden: de wintersluiting lijkt van de baan. Dat is goed nieuws voor Zeeland, want ook in de winter maanden heeft Neeltje Jans Zeeuwen en toeriste n veel te bieden. gustus vorig jaar door het Spaanse Aspro Ocio, heeft vooral veel exper tise en ervaring naar Zeeland ge bracht, aldus Van de Hoef Met na me het winkel- en horecagedeelte wordt efficiënter aangestuurd. Waar Aspro in eigen land te kam pen heeft mét minder bezoekers door de economische crisis, lijkt het Deltapark vooralsnog te profite ren. „Mensen gaan dichter bij huis op vakantie. Goed voor ons." Bij NADER In het artikel over het PZC-kern- energiedebat, in de krant van giste ren, is commissaris van de konin gin Karla Peijs verkeerd geciteerd. Het goede citaat is: „Het is ëen goed idee om de reactor uit Petten te verplaatsen naar Zeeland. Dat le vert goede banen op. En er is hier al geweldige beveiliging van de eer ste kerncentrale, terwijl dat in Pet ten veel geld zou kosten. Er is draagvlak in Zeeland en het nucle aire afval kunnen we kwijt bij Covra. Wij gaan ervoor!" De uitspraken over de productie van radioactieve isotopen, in de laatste alinea, zijn per abuis niet aan Diederik Samsom, maar aan Tjeu van Mierlo toegeschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3