21 zeeland i Formule na dertig Vakbond boos op ziekenhuis De pot met PZC woensdag Theater De krant 5 weken voor 15 euro! woensdag 15 juli 2009 door Ernst Jan Rozendaal Sinds jaar en dag ben ik op vakantie als de Tour de France wordt verreden en nu ben ik nog thuis. Via al le mogelijke kanalen komt de wie lerwedstrijd tot mij, terwijl ik al tijd gewend was in een Franse su permarkt een krant op te slaan om te kijken wie een dag eerder had gewonnen. Vond ik wel ge noeg voor die rijdende apotheek. Maar nu gaat er toch een wereld voor me open. Ik ben inmiddels verslaafd aan De Avondetappe, het meesterlijke programma van collegacolumnist Mart Smeets. lammer dat hij op het fotootje in onze krant niet zo'n wanstaltig blokken- en strepenoverhemd draagt als op tv. Waar haalt hij ze vandaan? En dat ze die hebben in de maat XXL-kwadraaL De manier waarop Mart filmbeel den aan elkaar praat is ongeëve naard. Van een rustdag weet hij nog een thriller te maken. Kun je nagaan wat er gebeurt als Laurens ten Dam bijna een ravijn in ku kelt. Dan heeft hij het 'kippenvel centimeters dik' op zijn armen. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: vranw.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voo'r het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op 1970: Aanleg van kunstma tig werkeiland Neeltje Jans voor de bouw van de Oosterscheldekering. Als geen ander begrijpt Smeets dat de Tour meer theater is dan sport. Bij hem aan tafel mogen renners onbekommerd liegen. Dat ze vals worden beschuldigd is immers veel dramatischer dan dat ze doping zouden gebruiken. Een hoogtepunt is dit jaar natuur lijk de tweestrijd tussen Arm strong en Contador. De oude ko ning die nog één keer zijn troon opeist en daarbij geen middel schuwt. Puur Shakespeare. Niemand die dat beter door heeft dan Mart Smeets. Hij is de regis seur die elk detail van dit drama prachtig voor ons uitlicht. In episode 10 draaide het gisteren allemaal om de oortjes die de ren ners niet meer mogen dragen. „Moeten we weer in wollen shirts gaan rijden met tubes over onze schouder?", vroeg Armstrong cy nisch. Nou, als dat zou kunnen. Volgend jaar is de vakantie weer laat. Dan laat ik de première van het Nazomerfestival wel schieten en ga ik kijken als de tourkara vaan door Zeeland trekt. Toptheater op locatie. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns 1970 Deltapark Neeltje Jans bestaat 30 jaar en is nog springlevend. Het tijdelijke informatiecentrum rond de bouw van de Deltawer ken is uitgegroeid tot Zeelands grootste attractie. door Cornelleke Blok en Marcel Modde Wie jarig is trak teert. Een enor me vierkante slagroomtaart prijkt daarom op de jubileumdag in de hal van deltapark Neeltje Jans. Elke dertig ste bezoeker mag een dikke punt af snijden. „Ik heb de toegangskaartjes van mijn dochter gekregen voor moe derdag en nu ben ik nog de dertig ste bezoeker ook! Ik krijg taart, vier vrijkaartjes én ik mag op de foto met zeehonden. Mijn dag kan niet meer stuk!", lacht Nel van Maurik uit Kamperland. „Ik ben hier twintig jaar geleden al eens geweest. Het park is heel erg vooruit gegaan. Ik vind het prach tig. We kijken onze ogen uit!" Haar man Aad: „Het is gek, we wo nen zó dichtbij en toch zijn we er niet eerder gaan kijken. We heb ben nota bene gezien dat de storm vloedkering gebouwd werd. Toen lagen we wakker van het lawaai dat die kabelbaan maakte. De laat ste keer stond alleen het Topshuis er, en was er een kabelbaan. Er is heel veel gebouwd. Die speeltuin is echt leuk voor de kinderen én ze le ren er wat van. Ze kunnen zelf zien wat water doet." Bezoekers mogen op de jubileum dag meedoen aan een gratis rond leiding naar de stormvloedkering. Achterin het park dansen zeeleeu wen rond een zwembad. Ze draaien met hoepels, maken salto's en balanceren op één vin. De show is deze zomer nieuw in het park. oorsprong van Neeltje Jans." Jan: „We zijn hier eerder geweest. Toen draaide het park alléén om de Del tawerken. Nu is er veel meer varia tie voor kinderen." Maar jongeren kunnen zich er net zo goed vermaken, zo blijkt. „Oh? Bestaat Neeltje Jans dertig jaar? Daar wisten we niks van", zegt ]a- coline van Geresteijn (17) verbaasd. „Grappig, dat 'we hier dan net zijn!" De groep, van zes meiden uit 't midden van Het land is op vakan tie in Vrouwenpolder. De vriendin nen zijn druk bezig om foto's te maken van het looporkest McDixie Light, dat voor de gelegenheid mu ziek maakt in het park. „Ik krijg taart, vier vrijkaartjes én ik mag op de foto met zeehonden. Mijn dag kan niet meer stuk!" „Hartstikke leuk, die zeeleeuwen", vinden ]an en Corine Willems uit Nijverdal. Ze zijn met hun dochter Tessa op vakantie in Zeeland. Cori ne: „Wij wonen vlakbij attractie park Hellendoorn, maar dat is niet te vergelijken met Neeltje Jans. Dit is een leuke combinatie: er is iets leuks te doen voor kinderen, maar je krijgt ook informatie over de www.pzc.nl Ted Sluijter was van 1979 tot 2008 voorlichter bij het Deltapark. „Het leek ons gewoon leuk om naar Neeltje Jans te gaan", zegt Jan- tine Waayenberg (17) uit Veenen- daal. „Voor kinderen? Welnee! Het is niet alleen een attractiepark, maar wel leuk. Je kunt er veel van leren. We zijn bïj de stormvloedke ring geweest, in de rondvaartboot en in de orkaanmachine." Ze lacht. „Oh ja, én de glijbaan natuurlijk." Ted Sluijter sleet bijna zijn halve leven op Neeltje Jans. In juli 1979, het allerprilste begin, begonnen bij het Informatie centrum Stormvloedkering Ooster- schelde. Februari vorig jaar vond hij het welletjes daar en koos hij voor een verdere carrière bij Na tuurmonumenten en als vogelon derzoeker. Geen moment heeft Sluijter getwij feld aan de mogelijkheden voor Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 -013 99 10 PostcodeWoonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens In hel colofon treft u nadere infoimatie door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De Vakbond Unie vindt dat dertien ziekenhuizen in Noord-Brabant en de Zeeuwse zie kenhuizen boven de Westerschel- de aan kartelvorming doen. Begin mei ondertekenden de zie kenhuizen een convenant waarin ze afspraken elkaar niet meer op ar beidsvoorwaarden te beconcurre ren. Ook wordt van nieuwe opera tieassistenten geëist dat ze na hun interne studie minstens twee jaar voor hetzelfde ziekenhuis blijven werken. De Unie wil van de Neder landse Mededingingsautoriteit we ten of de prijsafspraken niet strij dig zijn met de regels. Ook ver moedt de vakbond dat het vasthou den van nieuwe operatie-assisten ten niet mag volgens de Europese regelgeving aangaande vrijheid van ondernemerschap. Woordvoerder Jaap Nelemans van de Zeeuwse ziekenhuizen verklaart dat het convenant bedoeld was om het tekort aan personeel op de ope ratiekamers te bestrijden. Vóór het convenant in werking trad, kaap ten de ziekenhuizen personeel bij elkaar weg door tegen elkaar op te bieden. „De kosten liepen op, zon der dat daar hogere kwaliteit tegen over stond." Nelemans noemt het verder terecht dat het ziekenhuis dat in een ok-assistent investeert door een opleidingsplaats te bie den, daar iets voor terugvraagt. Neeltje Jans, van werkeiland tot waterpark 1979: Deltapark Neeltje Jans wordt in gebruik genomen als publieks voorlichtingscentrum. 'i98C? Koningin Beatrix opent op 4 oktober de Oosterschel dekering. Deltapark Neeltje Jans gaat verder als Delta-Expo en wordt een permanent voorlichtingscentrum in het irJ.W. Topshuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2