Fracties kissebissen over zwembad Zorgstichting Curamus blijft worstelen Vakanties in de aanbieding! zeeland 21 Win c 500 SSKS?"»11-". woensdag 15 juli 2009 RUZIE Partij voor Zeeland beschouwt brief Statenfractie WD als mosterd na de maaltijd De Statenfracties van VVD en Partij voor Zeeland (PvZ) kisse bissen over het.zwembad in Aar denburg. Johan Robesin (PvZ) beschouwt de open brief van de VVD als mosterd na de maaltijd. 'Wat een boosheid', reageert Sjoerd Heijning (WD). door Frank van Cooten AARDENBURG - Het geharrewar tus sen beide fracties is ontstaan door de open brief van de VVD aan het Burgerinitiatief Gemeentelijk Zwembad Aardenburg (BiZA). In de brief spreken de liberalen hun zorg uit over een mogelijke slui ting. Tevens wordt betreurd dat het colle ge van de gemeente Sluis tot voor kort niet heeft overlegd met de ini tiatiefgroep. De WD dringt met klem aan op dit overleg. De fractie beschouwt privatisering als een op tie, welke kan leiden tot een betere exploitatie en meer en voortduren de betrokkenheid van burgers en ondernemers. Robesin snapt niets van deze actie van de WD. De Sluise gemeente raad neemt donderdagavond welis waar een besluit over het open hou den van het zwembad maar de frac ties gaven vorige week in de verga dering van de raadscommissie mid delen al aan zich te houden aan de motie van twee jaar geleden. In de ze motie staat dat het zwembad tot in lengte van jaren open blijft. Mos terd na de maaltijd dus, oordeelt Robesin. Het steekt Robesin dat zijn eerder gestelde vragen over het zwembad aan Gedeputeerde Staten door de zelfde WD zijn gekwalificeerd als Verkiezingsstunt' en 'erg goed koop'. „Maar met oplossingen komt de WD niet. Dat probeer ik wel via mijn relaties in Brussel. Het zwembad is immers een voorbeeld van een grensoverschrijdende voor ziening." Zo is op 20 juli een af spraak gepland tussen Robesin, wethouder Maria le Roy van de ge meente Sluis en Europarlementa riër Lambert van Nistelrooij (CDA) als voorzitter van de territoriale ge westen. De afspraak met Van Nistel rooij gaat overigens niet alleen over het zwembad. Volgens Sjoerd Heijning van de WD-Statenfractie heeft Robesin zijn vragen aan het verkeerde adres gesteld. „Of gaat de Partij voor Zee land bij de kerntakendiscussie be pleiten, dat alle Zeeuwse zwemba den provinciale subsidie moeten krijgen." De PvZ zal zo'n pleidooi niet hou den, laat Robesin weten. „Het zwembad van Aardenburg is niet vergelijkbaar met andere baden in de provincie, onder meer omdat het ook een grensoverschrijdende functie heeft. Daar zouden alle Sta tenleden zich om moeten bekom meren. Dat begrijpt de VVD best." door Harold de Puysseleijr HULST - De Oost-Zeeuws-Vlaamse zorgstichting voor ouderen, Cura mus, moet ook de komende jaren stevige inspanningen blijven leve ren om het hoofd financieel gezien boven water te houden. Dat zegt Raad van Bestuurslid Step- han Buijsse. Curamus sloot het boekjaar 2008 af met een verlies van bijna drie ton. Was de organi satie niet met vijftig voltijds ar beidsplaatsen afgebouwd, dan zou dat tekort opgelopen zijn tot twee miljoen euro. Curamus heeft nu rond de vierhonderd voltijds ar beidsplaatsen die ingevuld worden door zo'n 650 medewerkers. De inkrimping was nodig door de versobering van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) als gevolg waarvan de ruim vijfhon derd cliënten van de ouderenvoor zieningen in Hulst, Kloosterzande en Koewacht minder zorg krijgen. „De storm is nu geluwd, maar we zitten nog steeds in onrustig vaar water en hebben de veilige haven nog steeds niet bereikt", zegt Buijs se. „Dat zit hem met name in het feit dat we dit jaar een half miljoen euro rijksbijdrage mislopen omdat het voorbeeldproject Diensten Wo nen met Zorg is stop gezet. Het is een zware dobber om dat verlies aan inkomsten goed te maken. We hebben wel een welzijnsabonne- ment ingevoerd, maar daar verdie nen we slechts een klein deel van de kosten die we maken terug." Toch denkt Curamus dit jaar met het nodige hangen en wurgen de exploitatie sluitend te kunnen krij gen. Dat is voor een groot deel te danken aan het naijleffect van de in de tweede helft van- vorig jaar doorgevoerde reorganisatie. Die maakt dat de zorgstichting structu reel twee miljoen euro minder per soneelskosten moet maken. Desalniettemin is het volgens Buijs se de komende jaren zaak voor Cu ramus om het werk nog efficiënter te organiseren en de overheadkos ten zoveel mogelijk te minimalise ren. „Onze opbrengsten blijven na melijk een groot vraagteken. Die hangen af van de wijze waarop wordt geïndiceerd. Daarbij komt dat het zorgkantoor ons verplicht doelmatig om te gaan met de mid delen, en ook in de verdere af bouw van de AWBZ schuilt een ri sico." Een van de trends is namelijk dat 'de koek niet groter wordt maar het aantal mensen dat daarvan mee moet eten wel toeneemt', al dus de bestuurder van Curamus. ^ssasssm&ms&tsfzsiBBSS&iggsafSBtasê^siBimMSBia Cruise Spanje, Marokko Italië L complete 9-daagse cruise 1 Aankomst aug. en sept. IncL: vliegreis, taxen, transfers, 1 nacht Mallorca, 8-daagse cruise I k met MS Coral***+ o.b.v. volpension. r°W>o(e(/Ex| Zie stipreizen.nl/bvhcg Zie stipreizen.nl/f ±"ha„c Zie stipreizen.nl/deheh Zie stipreizen.nl/crlc2 boek online of bel 020 - 66 22 222 *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden met uw vakantiefoto! -»tot ÏÏSü?'" r.s-ïi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23