iSl zeeland Nieuwe slepers ingezet t op de Westerschelde Drij VCI1 CI1 TClclXCn Op Bedenkingen tegen nieuwe school Othene Kees Vermeer heeft zijn hoop gevestigd op Waterdunen Geelzwarten SALT LIFE PARADISE Ondernemers hopen met project aan te sluiten bij hel? almanak Salt Life Paradise Gemeente legt beachvolleybalveld Speelweek rond thema Wilde Westen Michelle van der Veeken geslaagd woensdag 15 juli 2009 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het sleep- en ber gingsbedrijf Multraship in Terneu- zen heeft de tweede van vier nieu we sleepboten in gebruik geno men. De Multratug 18 werd - net als de Multratug 17, die in juni vo rig jaar werd afgeleverd - gebouwd op de Vega Shipyard in het Turkse Bandirma. Multraship investeert ettelijke mil joenen in vernieuwing en uitbrei ding van de vloot, die naast zo'n 25 sleepboten nog een tiental andere vaartuigen en een drijvende bok telt. De Multratug 18 heeft een trek kracht van 70 ton en is uitgerust met geavanceerde blusapparatuur en een installatie om olieverontrei niging te bestrijden. De nieuwe sle per wordt direct ingezet bij de bouw van windmolenparken voor Borkum en de Eemshaven. Direc teur Leendert Muller: „De komst van de Multratug 18 past in onze plannen de capaciteit snel op te voeren om aan de groeiende vraag om moderne slepers op de Noord zee te voldoen." Multraship heeft nog twee zoge noemde carrouselsleepboten in be stelling in Maleisië. Die worden in 2010 en 2011 opgeleverd. De Unie van Redding- en Sleepdienst (URS) heeft de Union Ruby (65 ton trekkracht) in Terneuzen gesta tioneerd. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense raads fractie Top Gemeentebelangen zet grote twijfels bij de omvang van de nieuw te bouwen school in de nieuwe woonwijk Othene. De frac tie wijst er op dat de verkoop van nieuwbouwwoningen in de wijk stagneert en vraagt zich of de school wel zo groot moet worden opgezet. Volgens de plannen komen er in Othene een nieuwe christelijke en een openbare basisschool onder één dak. Er is ook een ruimte voor buurt- en welzijnsactiviteiten voor zien en een gymzaal. De bouwkos ten bedragen 4,8 miljoen euro. Volgens burgemeester en wethou ders sluiten de plannen nog steeds aan op de huidige behoefte. Op dit moment wonen er in Othene 622 kinderen in de leeftijd tot 12 jaar, Het gebeurt niet elke week datje als amateurclub de profs van Vitesse over/op de mat krijgt. De geelzwarten uit Arnhem traden in Kruiningen aan tegen de crème de la crème van het Rei- merswaalse voetbal. Nu was er wel één probleempje. Vitesse speelt in het geel-zwart. Laat dat dezelf de gestreepte kleurencombinatie zijn als die van gastheer VV Kruiningen. De Reimerswaalse selectie trok daarop hof felijk witte shirts aan. Tot de eerste helft hield de thuisploeg goed stand, daarna gaf Vitesse gas en werd het 0-8. Eén opgetogen Reimerswaalse suppor ter was echter iets ontgaan. Hij moedig de voortdurend de geel-zwarten aan. Na afloop riep hij juichend: „Ik wist niet dat die van ons zo goed konden voetballen!" Een groep Zeeuwse onder nemers doet een ultieme po ging om het subtropische zwemparadijs Salt Life Para dise in de duinen te realise- door Frank van Cooten Een van de drijvende krachten achter het am bitieuze project Salt Life Paradise in de Zeeuws- Vlaamse duinen is Kees Vermeer uit IJzendijke. Hij is al sinds 2003 bezig om dit subtro pisch zwemparadijs en Health Spa aan de Zeeuws-Vlaamse kust gerea liseerd te krijgen. Hij heeft zijn hoop nu gevestigd op recreatie- en natuurproject Wa- terdunen bij Breskens. Salt Life Pa radise als onderdeel van Waterdu- nen. Op advies van directeur Cees Slager van recreatiebedrijf Moleca- ten, een van de deelnemende par tijen in Waterdunen, heeft de groep ondernemers het concept uitgewerkt in een boekje. Het gebouw, gelegen bovenop een duintop, is van verre herkenbaar als een duikboot. In de duikboot is alles te vinden op het gebied van wellness. De onderscheidende fac tor is het gebruik van zout water. Zilt water wordt gefilterd door na tuurlijke zandlagen. Dit wordt ge scheiden in zoet water en extra zout water. Dode Zeewater. Gasten kunnen relaxed meedeinen op het extra zout water in een Tazyriver' onder een aquarium door met zee vissen of haaien erin. Indoor waterskiën op extra zout water behoort ook tot de mogelijk heden. Kees Vermeer herinnert zich nog de glunderende gezichten van oud-gemeentesecretaris Theo Reijns en beleidsambtenaar Jan Schaalje van de gemeente Sluis toen hij zijn plannen in 2003 voor hen uit de doeken deed. „Ze zagen het helemaal zitten. Mij werd de Salt Life Paradise zou een subtro pisch zwemparadijs met health spa in de duinen van de West-Zeeuws- Vlaamse kust moeten worden. Onderscheidend is het gebruik van zout water. Zilt water wordt gefil- derd door natuurlijke zandlagen. Dit wordt gescheiden in zoet water en extra zout water. Bezoekers kunnen zwemmen van zoet water naar zout water zonder menging van de watersoorten. Het ene moment zwem je, het andere drijf je, zoals in de Dode Zee. Adornispolder aangeboden, inclu sief een transferium en honderd va kantiewoningen. Bouwfonds wilde investeren, maar ondanks toezeg gingen van de gemeente Sluis schoot de gebiedscommissie het plan af Ik moest aansluiting zoe ken bij bestaande projecten." Vermeer en zijn collega's spraken met de ontwikkelaars van Cavelot bij Cadzand-Bad en het vakantie park aan de Baanstpolder in Nieuwvliet over zijn project van twintig miljoen euro. Deze gesprek ken liepen echter op niets uit. Nu heeft Vermeer zijn hoop geves tigd op Waterdunen. „Er is geen mooiere kuststrook dan in Zeeuws-Vlaanderen. Er moet al leen iets gebeuren om meer toeris ten te krijgen. Het voormalige Oost-Duitsland is zich geweldig aan het ontwikkelen, met onder meer een prachtig themapark bij Erfurt. De komst van de Duitse toe rist naar Zeeuws-Vlaanderen is niet meer iets vanzelfsprekends. Salt Life Paradise biedt iets extra's. Iets dat er nog niet is." Salt Life Paradise moet volgens Ver meer gewoon in Zeeuws-Vlaande ren komen te staan. „Over 2,5 maand hopen we te weten of Mole- caten met ons verder wil. Anders zoeken we onze weg richting Knokke, Schouwen-Duiveland of Holland. Ik heb er immers geen zin om constant rondjes door Zeeuws-Vlaanderen te lopen. De Multratug 18 tijdens een testvaart bij Terneuzen. foto Adri van de Wege door Frank van Cooten waarvan 166 kinderen in de voor schoolse leeftijd en 456 kinderen in de basisschoolleeftijd. „In deze wijk met flink wat 'tweeverdienen- de' gezinnen is tevens behoefte aan kinderopvang", aldus B en W. Op dit moment gaan de school gaande kinderen uit Othene naar Op de Hoogte, Zuidlandschool en Prins Willem van Oranjeschool en is er volgens het college sprake van extra ruimtelijke druk op deze drie scholen. „Gezien het potentieel aan leerlingen enerzijds en een ver wachte geleidelijke overgang van leerlingen naar de nieuwe school anderzijds, achten wij een ruimte- capaciteft voor 14 groepen als start situatie verantwoord." Top Gemeentebelangen is door het antwoord niet overtuigd en vindt dat de bouw van brede scholen in Sluiskil en Biervliet hogere priori teit hebben. Tip? redactie@pzc.nl IJZENDIJKE - Kees Vermeer uit IJzendijke begrijpt best dat de gemeente Sluis terughoudend is over zijn Salt Life Paradise. „Gezien de vele miskleunen en debacles waarmee Sluis te maken heeft gehad, begrijp ik de ge reserveerdheid." Een brief van het gemeentebestuur deze maand schoot hem echter behoorlijk in het verkeerde keel gat. „Mij wordt aanbevolen een haalbaarheidsstudie te doen. Hou toch op. Het gemeentehuis ligt vol met positieve haalbaarheidsstudies. Euregiotuinen, Sluis aan Zee en de parkeeronthaalkamers om er maar een paar te noemen. We weten hoe het met deze projec ten is afgelopen." Vermeer weet zeker dat Salt Life Paradise kans van sla gen heeft. Zo liggen de waterkosten volgens hem ruim vijftig procent lager dan van traditionele parken zoals Center Pares en Landal GreenParks. Vermeer heeft zijn hoop gevestigd op Waterdunen, al hoewel hij wel zijn twijfels heeft bij de enorme hoe veelheid nieuwe natuur en bij de prognoses over de enorme bezoekersaantallen. „Waterdunen in een iets afgeslankte vorm is echter een prima middel om deze streek een economische impuls te geven. Salt Life Pa radise is een geweldige 'eye-catcher' voor dit project." Vermeer hoopt daarom dat de onderhandelingen met Molecaten om te participeren in Waterdunen voor hem en de groep Zeeuwse ondernemers, waaronder Joost Berger, Jo Morré, Oscar Vos en advocaat Ron Lensen, voor hem positief uitpakken. „Hoe mooi zou dat toch zijn." HULST HULST - De gemeente Hulst laat een permanent beachvolleybalveld aanleggen. Met de aanleg van dit veld speelt het gemeentebestuur in op de groeiende interesse voor de ze vorm van teamsport. Het nieuwe volleybalveld wordt aangelegd op het sportcomplex aan de Zandstraat te Hulst. Voor deze locatie is bewust voor gekozen, al dus een woordvoerder van de ge meente. „Binnen een gesloten sportterrein is het gemakkelijker om vandalisme en oneigenlijk ge bruik te voorkomen." Met de aan leg is een bedrag van 4.600 euro ge moeid. De gemeente streeft er naar dat het veld in de tweede helft van deze maand al in gebruik genomen kan worden. KOEWACHT De speelweek 'Cow city, staat in de laatste week van de schoolvakantie in het teken van het 'Wilde Wes ten. Basisschoolleerlingen uit Koe wacht starten maandag 31 augustus de speelweek om 13 uur op het ter rein aan de Klapstraat met een bal lonnenwedstrijd. Hierna bouwen de kinderen hutten, 's Avonds draait er een film. Dinsdag maakt de jeugd 's middags een krijgers- tocht door het dorp.'s Avonds is er in het JOK-onderkomen een disco. Woensdagmiddag omvat program ma spelletjes en 's avonds werpen de jongeren de hengel uit bij een viswedstrijd. De speelweek wordt donderdag afgesloten met een westernfestijn. De kinderen bran den ter afsluiting van de week hun eerder gebouwde hutten af. HULST Michelle van der Veeken uit Hulst is aan het ROC Zeeland in Goes af gestudeerd als apothekersassistent. De Hulsterse is een oud-leerlinge van het Reynaertcollege in haar woonplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20