op zijn kop 3 U2 tribute tijdens Renesse Live Duik in het verleden Wandelen door klassiek Zeeland Rondje-Pontje door Zeeland Zierikzeese Dagen dinsdag 14 juli 2009 foto Dirk-Jan Cjeltema Haven en de tegenoverliggende En gelse Kade. Elke Zierikzeese Dag heeft speciale gasten. Vandaag zijn dat de geza menlijke muziekkorpsen van het Leger des Heils. Ze spelen van 14.00 tot 15.30 uur voor de Gast- huiskerk. Dinsdag 21 juli is de dag van de hulpdiensten. Brandweer, ambulance en reddingsbrigade sho wen hun materieel. De Koninklij ke Landmacht is dan ook present en laat kinderen zoeken naar on der het gras verborgen voorwer pen. Dinsdag 28 juli komen De Jo chies naar de Monumentenstad. Met hun vrolijke, droevige en nos talgische liedjes kijgt dit duo ieder een in beweging. Op de dinsdagen van 28 juli en 4 en 11 augustus biedt de Zierikzeese jeugd zijn handelswaar aan de man tijdens de kinderrommel markt op het gazon aan de noord zijde van de Nieuwe Kerk. Op dins dag 4 augustus zijn er geen mark ten, want dan is het kermis in Zie- rikzee. RENESSE - U2 komt naar Neder land: op 20 en 21 juli staat de band in de Amsterdam Arena. Aanlei ding voor de U2 tributeband.'In the name of om het publiek al vast warm te laten draaien met een 'U2 welcome in Holland tribu te tour'. Op woensdag 15 juli geeft de band de aftrap voor de tour op het bui tenpodia van Renesse live. Daarna treedt de band nog op in Almelo, Rijen, Rotterdam en Amsterdam. Behalve 'In the name of staat ook de Zeeuwse pop/rock coverband 'Suck on this' op het podium. En tree is gratis, aanvang om 21.00 uur aan de Hogezoom. www.iiithenameof.nl BRUINISSE - In de Oudheidkamer en het Visserijmuseum in Bruinis- se gaat u terug in te tijd. De Oudheidkamer is ondergebracht in een t8e-eeuws monumenten- pand dat in vrijwel oorspronkelij ke staat bewaard is gebleven. Het museum vertelt verder alles over de mosselvisserij. De mossel zelf wordt behandeld van larve tot eindproduct, maar er is ook aan dacht voor het leven van de mos selvissers. Naast de permanente tentoonstelling worden ook diver se activiteiten georganiseerd. Het museum is geopend van maandag tot zaterdag tussen 14:00 en 17.00 uur. www.brusea.nl Uit eten? Kijk op de website voor recensies over Zeeuwse restaurants. Op pad In op pad vindt u leuke tips voor eve nementen om naar toe te gaan. MAIL TIPS: ZOMER@pzc.nl Stuur uw foto naar www.pzc.nl en kies voor album Zomer 2009 HOEDEKENSKERKE - Bezoek eens ko renmolen de Kouter en de kerk van protestantse gemeente de Ark in Hoedekenskerke. Vanaf het station van de stoom trein is een wandeling van 1,5 kilo meter uitgezet. U komt langs het 'Wienkeltje van Willempje'. Dit museum is ingericht als een woon huis uit de jaren dertig. In het win keltje wordt nog steeds ouderwets snoep verkocht. De route staat aangegeven met bordjes en is ook bewegwijzerd door de Stichting Landschapsbe heer. U volgt dan de knooppunten 44, 42 en 43. De georganiseerde wandelingen vinden plaats op 15, 22 en 29 juli en 12,19 en 26 augus tus. middelburg - Ooit waren er meer dan 100 verschillende veerdien sten en pontjes in Zeeland. In de loop der tijd zijn de meeste vervan gen door deltadammen, -bruggen en tunnels. In de zomer zijn een aantal pon tjes echter weer op nieuw in de vaart, speciaal voor voetgangers en fietsers. Hierdoor is het mogelijk om zonder grote omweg van ei land naar eiland te fietsen. Alle informatie over de pontjes is opgenomen in de Almanak 2008 van de Zeeuwse pontjes. Deze is voor 2,00 euro te koop bij alle Zeeuwse VW's en de VW's op Goeree-Overflakkee. www.rondje-pontje.nl Op vier dinsdagen in juli en augustus worden de Zierikzeese Dagen gehouden. Het zomerevenement omvat allerlei activiteiten. Van braderie tot creamarkt en van mosselproeven tot exposerende kunstenaars in 'Petit Mont Martre'. O Havenplein en Poststraat: braderie Plein voor Nieuwe Kerk: creamarkt Grasveld Nieuwe Kerk (noordzijde); kinder rommelmarkt Schuithaven: demonstraties oude ambachten Vismarkt St. Domusstraat: kunstmarkt Petit Mont Martre St. Domusstraat (tussen St. Jacobstraat en Visstraat):markt Gulden Ambacht Omgeving Nieuwe Haven, chin. Rest Lotus Brasserie Maritime, eetcafé De Banjaard, café De Biet en restaurant Boa tarde: mosselen koken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75