'Ik zal m'n oma van 105 i8l zeeland Strand bij Dishoek en Vlissingen verdwijnt Verdachte overval Middelburgse videotheek loopt kans op tbs 't Fort verandert in springkussenparadijs Inloopconcert van Voice Four Gratis met de bus naar speelstad Bibliotheek verkoopt afgeschreven boeken Les over schapen voor peuters en kleuters Elke week een rondje Nordic Walking van de reepe dinsdag 14 juli 2009 ■_L door Henk Postma DISHOEK - Rijkswaterstaat dreigt het strand van zuidwest Walche ren te laten verdwijnen. Gemeen ten, strandverenigingen en andere belangengroepen zijn hiertegen in het geweer gekomen. Ze bestoken Rijkswaterstaat met protesten. Tot dusver beschermt Rijkswater staat het strand bij Vlissingen en Dishoek tegen afkalving door het om de vier jaar, en soms ook tus sentijds, op te hogen met een dik ke laag zand. Daar wordt nu van af gezien. Voortaan wordt het strand alleen nog opgehoogd wanneer dat per se nodig is voor instandhou ding van de kustverdediging. Dat betekent dat het strand zo smal wordt dat het de toeris- tisch-recreatieve functie verliest, vrezen de gemeenten en de belan gengroepen. Veere schrijft dat Rijkswaterstaat het 'vertrouwensbe ginsel' schendt: er wordt 'eenzij dig' gebroken met bestaand beleid, en met beloften in het Nationaal Waterplan. De 320 strandhuisjes komen straks zo'n beetje in het water te staan, zegt Kees Krijger van de strandvere- niging Dishoek e.o. Temeer omdat ze door aanwas van de duinvoet jaarlijks toch al enkele meters zee waarts moeten worden geplaatst. Er wordt druk uitgeoefend op Rijkswaterstaat om juist het strand als 'toeristisch product op orde te houden'. Nu de duinen aan land worden versterkt, zou die ook met een het strand kunnen ophogen. „Mijn oma zei destijds: Nou, Peter z'n kostje is gekocht. Die heeft later een goed pensioen!" VLISSINGEN Met springkussens, trampolines en een hindernisbaan wordt speluit- leen 't Fort van de stichting Palla dium woensdag 22 juli omgetoverd tot Springkussenparadijs. Kinde ren van 4 tot 12 jaar kunnen zich die dag van 14.00 tot 17.00 uur uitle ven. Voor limonade en een koekje wordt gezorgd. Het springkussen festijn is gratis. DOMBURG Het vocaal ensemble Voice Four on der leiding van dirigent Wim Hoor weg geeft morgenavond een in loopconcert in de protestantse kerk in Domburg. Het ensemble zingt geestelijke en klassieke liede ren, negrospirituals en volksliede ren. Het concert begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. Wel is er een collecte bij de uitgang. VLISSINGEN Het bunkerterrein aan de Lange- leenweg is van 10 tot en met 15 au gustus het domein van de Vlissing- se schooljeugd. Zij kunnen zich een week lang vermaken met Speel stad. Het thema van dit jaar is Spa- cetown. Een heus laboratorium is een van de vele activiteiten die rond dit thema worden georgani seerd. Op alle Vlissingse basisscho len worden vanaf deze week toe gangskaartjes verkocht. Vanuit ver schillende wijken rijdt tijdens de Speelstadweek een gratis bus van en naar het terrein. www.stichtingpalladium.nl VLISSINGEN Voor een schijntje boeken op de kop tikken voor de zomervakantie. Dat kan, want bibliotheek 't Spui, aan de Spuistraat in Vlissingen ver koopt op donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 juli weer de afge schreven boeken. De boeken kos ten 0,75 euro per stuk en zijn te koop tijdens de gewone openings tijden van de bibliotheek. OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostkapelle houdt donderdag 16 juli een 'Natuur half uurtje'. Het is een natuurles voor peuters en kleuters en hun ouders of grootouders. Van 11 tot 11.30 uur komen de kinderen op een speelse manier van alles te weten over schapen. Voor kinderen tot en met drie jaar is meedoen gratis. Vanaf vier jaar kost het drie euro. DOMBURG De organisaties Vita Event en Dom burg Actief geven vanaf komende donderdag wekelijks een Nordic Walking-training in Domburg. Ie dereen kan meedoen aan deze wan deling die begint vanaf de Nehalen- niaweg, bij de trampolines. De tocht begint om 19.30 uur en staat onder leiding van Willy en Lianne de Nooyer. Nordic Walking-stok ken zijn aanwezig. SCHOENMODE I Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl TERUGKIJKEN De Slag ojri Veere gemist of wilt u nog eens terugkijken? Kijk naar de vi deo op www.pzc.nl/video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HET NIEUWS UIT UW OMGEVING www.pzc.nl/walcheren door Emile Calon MIDDELBURG - Verpleging in een tbs-kliniek zou wel eens de oplos sing kunnen zijn voor een 31-jarige vlissinger. De man heeft een in drukwekkend strafblad en wordt verdacht van het beroven van de Middelburgse videotheek Movie- max op 15 november vorig jaar, het bedreigen van een medewerkster van Jeugdzorg en het bedreigen van een buurman. De man verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank. De be roving van de videotheek gaf hij zonder problemen toe. wel vertel de hij dat de beroving een op dracht was van een Middelburger bij wie hij een schuld van driedui zend euro had. Die Middelburger, is al veroordeeld voor zijn rol bij de overval op de videotheek. Tijdens zijn voorarrest in Torentijd kwam hij die Middelburger weer tegen, vertelde de verdachte aan de rechters. Hij zou door hem en een paar van diens maten bedreigd zijn. Ze wilden dat hij zijn verkla ringen zou intrekken. De bedreigin gen hielden op toen de Middelbur ger werd overgeplaatst naar een ge vangenis in Rotterdam. De Vlissinger zou ook een mede werkster van Jeugdzorg hebben be dreigd omdat hij zijn kinderen wil de zien. Volgens de verdachte viel het wel mee met die bedreigingen. Rechtbankvoorzitter J. Hopmans stelde echter dat de vrouw danig onder de indruk was. Ook was ze bang dat hij zijn kinderen wat zou aandoen. Voor dat laatste moest niemand bang zijn, zei hij. „Want mijn kinderen zijn mijn alles." De officier gaf aan dat verpleging in een tbs-kliniek mogelijk de op lossing is voor die man die psychia trische problemen heeft. Hij wilde echter wachten met het formule ren van zijn eis tot het psychia trisch onderzoek is vastgesteld. Daarom werd het rechtbankonder- zoek aangehouden tot 12 oktober. Harold Nleuwpoort (links) en Peter Vasseur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56