Zeeland PZC 17 Rabo stelt bouw kantoor uit Tour de France WALCHEREN 18 en 19 21 BANK 'Miljoeneninvestering in tijden van economische crisis niet passend' Drie Nieuwe Dijken van panden Vandaag gesprek over Ondernemingshuis Fietsster gewond bij botsing brommobiel Deel Nieuwlandseweg wordt verlegd almanak 'De mensen zullen de postbodes toch niet laten vallen?' Frida Goedemondt- Smeeing kan het schilderen niet laten Dinsdag 14 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl De directie van de Rabobank Walcheren/Noord-Beveland moet kosten besparen. Het investeren in een nieuw cen traal kantoorpand in Middelburg wordt daarom gegeven de onze- kere economische tijden 'onaan vaardbaar' genoemd. door Theo Ciele MIDDELBURG - De Rabobank Walcheren/Noord-Beveland heeft de bouw van een nieuw centraal kantoor in Middelburg voor onbe paalde tijd uitgesteld. De bank voorziet lagere bedrijfsre sultaten doordat de marges teruglo pen en er minder hypotheken wor den verstrekt. „Dit betekent dat de bank strak moet sturen op kosten. Inmiddels is hiertoe een bespa ringsprogramma opgezet. Een for se investering in nieuwbouw past niet op dit moment", aldus de di rectie van de Rabobank Walche ren/Noord-Beveland in een persbe richt. Commercieel-directeur Sylvia Bal spreekt nadrukkelijk van uitstel en niet van afstel. Maar wanneer nieuwbouw weer aan de orde komt, hangt af van de duur van de economische crisis. De Rabobank zegt zich goed staande te weten houden 'in de turbulentie van de markt. Maar dat het economische tij tegenzit, merkt de bank ook bij haar klanten. „Wij zijn een coöpe ratieve bank en zijn er in de eerste plaats voor onze klanten. In deze tijd pas het niet om miljoenen te investeren in een nieuw kantoorge bouw. We willen al onze aandacht op de klanten richten", aldus direc teur Bal. In december maakte de Rabobank bekend voor Middelburg te heb ben gekozen. Met de gemeente was de Rabobank in gesprek over de definitieve keuze voor de bouw van het nieuwe kantoor. De bank was nog geen verplichtingen aange gaan tegenover de gemeente. Ook was al een architectenbureau geko zen. Echter, Voorlopig blijft de Ra bobank Walcheren/ Noord-Beve land vanuit het bestaande centrale kantoor aan de Lange Zelke in Vlis- singen opereren. Het uitstel van de bouw van het centrale Rabobankkantoor is de tweede tegenslag binnen veertien dagen voor de gemeente Middel- burg. Op 30 juni zette het bestuur van de Kamer van Koophandel de bouw van het Ondernemingshuis in het Stationsgebied op losse schroeven. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ineens scheuren automobilisten een stuk zachter over de Nieuwendijk... ledereen kijkt dezelfde kant op: die van Dert. De panden zijn, na twee jaar keihard slopen en verbouwen en daarvoor tien jaar leegstand en verpaupering, eindelijk klaar. „En wat zijn ze geweldig mooi geworden", rea geert Hans Dert die de panden in 1997 verkocht. Natuurlijk is hij al wezen kijken op de plek waar zijn familie generaties lang fotomateriaal, audio- en videoapparatuur, platen en spreekmachines aan de man bracht. „Ik heb tijdens de sloop zelfs bovenop het dak gestaan. De bouwvakkers heb ben prachtig werk geleverd, maar zeker ook de architecten. Het meest linkse pand, nummer 35, ons oude woonhuis, heeft een heel eigen stijl ge kregen. Dat waardeer ik, dat ze de boel niet heb ben proberen na te bouwen. Na de oorlog, toen we er door zes granaten uit zijn geschoten, was de gevel toch niet origineel meer. Het huis met het torentje verkeert nu juist in meer originele staat dan vlak na de oorlog. Schitterend!" Ook het middelste pand is in ere hersteld. Zelfs de oude spiltrap is gerestaureerd. Dert heeft wel eens gehoord dat die spil een mast van een schip is geweest. „Een reder zou daar destijds hebben gewoond. Wij kochten het in 1967 van.de gezus ters Hollebrandse, die er lingerie en kanten kleed jes verkochten. En ik weet zélfs nog dat het heel vroeger Au Bon Marché heette." De panden zijn nog niet verkocht, maar over die met het torentje is projectontwikkelaar Marsaki in onderhandeling met mensen die er een pen sion in willen beginnen. foto Lex de Meester MIDDELBURG De gemeente Middelburg praat van daag met de Kamer van Koophan del over de mogelijkheden alsnog het Ondernemingshuis langs de Ka- naalweg te bouwen. Gisteravond besloot de gemeenteraad voor twee jaar (mede) garant te staan voor de huuropbrengst van het On dernemingshuis dat door de Ka mer van Koophandel zou worden gebouwd. Binnen de Middelburgse raad klonk wel teleurstelling over de late reactie van de provincie na dat de Kamer van Koophandel pro blemen rond de exploitatie op tafel had gelegd. MIDDELBURG Een 55-jarige fietsster uit Middel burg raakte gistermiddag gewond aan haar hoofd bij een ongeluk in haar woonplaats. De vrouw, die richting Londense- kaai fietste, kreeg rond 14.55 uur op de driesprong van Kaaienroute en Stationsstraat in haar woonplaats geen voorrang van een 22-jarige Mi- delburger op een brommobiel. De bestuurder van de brommobiel kwam uit de richting Houtkaai en sloeg linksaf naar de Konïngsbrug richting Stationsstraat. De fietsster is met een ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. MIDDELBURG Rijkswaterstaat is begonnen met de reconstructie van de Nieuwland seweg in Middelburg. De weg tus sen tussen de spoorwegovergang en de Torenweg wordt een stukje verschoven. De werkzaamheden duren tot 7 augustus. Het fietspad langs de weg, aan de zijde van Dau- wendaele, wordt definitief afgeslo ten. Fietsers worden omgeleid via de Kruitmolenlaan. Ook de weste lijke afrit naar de Torenweg wordt enkele nachten afgesloten.' De werkzaamheden houden verband met de aanleg van de N57. Tip? redactie@pzc.nl De mannen in huis volgen de Tour de France. Maar ja, die hebben ook nog an dere bezigheden en verplichtingen dus kunnen ze niet elke etappe op de voet volgen. Twitter en internet worden ingezet om de etappe uitslag zo snel mogelijk te we ten te komen. Ook mama is een besmet met een milde vorm van Tourkoorts en wist gisteren de heren te vertellen wie de etappe ge wonnen had. „Een of andere Moyenne. Maar ik weet echt niet meer van welke ploeg hij is." De oudste zoon wist te ver tellen dat moyenne de franse vertaling is van gemiddelde (snelheid). Gisteren was het rustdag, alle tijd voor moeder om het Frans bij te spijkeren voor de etappe van vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55