van de Rabobank-formatie Denis Mentsjov hervindt motivatie na beroerde eerste Tourweek 27 Rustdag weg te cijferen' Limburg overhandigt UCI bidboek WK Piet Rooijakkers is weer thuis Meeste fanmail voor Armstrong en Boonen dinsdag 14 juli 2009 nog altijd vertrouwen in hem mo gen hebben." De teleurstelling van de eerste Tourweek heeft hij inmiddels ach ter zich gelaten. Niermann wil al leen nog maar vooruitkijken, al is dat niet eenvoudig in een Tour waarin Rabobank onder vuur ligt. Behalve de sportieve malaise blijft de betrokkenheid bij de Weense dopingaffaire de ploeg achtervol gen. „Ik probeer alle ophef zoveel mogelijk te negeren, maar dat is las tig als je er voortdurend mee wordt geconfronteerd. Ik was er ook bij in de Tour waarin Rasmus sen naar huis werd gestuurd. Dat was min of meer hetzelfde. De in stanties die daarvoor bevoegd zijn, moeten maar uitzoeken wat er in Wenen is gebeurd. Dat moeten we accepteren", zegt Niermann, wiens contract bij Rabobank na dit sei zoen afloopt. „Ik voel me gewaar deerd bij deze ploeg." LIMOGES - Denis Mentsjov kende een moeilijke eerste tourweek. Van de zelfverzekerde Rus die soeve rein naar de eindzege reed in de Ronde van Italië leek niet veel over. Op de rustdag in Limoges maakt de kopman van de Rabop- loeg de balans op: „Het gaat niet zoals we verwacht hadden." Aan de vooravond van de Ronde van Frankrijk was het zelfvertrou wen groot. „We gaan voor het geel", zei Laurens ten Dam die veel werk deed voor Mentsjov. Na ne gen ritten bezet Mentsjov nu de 27e plaats, de achterstand op het koppel Contador/Armstrong be slaat een kleine vijf minuten. „Het podium in Parijs?" Mentsjov zucht even. „Alles is mogelijk, maar we moeten realistisch zijn. Het wordt heel moeilijk." Het ging al mis in Monaco waar hij veel te veel tijd verloor in de lastige individuele tijdrit. „Ik was er al bang voor, het was 'tricky'. Ik kwam ritme tekort. Na de Giro heb ik geen wedstrijd meer gereden. Dat was fysiek ook niet mogelijk. De weken ervoor heb ik wel hard getraind, maar het was niet genoeg." De dagen erna volgde een val in de ploegentijdrit, terwijl hij in Barcelo na nog eens tijd verloor omdat hij, te veel naar achteren in het pelo ton, de weg geblokkeerd zag na een tuimeling voor hem. Het laat ste tijdverlies werd hem aangere kend door ploegleider Erik Breukink. „Ik heb het een paar da gen moeilijk gehad na die val. Li chamelijk, maar vooral mentaal. We verloren te veel tijd. Ik had er moeite mee de motivatie te hervin den. Pas in de bergen is het goede gevoel weer een beetje 'teruggeko men. Er zijn meer renners die te veel tijd hebben verloren, zoals Sas- tre, zoals Evans. Of we eens moe ten praten om een pact te sluiten? Soms is praten niet eens nodig." Andy Schleck MAASTRICHT De Provincie Limburg heeft giste ren het bidboek voor het WK wiel rennen 2012 overhandigd aan Pat McQuaid. Gedeputeerde Odile Wolfs gaf de voorzitter van de in ternationale wielrenunie daarbij een toelichting. De Provincie Lim burg is samen met acht Limburgse gemeenten (Maastricht, Sittard-Ge- leen, Heerlen, Landgraaf, Beek, Val kenburg aan de Geul, Margraten en Eijsden) één van de drie kandida ten voor het WK. De twee andere gegadigden zijn Genua in Italië en Hooglede in België. AMSTERDAM Piet Rooijakkers is gisteren terugge keerd in Nederland. De wielrenner van Skil-Shimano kwam tijdens de ploegentijdrit van de Ronde van Frankrijk ten val. Hij liep daarbij een drievoudige breuk in zijn lin keronderarm en een breuk in zijn rechterringvinger op. Hij onder ging in het ziekenhuis in Montpel- lier een operatie aan de onderarm, die zeven uur in beslag nam. Hij moest daarna nog enkele dagen in Frankrijk blijven. Hij gaat nu in ei gen land verder aan zijn herstel werken. LIMOGES Lance Armstrong en Tom Boonen hebben tijdens deze Ronde van Frankrijk tot nu toe de meeste fan mail gekregen. Dat blijkt uit een on derzoekje van de Franse krant L'Equipe. De deelname van de Bel gische renner was lange tijd onze ker omdat Boonen voor de derde keer werd betrapt op cocaïne. De Tourorganisatie wilde hem weren, maar hij kreeg van het Franse olympisch comité toch toestem ming -om mee te doen. Lance Armstrong maakte dit jaar zijn ren tree in de ronde. door Mart Smeets Er staat een mevrouw in te slaan. Golf dus. Ze heeft een abominabele swing, maar haar kleren zijn wel gekozen. Ze bekijkt de wereld om zich heen met enig dédain rond de Franse neus en besluit met de opmerking dat er vreemde dingen gebeuren op 'haar' golfcourse. Ze wijst met een speciaal handge baar naar de kleine meute die rond de renners van Saxo Bank hangt. Mannen in half korte, vooral lelijke broeken en sandalen, een remedie tegen de liefde en goede smaak, dat zeker. Hoe het kan, weet niemand maar de organisatoren van de ASO heb ben de ploeg van Bjarne Riis in dit half mondaine golf resort neerge zet. Wielrenners en golfbanen: dat vloekt. De persconferentie begint vroeg, voor vele volgers te vroeg. Het is vijf over tien en Riis begint met een zucht. Op de achtergrond slaat de gegoe de burgerij van Limoges af Het knetterende geluid van hard ge raakte golfballetjes overstemt de weldadige stiltes die de Deen in zijn statements laat vallen. Eigenlijk valt er weinig te zeggen, merkt hij op. Zijn renners knikken in koor. Er wordt heel even gepraat over het gebruik van oortjes en dan mag iedere renner zich zodanig op stellen dat er spontaan gespreks- groepjes ontstaan. De renners doen hun best iets spannends te vertellen, maar dat lukt maar zelden. Een luie landerigheid velt de mees te aanwezigen. De Schleck-broertjes roepen om beurten dat ze niets gaan doen. Zitten in een schommelstoel, dat is ongeveer het meest interessante in het bestaan van Andy Schleck die ochtend. Eigenlijk valt hij tijdens de korte gesprekjes al in slaap. Stuart O'Grady houdt het na zeven minuten al voor gezien; niemand wil iets van hem weten. Hij zit en staart. Zijn sproeten dommelen al in. Nu hijzelf nog. Alleen Fabian Cancellara heeft nog toehoorders' zijn Schwizerdütsch zingt tussen de zeventiende en achttiende hole door. Hij heeft zijn momenten van glorie al gehad, zegt hij. Hij gaat zich opmaken voor het WK in zijn land. Dan zwijgt verder iedereen en al les. Een bijna vochtige warmte valt over de aanwezigen en de golfbaan heen. Vogels willen niet meer tsjilpen, een konijn schiet weg in een bos schage. De Franse mevrouw mist driemaal haar afslag, de renners sloffen naar hun kamers. De consensus van meningen: de Tour is saai en we krijgen een nog saaiere tweede week. De luiken gaan voor de vensters. Rustdag in Limoges. Grischa Niermann wil het liefst tot het einde van zijn carrière bij Rabobank blijven. foto Wessel van Keuk/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49