zeeland 21 Stichting zoekt gulle gevers voor weeshuis Fietsersbond betreurt uitblijven tunneltjes VISSER FRUIT DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND Rabobank Walcheren/N-Beveland schrapt nieuwbouw in Middelburg B DEZE WEEK: Aardbeienper doos 1,00 Alle slasoorten 2 kroppen 1,00 Trostomaten1 kilo 1,00 Bananen1 kilo 1,00 Ananassen (dubbel zoet)per stuk 1,00 Nectarines 1 kilo 1,00 Pitloze druiven (blauw of wit)per doos 1,00 Witlof 1 kilo 1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 VROUWENPOLDER Woensdag 12.00 - 20.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winket in Kapelle (naast de Aldi) dinsdag 14 juli 2009 Het Milhous Jayakody Children Home, zoals het weeshuis van de Stichting Netherlands Sri Lanka officieel heet, is eind juni geopend. De stichting zoekt nog donateurs voor de exploitatie. foto Stichting Netherlands Sri Lanka door Frank Balkenende goes - Het hele dorp liep uit, eind juni bij de opening van het wees huis van de Stichting Netherlands Sri Lanka, waarvan vier Goesena- ren de kar trekken. Zelfs de Srilan- kaanse aartsbisschop kwam langs om het weeshuis in te zegenen. Toch is de stichting is er nog niet. Om het weeshuis in Pamunugama draaiende te houden, is extra geld nodig. „We waren op de goede weg met de kosten voor de exploitatie, maat er doemde een tegenvaller op", zegt penningmeester Theo Schou- wenaar van de stichting. Per maand is 750 euro nodig om twin tig weeskinderen onderdak te ge ven, te verzorgen, te voeden en on derwijs te geven. De stichting had gehoopt op een bijdrage van de Srilankaanse over heid van 3,75 euro per maand per kind. Dat geld komt ook wel, maar pas over vijf jaar. „De regering wil eerst zien of het weeshuis levens vatbaar is", zegt Schouwenaar. Via donateurs komt nu zo'n 325 eu ro per maand binnen, een vast be drag dat de stichting voor de ko mende vijfjaar garandeert. Dat is nog niet de helft van het begrote exploitatiebedrag, maar alle bed den in het weeshuis zijn dan ook niet bezet. „Momenteel wonen er elf weeskin deren, voornamelijk kinderen die hun ouders bij de tsunami in 2004 hebben verloren. Er is dus nog ca paciteit en dat betekent dat er nu minder geld nodig is om het wees huis te laten draaien", zegt stich tingsvoorzitter Ria Milhous. Om te voorkomen dat het wees huis vroeg of laat in geldnood komt, heeft de stichting beloofd de donateurwerving voort te zetten. Toch verwacht ze ook een bijdrage van de plaatselijke bevolking in Pa munugama en omstreken, een plaatsje benoorden de hoofdstad Colombo. Schouwenaar: „We hebben ge merkt dat mensen, ook al hebben ze zelf niet veel, iets willen bijdra gen. Meestal gebeurt dat in natura. Bijvoorbeeld een zak rijst. Kijk, dat scheelt ook in de kosten." De dagelijkse leiding in het Mil hous Jayakody Children Home, zo als het weeshuis officieel heet, is in handen van katholieke zusters. The Sisters of Mary Immaculate lea sen gebouw en inrichting voor het symbolische bedrag van één roepie per maand. Ofwel, nog geen euro cent. De bouw van het weeshuis, dat voor Srilankaanse begrippen bijna een driesterrenhotel is, kostte 120.000 euro. www.stichtingnetherlandssrilanka.nl GOES - De afdeling Bevelanden van de Fietsersbond betreurt dat Goes voorlopig geen fietstunnels aanlegt bij het Nansenplein in Goes-Zuid, ter hoogte van McDonald's. Vol gens de bond heeft Goes verwach tingen gewekt bij fietsers, met na me uit de gemeente Borsele. Goes had de fietstunnels enkele ja ren terug min of meer toegezegd na een ongeval met dodelijke af loop. De gemeente ziet daar voorlo pig vanaf omdat de aanleg zeven miljoen euro kost. Er zijn goedko pere alternatieven, zeggen burge meester en wethouders. In de afwe ging speelt ook mee dat Goes be drijventerrein Poel V wil ontwikke len aan de andere kant van de Del taweg en de gemeente niet precies weet hoe die aansluiting straks wordt en of de fietstunnels dan niet op een verkeerde plek liggen. Daarom worden vooralsnog tijdelij ke maatregelen op de Anthony Fok kerstraat getroffen: de westelijke fietsoversteek bij het Nansenplein vervalt, de oostelijke wordt twee richtingsverkeer, de fietspaden op de rotonde krijgen een blauwe -kleur en er komen ledverlichting en extra borden. middelburg - De Rabobank Walcheren/Noord-Beveland heeft de bouw van een nieuw centraal kantoor in Middelburg voor onbe paalde tijd uitgesteld. De bank voorziet lagere bedrijfsre sultaten doordat de marges teruglo pen en er minder hypotheken wor den verstrekt. „Dit betekent dat de bank strak moet sturen op kosten. Inmiddels is hiertoe een bespa ringsprogramma opgezet. Een for se investering in nieuwbouw past niet op dit moment", aldus de di rectie van de Rabobank Walche ren/Noord-Beveland in een persbe richt. Commercieel-directeur Syl via Bal spreekt nadrukkelijk van uitstel en niet van afstel. Maar wan neer nieuwbouw weer aan de orde komt, hangt af van de duur van de economische crisis. „In deze tijd past het niet om miljoenen te in vesteren in een nieuw kantoorge bouw. We willen al onze aandacht op de klanten richten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47