i8l zeeland 'Zolang ze mij er niet 'Als die weg Vandalisme oorzaak problemen zomerveer Hansweert-Perkpolder Caravan brandt uit Eis: werkstraf 240 uur voor steken in Goese discotheek Brandweer rukt uit om kraai te redden Kerkdienst tussen de DMC neemt Morres kalfjes in Wissenkerke over voor 9,4 miljoen van de reepe Actie tegen misbruik van huisartsenpost dinsdag 14 juli 2009 Gaat de Abbekindersezand- weg bij Kloetinge dicht voor sluipverkeer, dan zijn veel automobilisten de dupe. Ze sluipen niet voor niets. door Harmen van der Werf Het is maandagochtend even na achten spitsuur op de Abbekinder- sezandweg. De éne na de andere auto komt voorbij. Veel taxibusjes rijden er ook. Het is dui delijk, dit is een populaire route, te populair eigenlijk voor een ge woon polderweggetje. Maar iedereen heeft zo zijn reden niet via één van de hoofdwegen te rijden. Lizette Lepoeter komt uit Schore. Ze werkt bij de vlakbij gele gen zorginstelling Emergis. Ze be kent elke werkdag de sluiproute te nemen. „Standaard, alleen als het glad is, rij ik via 's-Gravenpolder naar Emergis." Lizette kent dus dé alternatieve route die waterschap Zeeuwse Ei landen na de (eventuele) sluiting van onder meer de Spaanweg en Abbekindersezandweg voor door gaand verkeer wil promoten. Dat blijkt ook wel nodig. Een werknemer van lijmfabriek Bi son stopt. Hij woont in Tholen en rijdt vanaf knooppunt Vierwegen, de A58-afslag bij Kapelle, altijd via de polderwegen naar zijn werk plek in Goes-Zuid. Om de files te vermijden. „Kun je vanaf Vierwe gen ook via 's-Gravenpolder? Dat wist ik niet." Het waterschap heeft duidelijk nog wat missiewerk te doen. Het is zeer de vraag of dat zoden aan de dijk zal zetten. Wilma Kodde is werkzaam bij Emergis en komt uit Zierkzee. Ze geeft aan waar de schoen wringt in Goes, bij de af slag Goes-Zuid. „Als ik vanuit Zie- rikzee kom en op het viaduct bij Goes-Zuid al een file zie staan, ga ik altijd rechtdoor, via de A58, af slag Kapelle, en de polderwegen." Een taxichaufifeuse houdt halt. Ze rijdt met kinderen van Walcheren naar Emergis. „Als ik niet meer via deze wegen mag, moet ik die kin deren zeker een halfuur vroeger ophalen. Zoveel extra tijd zal dat kosten." Het wordt tegen half negen al wat rustiger. Ralph Gillissen uit Middel burg rijdt vanaf de Abbekinderse zandweg de Oostmolenweg in. Ook hij werkt bij Emergis. Zou hij niet beter de afslag Goes-Zuid kun nen nemen? „Dat is korter, maar zeker niet sneller", weet hij uit er varing. Het verwondert Ralph niks dat de meerderheid van (de weini ge) aanwonenden van de Abbekin dersezandweg van het sluipverkeer af willen. Zal hij zich aan een inrij- verbod houden, als dat er komt? Hij antwoordt eerlijk. „Zolang ik er niet op word aange sproken, blijf ik deze route ne men." door Harmen van der Werf hansweert - Het zomerveer tus sen Hansweert en Perkpolder heeft te kampen met vandalisme bij de afmeerplaats in Hansweert, waardoor het veerschip Onderne ming in elk geval tot morgen niet kan varen. De veerdienst is sinds 1 juli weer in bedrijf Sindsdien is het verschillen de keren voorgekomen dat de tou wen waarmee de Onderneming in Hansweert moet vastmaken aan de afmeerponton, waren doorgesne den of helemaal verdwenen. „Om op onze plek te blijven liggen, moe ten we dan geregeld achteruitslaan met onze schroef', vertelt schipper Laurens de Brouwer. „Dat is niet goed voor de keerkoppeling, bleek vorige week. Die ging vlak voor Perkpolder kapot. Een jacht heeft ons gelukkig naar binnen kunnen brengen." De Brouwer zegt duizenden euro's schade te hebben en reizigers zijn de dupe. Het veer Perkpolder-Hansweert is populair. De tarieven zijn vrij laag dankzij bijdragen van de gemeenten Hulst en Reimerswaal. Sinds 1 juli voe ren al 500 mensen mee. THOLEN - Aan de Oude Werf in Tholen, in de wijk Havenfront, is gisteroch tend een caravan volledig uitgebrand. Het vuur werd rond acht uur ont dekt, waarna de brandweer snel ter plaatse was. De eigenaar kon meteen vertellen dat er geen gasflessen in caravan aanwezig waren. Het blussen duurde daarna nog drie kwartier. foto Lourens Riemens middelburg - Een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes maanden. Die straf moet een 36-jarige inwoner van Terneuzen krijgen, zei gisteren offi cier van justitie W. Suijkerbuijk. De Terneuzenaar stak op 8 novem ber vorig jaar in een Goese disco theek een Goesenaar met een glas in zijn hals. Volgens de officier was hier sprake van poging tot doodslag. Recht bankvoorzitter J. Hopmans hield de Terneuzenaar voor dat het glas VIDEO UBUNTU Het openluchtspel Ubuntu in Goes is komend weekeinde nog vier keer te zien. video op www.pzc.nl/afrikajaar HET MEEST CELEZEN 1 Rabo stelt bouw kantoor uit 2 Hansweert-Perkpolder uit de vaart 3 Caravan brandt uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto de halsslagader van de Goesenaar op een haartje na had gemist. „U had hem zo dood kunnen steken." De verdachte zei dat hij zich niets meer kon herinneren van het voor val. Uit getuigen verklaringen bleek dat de man 'om niets' hjd uitgehaald met het glas. De officier wilde geen celstraf ei sen omdat de man dan zijn baan verliest. Raadsman A. Sol vroeg de rechtbank het voorwaardelijk deel van de straf te beperken. Uitspraak 27 juli. COLIJNSPLAAT De brandweer van Noord-Beveland is gisterochtend uitgerukt om een kraai te redden. De vogel zat met zijn kop vast onder een sierstuk op het dak van een herenhuis aan de Havelaarstraat in Colijnsplaat. WISSENKERKE HULST SCHQENMQDE fl Landbouworganisatie ZLTO en de gezamenlijke kerken van Noord-Be veland houden zondagavond een boerderij-kerkdienst op het erf van Marco en Martine Geelhoed aan de Vlietenburg 5 in Wissenkerke. Dominee Fini van Zoelen uit Kam perland leidt de dienst met het the ma 'water dat leven geeft'. Voorzit ter Cees van der Maas van de ZLTO Noord-Beveland vertelt vanaf 19.00 uur iets over het boerenbestaan in deze tijd. Het jongerenkoor De Vlis- singers zingt een aantal liederen. Kinderen kunnen tijdens de dienst tekenen en kleuren tussen de kalf jes. De collecte, die wordt ingeza meld door leden van klederdracht vereniging Ons Boeregoed, gaat naar een ontwikkelingsproject in Niger. De Mandemakers Groep (DMG) uit Waalwijk heeft Morres Wonen uit Hulst voor bijna 1,7 miljoen euro overgenomen. Verder heeft DMG volgens informatie uit het Kadaster zo'n 7,7 miljoen betaald voor het onroerend goed van de Morres Groep. Morres Wonen en de Mor res Groep hadden een schuld van ongeveer 24 miljoen euro bij de Fortis Bank en de Rabobank. Van het geld dat DMG op tafel legt voor de overname, gaat anderhalf mil joen euro naar de banken. Volgens het faillissementsverslag van cura tor Steven van Boven had Morres sinds 2005 te kampen met teruglo pende netto-omzetten. De omzet bedroeg in dat jaar nog 75 miljoen euro, maar in 2008 was het nog 46,5 miljoen euro. THOLEN De huisartsenpost in Bergen op Zoom, waar ook inwoners van de gemeente Tholen gebruik van ma ken, begint een posteractie om on rechtmatig gebruik tegen te gaan. De post heeft het aantal 'klanten' de afgelopen jaren flink zien stij gen. Veel mensen komen met klachten, die best een dagje kun nen wachten. Ondanks de inzet van extra huisartsen en doktersas sistenten dreigt de echte spoed- zorg daardoor in het gedrang te ko men. Door middel van posters wil de huisartsenpost haar spoedeisen de karakter nog eens benadrukken. Mensen met klachten, die een dag je kunnen wachten, horen overdag naar de eigen huisarts te gaan. De posters zijn aangeboden aan huis artsen en andere organisaties. Donja Odijk bron Waterschap Zeeuwse Eilanden Aantal voertuigen per etmaal Kloetinge Kapelle Biezelinge 's-Heer Abtskerke i 's-Gravenpolder Abbekindersezandweg in de spits. door Harmen van der Werf Met angst en beven zien aanwonenden van de Abbekindersezand weg elke werkdag stoe ten auto's voorbijkomen. „Hoe moet ik mijn kinderen fatsoenlijk naar school brengen?", vroeg een moeder zich onlangs af op een in formatiebijeenkomst van het water-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44