Zeeland PZC Plek Goese Lyceum blijft omstreden Tour de France BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 Natuurlijke lichtshow ra f i TAXATIEDAG KUNST ANTIEK Vier jaar cel voor oplichter almanak 'Zolang ze mij er niet op aanspreken, blijf ik hier rijden' Stichting zoekt gulle gevers voor weeshuis Dinsdag 14 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SCHOOL Aantal Kloetingenaren en bewoners van Goes-Oost ageren tegen bouw op De Weitjes Een aantal Kloetingenaren blijft tegen de bouw van het Goese Lyceum op De Weitjes. Ze vin den dat de gemeente de belofte moet nakomen de groene buf fer tussen hun dorp en Goes in stand te houden. door Frank Balkenende GOES - Tijdens een informatiebij eenkomst, gisteren in Amicitia in Kloetinge, kreeg het college van bur gemeester en wethouders kritische vragen over het opofferen van de groene buffer. De gemeente heeft namelijk indertijd beloofd dat De Weitjes groen blijven. Er ligt zelfs nog een stadsparkachtig plan voor in de la. Bewoners wilden weten op welk moment ze bezwaar kun nen maken tegen de bestemmings planwijziging. Ook enkele bewo ners van de De Graaffstraat lieten weten liever geen schoolgebouw (met 1600 leerlingen) voor hun neus te willen zien. Een ander punt: de gemeenteraad stelt donderdag een Landschapsont wikkelingsplan vast, waarin De Weitjes als groengebied worden aangemerkt. Wat is zo'n plan dan waard? Wethouder Rinus Diele- man was daarin duidelijk: „Een be stemmingsplan, waarin meer func ties in een gebied worden bekeken, gaat boven een landschapsontwik kelingsplan." Het college legde nog een keer zijn argumenten op tafel om de belofte te breken en op De Weitjes het Goese Lyceum (mavo, havo en vwo) te bouwen. Herbouw op de huidige plek aan de Van Dus- seldorpstraat kan wel, maar de tijde lijke huisvesting tijdens de bouw kost negen miljoen euro. Wegge gooid geld, vindt wethouder So phie van 't Westeinde. Het Goese Lyceum vindt het een goede loca tie, dichtbij de sportvelden (zijn al op De Weitjes), dichtbij de vm- bo-poot Goese Lyceum en niet te ver van openbaar vervoer. Voor de gemeente geldt als voordeel dat ze de kavel op De Weitjes al bezit. Wethouder Dieleman nodigde ver tegenwoordigers van dorps- en wijkverenigingen in Kloetinge en Goes-Oost uit mee te praten over de verdere invulling van de kavel. Donderdag neemt de gemeente raad een besluit. Een minderheid van CDA en GroenLinks is tegen. GOES - Ga deze week niet te vroeg naar bed, want de weersvooruitzichten zijn gunstig. Tus sen elf en twaalf uur maakt u de meeste kans om aan de noordelijke hemel het fenomeen 'lichtende nachtwolken' tot u te laten komen. Kloetingenaar Jan Koeman van de Volksster renwacht Philippus Lansbergen legde het ver schijnsel zondagavond vast vanuit zijn dak raam. Deze wolken bevinden zich op tachtig kilometer hoogte en bestaan hoogstwaar schijnlijk uit meteorietenstof, waarop ijskristal len zijn gecondenseerd. In de zomermaanden staat de zon in een juiste hoek om deze wol kenstructuren zichtbaar te maken. Bij heldere nachten ontstaat zo een ware lichtshow. foto Jan Koeman a! 1 ZEEUWS VEILINGHUIS SLOT BAARLAND vrijdag 17 juli van 13.00 - 17.00 uur Vrijblijvend kunt u uw kunst en antiek laten taxeren en evt. aanbieden voor veiling, zoals: Schilderijen, Chinees porselein, zilver, sieraden, antieke boeken, Art-Deco, bodemvondsten, tegels, klokken, munten, speelgoed, etc. Grote stukken kunnen evt. d.m.v. foto's ruw worden getaxeerd. I Locatie: Slotstraat 7 Baarland www.zeeuwsveilinghuis.nl Tel. 0118 - 650 6801 MIODELBURC - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 31-jari- ge Vlissinger veroordeeld tot vier jaar cel. Twee weken geleden eiste de officier van justitie zes jaar te gen de ex-directeur van het Wal- cherse uitzendbureau AWU Bouw. De man lichtte de afgelopen jaren tal van bedrijven op. Hij huurde bij hen dure bouwmachines en ma terialen zoals heftrucks, kranen'en aggregaten zonder te betalen. De Vlissinger moet ook de geleden schade, 106.353,52 euro, vergoeden. Tip? redactie@pzc.nl De mannen in huis volgen de Tour de France. Maar ja, die hebben ook nog an dere bezigheden en verplichtingen dus kunnen ze niet elke etappe op de voet volgen. Twitter en internet worden ingezet om de etappe-uitslag zo snel mogelijk te we ten te komen. Ook mama is inmiddels besmet met een milde vorm van Tour koorts. je hoeft bij haar bijvoorbeeld niet meer aan te komen met uitleg over gevleugelde uitspraken van de Tour-commentatoren van de NOS. Lin- keballen, met open hol rijden, treintjes vormen... vaktaal is haar al lang niet vreemd meer. Ze wist de heren eergisteren ook te ver tellen wie de etappe had gewonnen. „Een of andere Moyenne. Maar ik weet echt niet meer van welke ploeg hij is." De oudste zoon wist te vertellen dat moyenne de Franse vertaling is van ge middelde (snelheid). Gisteren was het rustdag, alle tijd voor moeder om het Frans bij te spijkeren voor de etappe van vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43