zeeland 21 Gemeenteraad luidt bel voor eerste ronde Vlissinger krijgt mogelijk tbs Stichting naarstig op zoek naar sponsors DMG neemt meubelbedrijf Morres over voor 9,4 miljoen euro Expositie van mandala's in de bieb Bingomiddag voor vijftigplussers Drankrijder moet rijbewijs inleveren Spelletjesmiddag met Wandeling met gids opa's en oma's naar Bommenede dinsdag 14 juli 2009 Onlangs maakte de politiek nog grapjes over het vertrek van de beiaardier. Nu wordt er met moties gedreigd. De strijd om de kiezer is begon nen. Je moet van goeden huize ko- men wil je het verschil horen tussen een voorgeprogram meerd muziekstuk of een 'li ve-uitvoering' van een beiaardier. Tot voor veertien dagen wisten veel inwoners waarschijnlijk niet eens dat Zierikzee een beiaardier had. Maar na het afscheidsinter- view van Kees van Eersel, op dins dag 30 juni in deze krant, werd dat anders. De beiaardier zei het jam mer te vinden dat zijn functie na zijn pensioen niet meer wordt inge vuld. Vooral, omdat deze maatregel de gemeente slechts een paar dui zend euro oplevert en beiaardbe speling toch echt iets is wat bij een monumentenstad als Zierikzee hoort. Op woensdag luidden negen musici, onder leiding van compo nist Mar van der Veer de noodklok. De gemeente is volgens hen 'de weg van de culturele armoede inge slagen'. Het protest kreeg landelijk gevolg met een brandbrief van de Nederlandse Klokkenspelvereni ging en het luiden van de grote klok in de Amsterdamse Zuiderto ren. Toch bleef het die donderdag rustig bij de afscheidsreceptie van Van Eersel. Geen joelende menigte. Geen mobiele eenheid. Daarom ANALYSE door Ton van den Nouweland was het misschien niet zo vreemd dat de politieke partijen diezelfde avond tijdens een commissieverga dering laconiek reageerden op de vraag van PvdA en LSD of het ge meentebestuur geneigd was zijn be sluit terug te draaien. Nee, luidde het antwoord van wethouder Roel van der Wekken en hij moedigde vrijwillige beiaardiers aan zich te melden. PvdA en Christenunie vonden dat een goed idee. De woordvoerder van Alert! grapte met een kwinkslag naar Van der Veer en de moeizame exploitatie van de Grote Kerk, dat er dan maar meteen een stichting Vrienden van de Beiaard moest worden opge richt. Kennelijk hebben de raadsleden sindsdien enkele verjaardagsfeestjes bezocht. Want nu neemt de raad de zaak van de verdwenen beiaar dier ineens wél serieus. Het CDA wil de functie onderbrengen bij cul tuurorganisatie Centree en de Christenunie gaat in de raadsverga dering bij motie afdwingen dat er betaald moet worden voor een beiaardier. In maart zijn de lokale verkiezingen. Kennelijk is de bel voor de eerste ronde in de verkie zingsstrijd gegaan. HULST - De Mandemakers Groep (DMG) uit Waalwijk heeft Morres Wonen uit Hulst voor bijna 1,7 mil joen euro overgenomen. Verder heeft DMG volgens informatie uit het Kadaster zo'n 7,7 miljoen be taald voor het onroerend goed van de Morres Groep. Morres Wonen en de Morres Groep hadden een schuld van on geveer 24 miljoen euro bij de For- tis Bank en de Rabobank. Van het geld dat DMG op tafel legde voor de overname, is anderhalf miljoen euro naar de banken gegaan. Vol gens het faillissementsverslag van curator Steven van Boven had Mor- ZIERIKZEE Jacqueline Roon exposeert deze zo mer mandala's in kleurpotlood en gemengde techniek, in de bieb in Zierikzee. Mandala's zijn cirkelvor mige afbeeldingen en zijn zowel ge ometrisch als intuïtief getekend. Roon is tekentherapeut in Zierik zee en geeft les in mandala's teke nen. Haar expositie is te zien tot half augustus, tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. GOES - Het hele dorp liep uit, eind juni bij de opening van het weeshuis van de Stichting Netherlands Sri Lan ka, waarvan vier Goesenaren de kar trekken. Zelfs de Sri Lankaanse aartsbisschop kwam langs om het wees huis in te zegenen. Toch is de stichting er nog niet. Om het weeshuis in Pamunugama draaiende te houden, is extra geld nodig. „We waren op de goede weg, maar er doemde een tegenvaller op", zegt penningmeester Theo Schouwenaar van de stichting. Per maand is 750 euro nodig om twintig weeskinderen onderdak te ge ven, te verzorgen, te voeden en onderwijs te geven. De stichting had gehoopt op een bijdrage van de Sri Lankaanse overheid van 3,75 euro per maand per kind. Dat geld komt ook wel, maar pas over vijfjaar. „De rege ring wil eerst zien of het weeshuis levensvatbaar is", zegt Schouwenaar. Via donateurs komt nu zo'n 325 eu ro per maand binnen, een vast bedrag dat de stichting voor de komende vijfjaar garandeert. Dat is nog niet de helft van het begrote exploitatiebedrag. De dagelijkse leiding in het Milhous Jayakody Children Home, zoals het weeshuis officieel heet, is in handen van katholieke zusters. De bouw van het weeshuis, dat voor Sri Lankaanse begrippen bijna een driesterrenho tel is, kostte 120.000 euro. www.stichtingnetherlandssrilanka.nl door Emile Calon res sinds 2005 te kampen met te- ruglopende netto-omzetten. De omzet bedroeg in dat jaar nog 75 miljoen euro, maar in 2008 was het nog 46,5 miljoen euro. Een onderzoek naar de oorzaken van het faillissement moet nog worden ingesteld. De schuldenlast als gevolg van het afstoten van de filialen in Deventer en Zaanstad is volgens de directie van Morres een van de oorzaken. Ook de huidige economische recessie en de hoge kosten van de back-office van het bedrijf speelden een rol. Vooralsnog zijn er geen tekenen van onbehoorlijk bestuur. ZIERIKZEE De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), afdeling Zie rikzee, houdt vandaag een extra bingomiddag. De vakantiebingo wordt gehouden in het Hervormd Kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee (in gang door het poortje naast de Xe- nos) en begint om 14 uur. Iedereen van vijftig jaar en ouder is welkom. MIDDELBURG - Verpleging in een tbs-kliniek zou wel eens de oplos sing kunnen zijn voor een 31-jarige Vlissinger. De man heeft een in drukwekkend strafblad en wordt verdacht van het beroven van de Middelburgse videotheek Movie- max op 15 november vorig jaar, het bedreigen van een medewerkster van jeugdzorg en het bedreigen van een buurman. De man verscheen gisteren voor de Middelburgse rechtbank. De be roving van de videotheek gaf hij zonder problemen toe. Wel vertel de hij dat de beroving een op- SCHARENDIJKE Van een 35-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland is het rijbewijs ingevorderd. De man werd gisternacht tijdens een alcoholcontrole aan de Julia- nastraat in Scharendijke gecontro leerd op het rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim 2,4 maal te veel alcohol had gedronken. Tegen hem is tevens proces-verbaal opgemaakt. dracht was van een Middelburger bij wie hij een schuld van driedui zend euro had. Die Middelburger is al veroordeeld voor zijn rol bij de overval op de videotheek. Tijdens zijn voorarrest in Torentijd kwam hij die Middelburger weer tegen, vertelde de verdachte aan de rechters. Hij zou door hem en een paar van diens maten bedreigd zijn. Ze wilden dat hij zijn verkla ringen zou intrekken. De bedreigin gen hielden op toen de Middelbur ger werd overgeplaatst naar een ge vangenis in Rotterdam. De Vlissinger zou ook een mede werkster van jeugdzorg hebben be dreigd omdat hij zijn kinderen wil de zien. Volgens de verdachte viel het wel mee met die bedreigingen. Rechtbankvoorzitter J. Hopmans stelde echter dat de vrouw danig onder de indruk was. Ook was ze bang dat hij zijn kinderen wat zou aandoen. Voor dat laatste moest niemand bang zijn, zei hij. „Want mijn kinderen zij-n mijn alles." De officier gaf aan dat verpleging in een tbs-kliniek mogelijk de op lossing is voor die man die psychia trische problemen heeft. Hij wilde echter wachten met het formule ren van zijn eis tot het psychia trisch onderzoek is vastgesteld. Daarom werd het rechtbankonder- zoek aangehouden tot 12 oktober. ssema^8a$ötaasee®»S5iaKeSBBii@)i«isiSBi«^Mse«8888aBW ZONNEMAIRE ZIERIKZEE Op kinderboerderij De Punt in Zie rikzee is morgen een 'opa's en oma's bikkelmiddag'. Kinderen kunnen met hun opa en/of oma naar de kinderboerderij komen om spelletjes te doen, zoals koekhap- pen, eierloop en sjoelen. De spelle tjesmiddag duurt van 13.30 tot 15.30 uur en kost 2,50 euro (2 euro voor leden). De kinderboerderij is te vinden aan de Scheldestraat 3. Gids Digna van den Broek houdt op donderdag 16 juli een wan deling van Zonnemaire naar Bommenede. De wandeling is 7,5 kilometer lang en begint om 9.30 uur bij landschapscamping Kijk Uit aan de Rietdijk 12 in Zonne maire (verzamelen vanaf 9.15 uur) Opgeven via www.zonnemaire.eu of 06 20003780. Kosten 3,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35