Andere verzamelaars d'Antilopen doen niet mee voor spek en bonen i8l van de reepe Kunst in kamer van de burgemeester Dia's kijken over Slot en lopen door het bos Lichtende wolken in de avondlucht Verhalen rond de vuurkorf bij pastorie Alissia wint van haar leraar Vier jaar cel voor oplichter van (bouw)bedrijven dinsdag 14 juli 2009 S door Dewi Gigengack zierikzee - Het koersbalteam van sportvereniging d'Antilopen mag wél meedoen aan het koersbaltoer- nooi van de Senior Games, zegt de organisatie. Maar dan speelt het deels mindervalide team een apart toernooi op aparte matten, met be zoekers die de sport ook eens wil len uitproberen. „Dat gaan wij dus niet doen", stelt Wim Hefti, voor zitter van d'Antilopen. De Koersbalbond Zeeland, die het toernooi organiseert voor het re creatieve programma van de Se nior Games, heeft dat als alterna tief aangeboden aan d'Antilopen. De vereniging wil aan het reguliere toernooi meedoen om gehandicap te en niet-gehandicapte sporters met elkaar te laten integreren. „Dat kan bij ons al jaren", reageert koers- balbondsecretaris Ludo Taelman. „Op vriendschappelijke toer nooien. Maar de heer Hefti wil het verschil tussen prestatief en recrea tief niet begrijpen." Het koersbaltoernooi van 10 sep tember is prestatief niet recreatief benadrukt Taelman. „We hebben precies 35 minuten voor elk spel, dan is het wisselen en moet het volgende team klaarstaan. Vriend schappelijke toernooien lopen wel eens een half uur uit, maar dat kan bij dit toernooi niet. Bovendien ge beurt het regelmatig dat mensen in een rolstoel een toernooi dat de he le dag duurt, te lang vinden. Dan houden ze halverwege op." „Waar praten we over?", reageert Hefti. „Het is een recreatief toer nooi. Die argumenten zijn kul. Ze moeten gewoon meer hun best doen om gehandicapten te laten meedoen. Met een beetje moeite is veel mogelijk. Ik dacht dat we an no 2009 verder waren." Hefti heeft veel reacties gehad op het artikel over zijn koersbalteam in de PZC. „Ik ben door veel men sen gebeld, zowel leden van de ver eniging als niet-leden, en zowel ge handicapten als niet-gehandicap- ten. Mensen zijn kwaad: dit kan niet." De Senior Games weert gehandi capte sporters absoluut niet, zegt general manager Ton Kienhuis. „In tegendeel: ze mogen meedoen in een separaat toernooi. Op een an dere manier is het niet te realise ren. Kijk maar naar de Olympische Spelen: de Paralympics zijn er niet voor niets." Daar gelooft Hefti niet in. „Ik ben ervan overtuigd dat de Paralym pics over twintig jaar niet meer be staan. Ik zie een ontwikkeling die kant opgaan. Tennisster Esther Vergeer en de Zuid-Afrikaanse hardloper Oscar Pistorius doen nu al mee in reguliere competities." Het koersbaltoernooi van de Se nior Games zal dus zonder d'Anti lopen zijn. Hefti: „Het is een bla mage van de organisatie. Maar we doen óf volledig mee, óf niet. We gaan niet op een apart veldje spe len. Dan ben je een bezienswaar digheid, geen participant." 'Als je wiltkun je natuurlijk de hele dag met Disneyveters en een Disney zonnebril rondlopen. Maar dat is niks voor mij Disneyverzamelaar Willem de Weert 5CH0ENM0DE I ZIERIKZEE Een nieuwe, kunstminnende burge meester gecombineerd met een drukbezochte burgemeesterskamer met ruime wanden. Voor burge meester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland aanleiding om kunstenaars te vragen hun werk in zijn kamer te exposeren. Vandaag worden de eerste kunst werken - van Anna Blom uit Burgh-Haamstede en Cees de Valk uit Zierikzee - geïnstalleerd. HAAMSTEDE Natuurmonumenten houdt van avond een diavoorstelling in slot Haamstede met aansluitend een wandeling door het (normaal ge sproken gesloten) Slotbos en de Zeepeduinen. De diashow gaat over de historie van het slot en be gint om 19 uur. De wandeling is klaar rond 21.30 uur. Deelnemen aan één van de onderdelen kan ook. Aanmelden is gewenst en kan bij de VW Haamstede. SCHOUWEN-DUIVELAND Ga deze week niet vroeg naar bed, want de kans is groot dat er tussen 23 uur en middernacht aan de noor delijke hemel 'lichtende nachtwol- ken' te zien zijn. Die bevinden zich op tachtig kilometer hoogte en be staan uit meteorietenstof waarop ijskristallen zijn gecondenseerd. BURGH Het is al uitgegroeid tot een tradi tie: verhalen rond de vuurkorf. Van avond kunnen liefhebbers van het luisteren naar - of zelf vertellen van - verhalen in Zeeuws dialect te recht in de tuin bij de pastorie aan de Kerkstraat in Burgh. Bezoekers moeten zelf een stoel meenemen. Bij regen wordt verhuisd naar de kerk aan de Ring. Aanvang 19 uur. Goede haring Vandaag op de website: viskraam Merlijn scoort hoog bij haringtest en biedt gemeentebestuur visje aan. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album Yvww.pzc.nl/schouwen-duiveland NIEUWERKERK - Vijfenvijftig leerlingen van OBS Duiveland in Nieuwerkerk en Sjrjansland zijn vorige week geslaagd voor hun 'pionnendiploma': het eerste 'papiertje' voor beginnende schakers. Gisteren ontvingen ze het di ploma, waarna ze hun vaardigheden in de praktijk mochten brengen in een potje simultaanschaken tegen leraar Han van der Made. Eén leerling lukte het hem te verslaan: Alissia Ahrens uit Sirjansland. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 31-jari ge Vlissinger veroordeeld tot vier jaar cel. Twee weken geleden eiste de officier van justitie zes jaar te gen de ex-directeur van het Wal- cherse uitzendbureau AWU Bouw. De man is veroordeeld omdat hij de afgelopen jaren tal van bedrij ven oplichtte. Dat waren vooral kleinere ondernemers die volgens de rechtbank nog steeds uitgaan van de eerlijkheid van hun cliën ten. Hij huurde bij hen dure bouw- machines en materialen zoals hef trucks, kranen en aggregaten zon der te betalen of terug te geven. De Vlissinger moet ook de geleden schade, 106.353,52 euro, vergoeden. Sneeuwwitje met zeven dwergen, Winnie de Pooh en vriendjes, en een heleboel Mickey Mouse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32