PZC 17 Bru moet strand aan dam promoten 18 en t9 23 OPROEP Oud-politicus Henk Schot ziet leefbaarheid dorp achteruit gaan KNRM haalt jachtje Pontje uit de vaart van de Grevelingen door vandalisme TOUÏ dc FïCiUCC 'Functie beiaardier niet naar Centree' Disneyliefhebber Willem de Weert exposeert collectie Dinsdag 14 juli 2009 Mare Polderman laat Thoolse molens draaien Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Bruinisse moet van zich laten ho ren, vindt Henk Schot. Juist nu er in het dorp een leefbaarheids- onderzoek plaatsvindt, is het voor de inwoners tijd om elkaar en de buitenwereld te laten blij ken dat de leefbaarheid in het dorp achteruit holt. door Martijn de Koning BRUINISSE - „Als je vanaf de Greve- lingendam Zeeland in rijdt, staat er een bord 'Welkom in Zeeland' met een verwijzing naar het Grevelin- genstrand. Dat het daar zo goed toeven is. Maar een verwijzing naar het Oosterscheldestrand, met een aan de andere kant, is er niet." Bruënaar en oud-politicus Henk Schot trekt aan de bel. De leefbaar heid in het dorp vliegt achteruit. Kansen worden niet gegrepen. Neem nou de zuidzijde van de Gre- velingendam. Een combinatie van strand, slikken en schorren; kilome ters lang, honderden meters breed. „Ideaal om een hele dag met kinde ren door te brengen", meent Schot. Aardig wat recreanten ken nen de stek, tussen de parkeer plaats aan de Bruse kant en het Grevelingenrestaürant. Op mooie dagen staan er flink wat auto's langs de parallelweg van de dam ge parkeerd van mensen die het ge bied intrekken om te recreëren, pie ren te steken of kokkels te zoeken. Maar er is ruimte voor véél meer bezoekers. „De plek is onbekend", weet Schot. „Promotie wordt er niet voor gemaakt." Het is nog er ger. Bruënaren die van het gebied willen genieten, konden tot voor kort vanaf de sluizen via een pad over de dijk de parkeerplaats aan de rand van het strand bereiken. Dat kan niet meer, nu Bureau Zee weringen de dijk in het kader van veiligheid versterkt heeft en tegelij kertijd het pad liet verdwijnen. „En van de dijk naar beneden gaat ook al bijna niet meer door de nieuwe bekleding", weet Schot. Hij trekt juist nu aan de bel, omdat er een leefbaarheidsonderzoek wordt gedaan onder de inwoners van Bruinisse. „Veel mensen weten dit niet. Die zien stjaks dat het pad weg is als ze die kant eens op wil len." En dan ervaren ze dat Bruinis se weer een stukje verder ingeslo ten is geraakt. Schot: „Straks kun je te voet of op de fiets het dorp niet meer uit. Probeer bij de roton de op de N59 maar eens over te ste ken. Dat gaat ook bijna niet. En nu dit weer. Dat moet anders." Het strand aan de Oosterscheldezijde van de Grevelingendam wordt onder meer gebruikt om kokkels te zoeken. foto Dirk-Jan Gjeltema 5charendijke hamsweert almanak ^^<^.„1 zierikzee Musicus Mar van der Veer, actie voerder voor behoud van de beiaar dier in Zierikzee, vindt het een slecht plan om het bespelen van de carillons onder te brengen bij de culturele stichting Centree. Die ver keert in een experimenteerfase en is afhankelijk van gemeentesubsi die, zegt Van der Veer. Hij reageert hiermee op een voorstel van het CDA. De beiaardier wordt na zijn pensioen niet vervangen. pagina 21: analyse: gemeenteraad luidt bel voor eerste ronde Redders van de KNRM-post in Ouddorp moesten er zondagavond uit voor een schip dat op de Greve lingen aan de grond was gelopen. Het ging om de 7,5 meter lange ka juitzeiljacht Speedy, met twee men sen aan boord. Bij aankomst bleek één van de zeilen vast te zitten. Op de motor varen bleek ook onmoge lijk, want die vertoonde kuren. De Baron van Lynden nam het scheepje op sleeptouw en leverde het af in de jachthaven van Scharen- dijke. Het zomerveer tussen Hansweert en Perkpolder heeft te kampen met vandalisme bij de afmeer plaats in Hansweert, waardoor het veerschip Onderneming in elk ge val tot morgen niet kan varen. De afgelopen dagen zijn afmeertou- wen meerdere malen doorgesne den of zelfs verdwenen. Daardoor moest het schip noodgedwongen achteruit varen, waardoor de keer- koppeling kapot ging. Volgens schipper Laurens de Brouwer loopt de schade in de duizenden euro's. De mannen in huis volgen de Tour de France: Maar ja, die hebben ook nog an dere bezigheden en verplichtingen dus kunnen ze niet elke etappe op de voet volgen. Twitter en internet worden ingezet om de etappe-uitslag zo snel mogelijk te we ten te komen. Ook mama is inmiddels besmet met een milde vorm van Tour koorts. Je hoeft bij haar bijvoorbeeld niet meer aan te komen met uitleg over gevleugelde uitspraken van de Tour-commentatoren van de NOS. Lin- keballen, met open hol rijden, treintjes vormen... vaktaal is haar al lang niet vreemd meer. Ze wist de heren eergisteren ook te ver tellen wie de etappe had gewonnen. „Een of andere Moyenne. Maar ik weet echt niet meer van welke ploeg hij is." De oudste zoon wist te vertellen dat moyenne de Franse vertaling is van ge middelde (snelheid). Gisteren was het rustdag, alle tijd voor moeder om het Frans bij te spijkeren voor de etappe van vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31