Dikbillen zijn klaar voor grote dag zeeland 121 Meer geld nodig voor minima Sluis FOKVEEDAC Erik van de Pol uit Waterlandkerkje doet al 23 jaar mee aan promotie-evenement vleesveesector Speel-o-theek in Hulst sluit na twintig jaar definitief de deuren Gemeente haalt illegale affiches weg Rijbewijs hardrijder in beslag genomen dinsdag 14 juli 2009 De deelnemende dikbillen zijn al gewassen en gescho ren. Het is morgen Fokvee- dag in Oostburg. Dat ge beurt al weer voor de 71ste keer. door Frank van Cooten Erik van de Pol uit Water landkerkje doet al 23 jaar mee. Eerst met vetvee en sinds 1989 met het Bel gisch Wit-Blauw stamboekvee. De bekende dikbillen. Hij heeft er vijf tien waarvan er acht morgen te be wonderen zijn op het parkeerter rein aan de Langestraat voor cultu reel centrum Den Hoekzak. Zoon Michiel heeft ze afgelopen weekein de gewassen en geschoren. Ze moe ten immers piekfijn voor de dag ko men. Niet alleen voor de jury maar zeker ook voor de bezoekers. De fokveedag is voor de vleesvee sector het evenement bij uitstek om zich te promoten bij een groot publiek. „Vroeger waren dergelijke evenementen ook in Sint Jansteen, Axel en Koewacht. Oostburg is de enige die is overgebleven. Wij doen er graag aan mee, mede van wege de gemoedelijke sfeer, maar veel collega's raken de regelgeving een beetje beu. Het is immers voor de meesten een hobby", zegt Van de Pol. „Of het zijn akkerbouwers die een paar dikbillen hebben lo pen op een lapje grond dat niet ge schikt is voor akkerbouw." Erik zeifis ook hobbyboer. Maar wel fanatiek gezien de goedgevul de prijzenkast. Hij heeft al meerde re kampioenen gehad en hoopt Geboend van achteren en van voren. ook met zijn huidige dikbillen ho ge ogen te gooien. De jury selec teert de drie beste. Die gaan in ok tober naar de stamboek nationale keuring in Ermelo. „Vanaf 1995 heb ik met enige regelmaat natio naal kampioenen. Het geheim? door Harold de Puysseleijr HULST - Speel-o-theek Aap, Noot, Mies in Hulst sluit 23 juli na ruim twintig jaar definitief de deuren. Financiële problemen en een chro nisch tekort aan vrijwilligers liggen ten grondslag aan het besluit. De leden van de speel-o-theek krij gen vandaag een brief bezorgd met informatie over het besluit van het bestuur van Aap, Noot. Mies. „We dachten dat we door beperkte re openingstijden het vrijwilligers- tekort konden opvangen, maar zijn tot de-conclusie gekomen dat dit helaas geen oplossing biedt", aldus het teleurgestelde bestuur in die Goede voeding en rust. Koeien houden niet van stress. Alles loopt hier los. En in de winter staan ze in gestrooide boxen. Stressvrij vlees is ook veel lekkerder in de pan. Je proeft echt het verschil." Erik bepaalt zelf met welke bees ten hij meedoet aan de fokveedag. Voor morgen zijn er acht geselec teerd. „Voor mij gaat het erom met welke koeien ik op de keuring ho ge ogen kan gooien." Er zijn in totaal twaalf inzenders met 66 koeien. Behalve de keuring foto Peter Nicolai van het Belgisch Wit-Blauw stam boekvee is er nog een afzonderlijke ring voor demonstraties. Diverse paarden- en koeienrassen worden getoond. Een hoefsmid beslaat paarden en een ganzenhoeder voert een show op. mmmmmvrnrnmiiama door Frank van Cooten brief „Er zijn ook herhaalde pogin gen gedaan om samen met de ge meente een oplossing te vinden, maar ons enthousiasme sprong he laas niet over." De speel-o-theek is gevestigd in ge meenschapscentrum Den Dullaert aan de Sportlaan en is 22 juli voor het laatst geopend van 13.30 - tot 15.30 uur. Iedereen die nog speelgoed in zijn bezit heeft, wordt verzocht dat ui terlijk die dag bij de speel-o-theek terug te bezorgen. De speel-o-theek houdt op de laat ste dag van zijn opening meteen uitverkoop van alle speelgoed, kas ten en computerapparatuur. SLUIS - De gemeente Sluis moet niet minder maar juist meer geld uittrekken om de niet-gebruikers van de bijzondere bijstand alsnog over de streep te trekken. Volgens Henk de Haan van de Ad viesraad Sociale Zaken is in de ge meente Sluis een onrustbarend groot aantal mensen, dat geen be roep doet op de voorzieningen voor de minima, terwijl ze dat wel zouden kunnen doen. Stille armoe de, mensen die volgens de statis tiek onder het sociale minimum zitten, maar die zich geremd voe len om hulp te vragen. „Dat kon je bijvoorbeeld zien bij de eenmalige uitkering die rond de afgelopen jaarwisseling kon wor den aangevraagd. Die eenmalige uitkering van vijftig euro was in april 503 keer uitbetaald terwijl was uitgegaan van 1830 gegadig den." Als het volgens De Haan door voor lichting en individuele hulp zou lukken om deze mensen alsnog bij zondere bijstand aan te laten vra gen waar ze recht op hebben, is dus juist meer geld nodig. Daarom is de adviesraad gekant tegen de aangekondigde bezuiniging op de uitgaven voor de minima (hon derdduizend euro) en op de WMO (zeventigduizend euro). Het college kondigt deze maatrege len aan in de kadernota die don derdag wordt behandeld door de Sluise gemeenteraad. De Haan hoopt dat de raad niet ak koord gaat met deze voorstellen. „Het verminderen van de uitgaven zal alleen mogelijk zijn door nog veel strenger te beknibbelen op de voorzieningen voor mensen die al zo weinig hebben. Deze honderd duizend euro wordt verhaald op 250 tot vijfhonderd arme medebur gers." De Haan wijst ook op de economi sche crisis. „Het aantal werklozen zal toenemen, wat vervolgens ook de druk op de bijstandsuitgaven zal verhogen. Er zal dus juist geld bij moeten." VANDAAG IN DE REGIO AXEL Cregoriuscentrum, 13.30 Jokeren, biljart De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 Kaarten, biljart, sjoelen; BRESKENS Goedertijt, 13.00: Biljart; 13.30 Koersbal CLINGE Malpertuus, 13.30 volksdansen, biljarten Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: jokeren; De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljart; 13.30 uur: Kaarten HULST De Lieve, 9.00 uur: biljart; 13.00 uur: Bil jart; 13.30 uur: Kaarten De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 14.00 uur bingo; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Welfare, biljarten, sjoelen; SAS VAN GENT SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 Biljart, jeu de boules SLUISKIL 't Meulengat, 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN De Veste, 13.00 uur: Biljarten, soos; 13.30 uur: Bridge, handwerken; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; HULST De gemeente Hulst haalt illegale af fiches voortaan op kosten van de aanplakker weg. Regelmatig worden gemeentelijke eigendommen gebruikt voor het plakken van affiches. Dat is verbo den op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening. De ge meente laat weten dat ze illegaal geplakte affiches onmiddellijk zal laten verwijderen. OOSTBURG Zondagavond laat is een man uit Westerhoven zijn rijbewijs kwijtge raakt in Oostburg. De man reed in zijn auto over de rondweg N253. De politie volgde hem, omdat zijn rij gedrag opvallend was. Bij flitspa len remde hij af, om even later weer het gaspedaal vol in te trap pen. Op een zeker moment reed hij 140 kilometer waar 80 mocht. Het kostte hem zijn rijbewijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23