Hoe eerder je hier weer 18 'Gemeenten moeten meer samenwerken' Bombardement vragen over Waterdunen Tour de France Actie voor Congo in Culturele week van de reepe Feestcomité houdt avondvierdaagse almanak Brandweer rukt uit om kraai te redden Toch meer geld voor rekenkamercommissie Varen tussen het Portaal en visserijmuseum dinsdag 14 juli 2009 door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - De colleges van burge meester en wethouders van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten moeten snel met een concreet plan van aanpak komen voor een inter gemeentelijke samenwerking. De gemeenteraden van Hulst en Terneuzen hebben hun colleges al vast die opdracht meegegeven via een motie. Dezelfde motie, een initiatief van het CDA met brede steun van an dere fracties, wordt donderdag ook behandeld in de gemeenteraad van Sluis. Het plan van aanpak moet gedra gen worden door alle colleges, zo dat er een goede kans is dat het slaagt. Door de samenwerking moeten de gemeenten de gevolgen van de economische crisis het hoofd bieden, zonder dat daarbij de zelfstandigheid van de gemeen ten in het geding komt. De ge meentebesturen krijgen de komen de jaren minder te besteden en moeten daarom gaan samenwer ken op terreinen waar ook veel te verdienen valt. Eerdere pogingen om tot samen werking te komen zijn volgens de initiatiefnemers om uiteenlopende redenen niet geheel tot zijn recht gekomen. „Wat ons betreft, wij willen wel een tandje bij zetten. Hulst en Sluis zijn echter nog niet zover", vertelt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. „Die willen eerst intern hun eigen organisatie op or de brengen. Maar na de gemeente raadsverkiezingen in 2010 moet er een forse impuls aan de samenwer king worden gegeven." 'Het voordeel zit hem niet in de prachtige balies, maar in de snelle levering van de gevraagde producten en goede antwoorden op vragen: Co van Schaik, loco-burgemeester AARDENBURG De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van Amnesty komt op tegen sek sueel geweld in Congo tijdens de Culturele Week Aardenburg. Van 18 tot 26 juli verzamelen vrijwilli gers in de Sint-Baafskerk handteke ningen. Die onderschrijven een ver zoek aan de Congolese president om bescherming te bieden aan Jus tine Masika Bihamba die strijdt te gen seksueel geweld. 5ch0enmdce i Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.ni_ GRAAUW Het feestcomité Graauw houdt van maandag 20 tot en met vrijdag 24 juli de jaarlijkse avondwandelvier daagse. Deelnemers hebben vijf da gen de gelegenheid om de vereiste vier trips van vijf of tien kilometer af te leggen. De routes voeren de wandelaars door de polders rond Graauw. Het vertrek is telkens om 19.00 uur vanaf café van Grol. Vrij dag is er ook muziek. COLIJNSPLAAT Het brandweerkorps van Noord-Be veland is gisterochtend uitgerukt om een kraai het leven te redden. De vogel was namelijk met zijn kop vast komen te zitten onder een sierstuk op het dak van een he renhuis aan de Havelaarstraat in Colijnsplaat. TERNEUZEN De rekenkamercommissie Terneu zen krijgt volgend jaar een budget van 48.000 euro. De gemeenteraad nam een amendement aan dat was ingeidend door de lijst Cees Freeke. Aanvankelijk wilden B en W het budget verlagen van 55.000 naar 30.000 euro. Het compromis van 48.000 euro bleek politiek het meest haalbare. www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Toekomst Scheldepop onzeker 2. Stapels vragen over Waterdunen 3. Westerscheldetunnel dicht STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HET NIEUWS UIT UW OMGEVING www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl De mannen in huis volgen de Tour de France. Ze hebben ook andere verplich tingen en kunnen dus niet elke etappe volgen. Twitter en internet worden inge zet om de uitslagen snel te achterhalen. Ook mama is besmet met een milde vorm van Tourkoorts. ]e hoeft bij haar niets uit te leggen over gevleugelde uit spraken van de NOS-commentatoren. Linkeballen, met open hol rijden, trein tjes vormen... vaktaal is haar al lang niet vreemd meer. Ze wist de heren eer gisteren ook te vertellen wie had gewon nen. „Ene Moyenne, maar ik weet niet meer van welke ploeg." De oudste zoon wist dat moyenne de Franse vertaling is van gemiddelde (snelheid). Gisteren was het rustdag. Alle tijd voor moeder om het Frans bij te spijkeren voor de etappe van vandaag. door Frank van Cooten BRESKENS - Maar liefst 27 vragen stelt de Partij voor Zeeland aan Ge deputeerde Staten over recreatie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens. Statenlid lohan Robesin vindt dit bombardement nodig om onder meer het 'gegoochel' met cijfers bo ven water te krijgen. Zo vergt Wa terdunen volgens gedeputeerde Marten Wiersma een investering van 180 miljoen, spreekt directeur Cees Slager van Molecaten van een kleine tweehonderd miljoen en staat in het nieuwe rapport 'Regio nale Effecten Waterdunen' 160 mil joen. Bovendien staat in dit rap port dat Molecaten van plan is zes tig miljoen te gaan investeren, ter wijl tot op heden steeds sprake was van tachtig miljoen. Robesin wil onder meer weten waarom de jongste cijfers substantieel afwij ken van de eerder gepresenteerde gegevens, of het juist is dat Moleca ten minder bijdraagt en waarom, waarom de waarde van bestaande omliggende woningen stijgt, waar om de waardedaling van de grond (van agrarisch naar natuur) niet in het rapport is meegenomen en waarom GS blijven vasthouden aan Waterdunen nu de weerstand zienderogen toeneemt. TERNEUZEN/BRESKENS - Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen en Het Visserijmuseum in Breskens bieden gezamenlijk een arrange ment aan. Op maandag, eens in de veertien dagen, kunnen belangstel lenden aan boord van een boot stappen, om dan na een vaartocht over de Westerschelde respectieve lijk het Visserij museum of het Por taal van Vlaanderen te bezoeken. Na het bezoek worden de bezoe kers dan weer met de bus terug ge bracht. In Terneuzen vaart de boot af om 11.30 uur en in Breskens om 13.15 uur. Met deze nieuwe dienst verlening denken het Portaal en het Visserijmuseum het toerisme een extra impuls te geven. De nieuwe publieksbalie in het Terneuzense stadhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20