121 meningen 3 daags Strand Cultuur' LEZERSE^TRA PZC brieven dinsdag 14 juli 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kerncentrale Voldoende wind en zonne-energie rond 2018 a 2020? Rekent de minis ter windmolen-megawatts (MW) even zwaar als centrale-MW's? Een landmolen-MW telt maar voor 15 procent mee (windbeschik- baarheid). Zonder subsidie is wind- en zonne-energie nu niet concurrerend. Subsidie is nodig ge durende de duur van het project (minstens 15 jaar) of korter wan neer het project concurrerend is. Nu is het de vraag of de overheid betrouwbaar genoeg is bij het sub sidiëren. Er moet ook voor vervan gende opwekking gezorgd worden. Het besef dat diversificatie nodig is ontbreekt in het bericht. Enige ver wijzing naar gedegen onderbou wing van de stelling ontbreekt. Énig besef van de professionele Covra hoog radioactieve opslag ontbreekt in de meeste berichten. Eh last but not least, een reactor draagt - na de bouw - niet bij aan C02-uitstoot. Zo'n niet onder bouwde uitspraak van de minister neem ik dus niet serieus. P. Bouvy Kreeksingel 25, Hoek Burgervader Opgekropte woede en frustratie spetterde zaterdag van de tekening van Cor de Jonge. Die tekst had ik wel verwacht, maar dan bij een te kening van een grote joint rokende nacht-burgemeester geflankeerd door een bange burgervader. R. Keyts Langevielesingel 54, Middelburg Mexicaanse griep Tot mijn verbazing lees ik in de krant van 10 juli een stukje over de Nijmeegse Vierdaagse: 'Wat te doen om besmetting tegen te gaan van de Mexicaanse Griep'? Het ad vies luidt: neus snuiten in papie ren zakdoekjes en die dan vervol gens weggooien! 45.000 mensen lo pen de Vierdaagse mee, lees ik. La ten we aannemen dat ze 20 tot 30 keer per dag hun neus snuiten. Dan wordt de route per dag opge fleurd met 20 tot 30 keer 45.000 pa pieren zakdoekjes, dat is 1.350.000 zakdoekjes. Frisse bedoening is dat! Volgens mij moet je gestoord zijn om de wandelaars zo'n advies te geven. Ook krijgen honderd deel nemers aan de Vierdaagse piaszak jes mee waarin korrels zitten die de plas omvormen tot een harde massa. Daar kan de onderzoekster Maria Hopman iets van leren over de vochthuishouding van de deel nemers. Wat valt daar nou van te leren? De ene mens zweet nu een maal veel meer dan de andere; laat ze zelf maar eens meelopen met zo'n zakje hard geworden urine, dat is prettig lopen, denk ik. J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Mexicaanse griep 2 De berichtgeving over de Mexicaan se griep zal in elk geval veel geld in het laatje brengen van de farmaceu tische industrie en hun belangen behartigers. In Mexico kreeg ie- mand de griep en door de tegen woordige reismogelijkheden kon het virus zich natuurlijk snel over de wereld verspreiden. Ruim 350 mensen zijn er tot nu toe waar schijnlijk al aan deze Mexicaanse griep overleden. Jaarlijks overlijden er volgens de WHO ongeveer een half miljoen mensen aan griep. De meeste mensen die overlijden ten gevolge van griep hebben een zwakke weerstand, reeds een zwak ke gezondheid. Zo zijn er op onze wereldbol tenminste 1 miljard men sen ondervoed, onder meer tenge volge van slechte leefomstandighe den. Te hoge voedselprijzen en de tegenwoordig toenemende druk op de voedselmarkt ingevolge za ken zoals bio-brandstof Maar daar is blijkbaar weinig interesse voor in de media. Wel is er de drang naar winst, zonder rekening te hou den met de mens. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, 4584 RS Kuitaart Loodswezen De kapitein van het gestrande schip aan het Boulevardstrand in Vlissingen is mede schuldig bevon den aan het vastlopen van zijn schip. Welk een gerechtelijke dwa ling. De kapitein huurt een, naar hij aanneemt, bekwame loods in, zal ook nog wel wat centjes kosten. Dan mag hij er gevoeglijk van uit gaan dat die loods zijn vak verstaat en de geheimen van de-Wester- schelde kent om hem veilig naar zijn bestemming te loodsen. Mis schien had de onbegrijpelijke ma noeuvre van de loods nog wel ge corrigeerd kunnen worden, maar het schip was geheel ongeladen, dus een gemakkelijk slachtoffer van de stroming. De kapitein treft geen enkele blaam. Harry MZ Boer Westerzicht 445, Vlissingen Tennistoernooi Vorige week gelezen in de krant, Sloebertoernooi grootste toernooi van Zeeland. Ik denk dat die man die dat schrijft ook eens naar het Vechthanentoernooi in Breskens moet komen kijken, wat het groot ste toernooi is, maar Clinge staat vol in de krant. Breskens wordt weer vergeten door meneer. Niks over plaatsingen van het beste toer nooi van Zeeland. Dat is Breskens en geen andere club. Adri Risseeuw Hoogvogelsstraat 1a, IJzendijke Pamploi na Natuurlijk zijn de stier-tradities in Pamplona het toppunt van waan zin. Letterlijk wordt er over de rug gen van speciaal daarvoor geselec teerde stieren gewag gemaakt van de regionale Spaanse macho-cul tuur. Een macho-cultuur waarbij dezelfde avond alsnog de door stress getraumatiseerde stieren wor den gedood. Degene die mij kan uitleggen dat dit nog te maken heeft met een culturele traditie mag mij persoonlijk aanspreken. Bellen mag ook. Ik kan u daarbij eenvoudig pareren door u te wij zen op de verwantschap tussen de woorden cultuur en beschaving. Dit is tevens nog even het mo ment om toeristen te wijzen op het feit dat ook stierenvechten geen culturele traditie is die een be zoek waard is. Het is een totaal ar chaïsche macho-cultuur waarbij dieren bij voorbaat het slachtoffer zijn van massahysterie. Denk na, wees kritisch, ook vooral waar het dieren betreft. Ik wens u een fijne vakantie. Cees Cosijn Burgemeester Geillstraat 21, Terneuzen Waterdunen 6 Overheden en Molecaten gebrui ken steeds als een van de argumen ten voor Waterdunen dat camping Napoleonhoeve helemaal onder het zand verdwijnt vanwege de kustversterking. Tijdens een on langs gehouden hoorzitting, gaf de projectleider van Waterdunen ein delijk toe dat de huidige Napoleon hoeve slechts voor een klein gedeel te betrokken is bij de kustverster king. De verantwoordelijke gedepu teerde liet onlangs weten dat West-Zeeuws-Vlaanderen 'recht heeft op het project Waterdunen'. Ik denk dat inwoners en bestuur ders van West-Zeeuws-Vlaanderen recht hebben op eerlijke informa tie, die gebaseerd is op juiste feiten. Suze de Hullu Catsweg 6, Groede Politiek In de bijlage Spectrum (krant van zaterdag) staat het artikel: Er moe ten eerst doden vallen. Minister Ter Horst stelt dat het de hoogste tijd is dat de intellectuele elite in opstand komt. Als dat de in het ar tikel genoemde hoogleraar Van Ge stel en zijn geestverwanten zijn, kan ze beter nu al haar koffers pak ken. Maar ja, welk land zal haar asiel willen verlenen? Helaas denk ik dat veel beleidsambtenaren de zelfde instelling hebben. Met zulke vrienden in de regering en op mi nisteries heb je geen vijanden meer nodig! Sta open voor de me ning van anderen. Zet je ego opzij en wees in het landsbelang bereid je standpunt te wijzigen. J. Rentmeester Hoofdstraat 56, Ovezande Arrangement Noordwijk aan Zee De bloemenbadplaats Noordwijk aan Zee biedt elk wat wils. Lekker uitwaaien aan het strand of op de boule vard, gezellig winkelen (ook op zondag!), een histori sche wandeling, een partijtje golf of een bezoek aan een van de vele musea in de buurt. Hotel Mercure Noordwijk ligt direct aan de boulevard en be schikt over comfortabele kamers aan de land- en zeezijde, een restaurant/brasserie en een relax ruimte voorzien van sauna, stoomcabine en zwembad met bubbelbad en hydromassage. Dit arrangement is geldig t/m 31 augustus 2009 o.b.v. beschik baarheid. Speciaal arrangement: 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet, lx 3-gangen diner, welkomstdrankje, 1 dag fietshuur met fietsroutes en gratis gebruik van de relax ruimte en zwembad. Adviesprijs v.a. 160,- Lezersprijs* v.a. €99,- prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer (kamer landzijde). Overige voorwaarden zie webwinkel. H bestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12